Banka Kredileri https://www.banka-kredileri.com Banka Kredileri, Kredi Başvurusu, Kredi Faiz Oranları, Krediler, Bankalar, Faizler Sat, 23 Feb 2019 18:06:39 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.9 Altın Son 3 Ayın Dibinde https://www.banka-kredileri.com/altin-son-3-ayin-dibinde/ https://www.banka-kredileri.com/altin-son-3-ayin-dibinde/#respond Sat, 23 Feb 2019 18:06:39 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30498 Yatırımcının dolar yönlenmesi ile altında son 3 ayın en büyük düşüşü yaşanıyor. Altın Son 3 ayın dibinde.. Yatırımcıların gözü Çin ve ABD ticaret görüşmelerinde. Altın fiyatları, son 3 ayın en büyük düşüşünü gerçekleştirmesinin ardından, yatırımcıların Çin ve ABD arasındaki ticaret görüşmelerinden gelen haberleri beklemesi ile birlikte yerinde saydı. Altın Son 3 Ayın Dibinde Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret savaşında verilen 90 günlük ateşkes Mart ayında sona eriyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Washington ‘da öğleden sonra Çin ‘in üst düzey ticaret müzakerecisi ile bir araya gelecek. Spot altın % 0,1 artarak 1,325.09 dolara çıktı. Altın fiyatları Perşembe günü % […]

The post Altın Son 3 Ayın Dibinde appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Yatırımcının dolar yönlenmesi ile altında son 3 ayın en büyük düşüşü yaşanıyor. Altın Son 3 ayın dibinde.. Yatırımcıların gözü Çin ve ABD ticaret görüşmelerinde. Altın fiyatları, son 3 ayın en büyük düşüşünü gerçekleştirmesinin ardından, yatırımcıların Çin ve ABD arasındaki ticaret görüşmelerinden gelen haberleri beklemesi ile birlikte yerinde saydı.

Altın Son 3 Ayın Dibinde

Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret savaşında verilen 90 günlük ateşkes Mart ayında sona eriyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Washington ‘da öğleden sonra Çin ‘in üst düzey ticaret müzakerecisi ile bir araya gelecek.

Spot altın % 0,1 artarak 1,325.09 dolara çıktı. Altın fiyatları Perşembe günü % 1,1 düştü ve 9 Kasım tarihinden bu yana en büyük kaybını gerçekleştirdi. Bu düşüşe karşın, altın halen Çarşamba günü 10 ayın zirvesini görmesinin ardından, son 5 haftada dördüncü haftalık kazancına yöneldi.

Altın Yükselişe Geçecek Tahminleri Artıyor

Dolar Spot Endeksi Perşembe günü % 0,1 yükseldikten sonra dün de benzer oranda artış gösterdi. Singapur ‘da Phillip Futures analisti Benjamin Lu, “Altın, yatırımcıların bir kez daha güçlü dolar beklentilerine yönelmeleri ile aşağı yönlü baskı ile karşılaştı,” dedi ve “Ancak uzun vadede altın için iyimseriz. (Kısa vadede) Artan risk iştahı ortamında aşağı yönü düzeltme sinyalleri görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Altın 250 Lira Bandına Çıkabilir

Analistler altının gram fiyatının 222 TL – 227 TL aralığında kalmaya devam edebileceğini belirterek, “Gram altında düşüşlerin kalıcı olmayacağını, 227 liranın altına sarkmalar alım için uygun fırsatlar sunduğunu anımsatmak isteriz. Yıl başından bu yana iki kez 230 lirayı test eden altının gram fiyatının sonraki rallisinde 250 liranın hedef olduğunu öngörüyoruz. ” değerlendirmesinde bulunuyorlar.

