Ev Alacaklar Bu Haberi Mutlaka Okuyun!

/ 6 Temmuz 2018 / 30 views / yorumsuz
Ev Alacaklar Bu Haberi Mutlaka Okuyun!

Kiracılıktan kurtulmak ve birikimiyle artık kendi başını sokacağı bir evi olmak isteyenler için başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyası birçok bankanın tamamlandı. Bu da ev alacak olup da bu kampanyadan yararlanamayanların yeni konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili bihaber kalmasına neden olmuş durumda. Bu bakımdan ev alacaklar için hazırladığımız haberde konut kredisi faiz oranları üzerine getirilen yeni düzenlemedeki tüm gelişmeler ele alınarak kendi evi olsun isteyenlerin en uygun krediyi veren bankaların hangileri olduğunu bilmeleri gerekmektedir.

En Düşük Konut Kredisi 1,25 Oldu

Ziraat Bankası tarafından başlatılan Evin Ziraatten kampanyasıyla sadece 0,98 faiz oranı üzerinden konut kredisi kampanyası bu ay sona erdi. Kampanyadan yararlananlar düşük faiz oranıyla kendi evini alırken kampanyadan yararlanamayan kişiler ise yine eski faiz oranı üzerinden ev satın almanın yollarına bakacak. Özellikle mayıs ayında toplam 119.655 konut satışı yapılarak konut satışının rekoru kırılmasının ardından faiz oranlarının yeniden yükseltilmesiyle beraber hala evi olmayanlar ne yapacağını kara kara düşünmüş durumdalar.
Bunun için yapılması gereken çarelerin arasında en düşük konut kredisi veren bankaları araştırma arayışı başlamış durumda. Ziraat Bankası 5 yıllık ya da 10 yıllık vadeyle %1,25 oran üzerinden Halkbank ile birlikte en düşük konut kredisi faiz politikası uyguluyor. Bunu %1,27 oranla İş Bankası takip ediyor.

Şekerbankta Faiz Oranı 2,09 Oldu

Elbette faiz oranını bir hayli fahiş oranlara dayandıran bankalar da bulunmuyor değil. Nitekim bunlardan Şekerbank %2,09 faiz oranıyla en yüksek faiz oranını uygulayan bankalar arasında geliyor. Bu da çekilen tutarın iki katının belirlenen vade sonuna dek ödenmesi anlamına gelmektedir. Ev alacaklar şimdiden kara kara düşünürken ilerleyen günlerde nasıl bir gelişme yaşanacağı merakla beklenmektedir. Böylelikle söz konusu faiz oranlarıyla ev satışlarında da gözle görülür derecede ciddi anlamda bir düşüşün yaşanacağı şimdiden bekleniyor. Öte yandan yeni bir gelişme olarak mevcut Başbakan Binali Yıldırım faiz oranlarını mutlaka düşürme konusunda kararlılıkla bankaların üzerine yürüyeceklerini bir kere daha vurgulayarak halkın kiracılıktan kurtulmasını sağlayacaklarının altını çizdi.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.