Ethereum Classic Nasıl Kazılır?

/ 12 Ocak 2018 / 60 views / yorumsuz
Ethereum Classic Nasıl Kazılır?

‘’Ethereum Cassic nasıl kazılır?’’ sorusunu yanıtlamadan önce Ethereum Classic’in ne olduğu sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Ethereum Classic, Ethereum’a yapılan saldırı sonrası Hard Fork’a gidilmesiyle meydana gelen bir kripto para birimidir. Ancak Ethereum Classic’i yeni bir kripto para birimi olarak ele almamak gerekir. Çünkü Ethereum Classic, Ethereum’un devamı veya kardeşi olarak görülebilecek bir niteliğe sahiptir. Halihazırda Hard Fork’a gidilmesindeki amaç da budur.
Ethereum Classic ile önceden Ethereum’un size sağlamış olduğu tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz. Yatırım aracı olarak, hızlı alım satımlarınız için veya tüm alışverişlerinizde Ethereum Classic’i kullanabilirsiniz. Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi sadece sanal ortamda değil, gerçek ortamda da Ethereum Classic’i kullanma imkanına sahipsiniz.

Madencilik Nedir?

Ethereum Classic madenciliği ile ilgili bilgilere geçmeden önce madenciliğin ne olduğunu kısaca sizlere aktarmamızda yarar var. Madencilik, kripto para işlemleri için bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programlar sayesinde transferlerin tamamlanması ve işlemlerin devamlılığını sağladığınız zaman sizi kripto para ile ödüllendiren bir sistemdir. Ayrıca madencilik havuzlarında yapacağınız işlemler sayesinde uygun kod dizilimini bularak da kripto para elde etme imkanına sahipsiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki bu işlemler düşünüldüğü kadar kolay işlemler değildirler. Çünkü bu işlemi yaparken çok fazla elektrik enerjisi harcamak gerekir. Bununla birlikte bilgisayarınız çok iyi bir işlemciye sahip olması lazım. Ayrıca bilgisayarınız çok fazla ısınacağı için yüksek ısılara dayanabilecek bir kasaya sahip olmanız da gerekiyor. Kısacası bu işlemler için harcadığınız çabaya değecek bir bilgisayara sahip olmalısınız. Eğer bilgisayarınıza güveniyorsanız, madencilik işlemlerine gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.

Ethereum Classic Kazmak için Gerekenler

Ethereum Classic kazmak için gereken en önemli şey, kazı işlemlerine başlamanızı sağlayacak olan bir havuz seçiminde bulunmanızdır. Bu havuzlar isteğinize göre EtherMine ya da NanoPool havuzları olabilir. Ardından, Kullanmakta olduğunuz borsalardan Ethereum Classic Deposit adresini almanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten hemen sonra da tercih etmiş olduğunuz havuzun web sitesine girip Claymore dosyanızı indirmeli ve havuz parametrelerinizi girmelisiniz. Parametreleri indirmek ve ayarlamak için www.nanopool.org veya www.ethermine.org adreslerine girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Claymore dosyasının içerisinde bulunan start.bat dosyasının içerisindeki ayarlarınızı tamamlamalı ve madencilik işlemlerinize başlamalısınız. Son olarak, bu işlemlere başladıktan sonra sabırlı olmanız gerektiğini ve tüm süreci hatasız bir şekilde tamamlamaya gayret etmeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.