The post Altın Son 3 Ayın Dibinde appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/altin-son-3-ayin-dibinde/feed/ 0
Toki Satışlar Başladı! Düşük Taksitle Ev Sahibi Olun https://www.banka-kredileri.com/toki-satislar-basladi-dusuk-taksitle-ev-sahibi-olun/ https://www.banka-kredileri.com/toki-satislar-basladi-dusuk-taksitle-ev-sahibi-olun/#respond Sat, 23 Feb 2019 11:34:23 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30493 Toplu Konut İdaresi (TOKİ) düşük taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. Toki Satışlar bölümünü takip ederek güncel konut vet işyeri satışlarını takip edenler  kazançlı çıkıyor. Son olarak 32 ilde 5439 konutu açık satışa çıkaran TOKİ aylık 343 TL taksitlerle konut satışı yapıyor. Üstelik konutlar tamamlanmış ve başvuru önceliği esasına göre açık satıştan satılacak… Toki Satışlar ile Kolayca Ev Sahibi Olun TOKİ, Türkiye’nin dört bir yanında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı düşük taksitlerle konut sahibi yapmaya devam ediyor. Kredisiz ve tamamlanmış evlerinizi hemen teslim alıp içerisine oturabileceğiniz Toki Satışları sayesinde kira ödemekten kurtulacaksınız. Son olarak 32 ilimizde 5439 konutu açık satış […]

The post Toki Satışlar Başladı! Düşük Taksitle Ev Sahibi Olun appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) düşük taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. Toki Satışlar bölümünü takip ederek güncel konut vet işyeri satışlarını takip edenler  kazançlı çıkıyor. Son olarak 32 ilde 5439 konutu açık satışa çıkaran TOKİ aylık 343 TL taksitlerle konut satışı yapıyor. Üstelik konutlar tamamlanmış ve başvuru önceliği esasına göre açık satıştan satılacak…

Toki Satışlar ile Kolayca Ev Sahibi Olun

TOKİ, Türkiye’nin dört bir yanında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı düşük taksitlerle konut sahibi yapmaya devam ediyor. Kredisiz ve tamamlanmış evlerinizi hemen teslim alıp içerisine oturabileceğiniz Toki Satışları sayesinde kira ödemekten kurtulacaksınız. Son olarak 32 ilimizde 5439 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunan Toki yine dikkatleri üzerine çekti. Projelere göre farklılık gösteren konutların fiyatları 80.000 TL ‘den, taksitleri ise 343 TL ‘den başlıyor. Üstelik konutlar ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılıyor. Vatandaşlar son başvuru tarihine kadar ilgili bankalara müracaat ederek konut sahibi olabilecekler.

Toki ‘den Ev Sahibi Olma Koşulları / Şartları

TOKİ ‘nin uygun taksitli evleri için başvuru yapacak vatandaşların hiç konut sahibi olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmaları şartı bulunuyor. Bu koşulları sağlayanlar 18 yaşını da doldurmaları halinde TOKİ ‘den ev sahibi olabiliyorlar. Konutların satışları niteliklerine ve bulunduğu illere göre % 10, % 20 ve % 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile gerçekleştiriliyor.

TOKİ Önceliği Yatay Mimarilere Verdi

Toki yeni projelerinde ilk yıllarında gördüğümüz yüksek katlı binalardan vazgeçerek daha düşük katlı yatay mimarileri tercih etmeye başladı. Bu kararda Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın talimatı etkili oldu. Talimatın ardından  konut inşasında yatay ve yöresel mimariye yönelen TOKİ ‘nin, inşa ettiği konutların % 84 ‘ünü 6 kat ve aşağısındaki binalar oluşturuyor. Ayrıca, farklı ekonomik gruptan insanların bir arada yaşamasına olanak sağlayan mahalle kültürünü dikkate alarak projeler hazırlanıyor. Bu sayede düşük gelire sahip olanlar da nitelikli ve kaliteli konutlara sahip olabiliyorlar. Üstelik çok uygun ve düşük taksitlerle…

