Esma Esad’a Meme Kanseri Teşhisi Konuldu

/ 8 Ağustos 2018 / 115 views / yorumsuz
Esma Esad’a Meme Kanseri Teşhisi Konuldu

Suriye’de kendi vatandaşlarına yıllardır her türlü işkence ve eziyeti gerçekleştiren Devlet Başkanı Beşar Esed bugün aldığı bir haberler yıkıldı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’in eşi Esma Esad’a meme kanseri teşhisi konuldu. Tedavisine başlanan Esma Esad’in hastalığı Suriye Devlet Başkanlığının sosyal medya hesabından duyuruldu.

Esma Esad’a Meme Kanseri Teşhisi Konuldu

Suriye Devlet Başkanlığının sosyal medya sitesi Facebook sayfasından 43 yaşındaki Esma Esad’a askeri bir hastanede tıbbi müdahale yapılırken fotoğrafı paylaşıldı.

Suriye Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’da tümör saptandı. Yapılan açıklamada kanser hücresinin birinci evrede olduğu ve erken teşhis koyulduğu bildirildi.
Resmi Facebook sayfasında paylaşılan fotoğrafta oldukça neşeli bir görüntü vermeye çalışan Esed ailesinin hangi hastanede bulundukları bilinmezken, Esma Esad’e nasıl bir tedavinin uygulandığı ve ameliyatla tümörün alınıp alınmayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Esma Esad Kimdir?

Suriye devlet başkanı Beşar Esed’in eşi olan Esma Esad; Londra’da, Cromwell Hastanesi’nde kardiyolog olan Fawaz Akhras’ın ve emekli bir diplomat olan Sahar El-Akhras’ın kızı olarak dünyaya geldi. Ailesi aslen Humus’dan gelen, Sünni ve Suriye kökenlidir.
Esma Esed 1996 yılında King’s College’dan mezun oldu. Esma Esed üniversiteden sonra, Avrupa ve Doğu Asya müşterileri ile hedge fon yönetimi bölümü Deutsche Bank Grubu’nda işe başladı. 1998 yılında birleşme ve satın almalar konusunda uzmanlaşmış olan JP Morgan’da yatırım bankacılığı bölümünde çalışmaya başladı.
Daha önce yatırım bankacılığı alanında kariyer yapmış, Hafız Esed’in ölümünden sonra, Aralık 2000’de Devlet Başkanı Beşar Esed ile evlenerek ve Suriye’ye taşınarak bankacılık kariyerini bırakmıştır. Esma Esed aynı zamanda İngiliz vatandaşlığına sahiptir.
Esed çiftinin 3 çocuğu bulunuyor.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.