The post Toki Satışlar Başladı! Düşük Taksitle Ev Sahibi Olun appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/toki-satislar-basladi-dusuk-taksitle-ev-sahibi-olun/feed/ 0
Kredi ve Kredi Kartlarıyla Alakalı Önemli Açıklama https://www.banka-kredileri.com/kredi-ve-kredi-kartlariyla-alakali-onemli-aciklama/ https://www.banka-kredileri.com/kredi-ve-kredi-kartlariyla-alakali-onemli-aciklama/#respond Fri, 22 Feb 2019 21:13:45 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30490 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ‘dan kredi ve kredi kartlarıyla alakalı önemli açıklama geldi. Başkanı Akben: “Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz. İhtiyaç kredilerinde vade 36 aydan 60 aya çıkacak.” açıklaması yaptı. Kredi ve Kredi Kartlarıyla Alakalı Önemli Açıklama BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben kredi kartları ve kredilerle ilgili yapılan son çalışmaları değerlendirdi. Akben açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz. İhtiyaç kredilerinde vade 36 aydan 60 aya çıkacak. Fiyatı 120 bin TL’ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak kredilerde vade 48 aydan 60 […]

The post Kredi ve Kredi Kartlarıyla Alakalı Önemli Açıklama appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ‘dan kredi ve kredi kartlarıyla alakalı önemli açıklama geldi. Başkanı Akben: “Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz. İhtiyaç kredilerinde vade 36 aydan 60 aya çıkacak.” açıklaması yaptı.

Kredi ve Kredi Kartlarıyla Alakalı Önemli Açıklama

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben kredi kartları ve kredilerle ilgili yapılan son çalışmaları değerlendirdi. Akben açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz. İhtiyaç kredilerinde vade 36 aydan 60 aya çıkacak. Fiyatı 120 bin TL’ye kadar olan taşıt alımı amacıyla kullandırılacak kredilerde vade 48 aydan 60 aya yükselecek. Seyahat acenteleri ile ilgili yurt içi harcamalarda taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkacak.”

The post Kredi ve Kredi Kartlarıyla Alakalı Önemli Açıklama appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/kredi-ve-kredi-kartlariyla-alakali-onemli-aciklama/feed/ 0
Bankacılık Sektörünün Mevduatında Artış https://www.banka-kredileri.com/bankacilik-sektorunun-mevduatinda-artis/ https://www.banka-kredileri.com/bankacilik-sektorunun-mevduatinda-artis/#respond Fri, 22 Feb 2019 12:12:32 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30486 Bankacılık sektörünün mevduatında artış yaşandı. Ekonomide yüzler gülmeye, sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankacılık sektörünün toplam mevduatı, geçtiğimiz hafta 37.483.611.000 TL artarak 2 trilyon 136 milyar 635 milyon 981 bin TL ‘ye yükseldi. Bankacılık Sektörünün Mevduatında Artış Merkez Bankası tarafından haftalık para ve banka istatistikleri yayımlandı. Yayımlanan istatistiklere göre, bankacılık sektöründeki bankalar arası dahil toplam mevduat  geçtiğimiz haftada 37 milyar 483 milyon 611 bin TL artış göstererek 2 trilyon 99 milyar 152 milyon 370 bin TL’den 2 trilyon 136 milyar 635 milyon 981 bin TL ‘ye yükseldi. Aynı dönemde bankalardaki Türk Lirası cinsi mevduat % 2,03 artışla 1 trilyon 34 […]

The post Bankacılık Sektörünün Mevduatında Artış appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Bankacılık sektörünün mevduatında artış yaşandı. Ekonomide yüzler gülmeye, sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankacılık sektörünün toplam mevduatı, geçtiğimiz hafta 37.483.611.000 TL artarak 2 trilyon 136 milyar 635 milyon 981 bin TL ‘ye yükseldi.

Bankacılık Sektörünün Mevduatında Artış

Merkez Bankası tarafından haftalık para ve banka istatistikleri yayımlandı. Yayımlanan istatistiklere göre, bankacılık sektöründeki bankalar arası dahil toplam mevduat  geçtiğimiz haftada 37 milyar 483 milyon 611 bin TL artış göstererek 2 trilyon 99 milyar 152 milyon 370 bin TL’den 2 trilyon 136 milyar 635 milyon 981 bin TL ‘ye yükseldi. Aynı dönemde bankalardaki Türk Lirası cinsi mevduat % 2,03 artışla 1 trilyon 34 milyar 977 milyon 574 bin TL oldu.  Yabancı para (YP) cinsinden mevduat ise % 1,12 artışla 996 milyar 928 milyon 282 bin TL olarak gerçekleşti.

Yabancı Para Mevduatı da Artıyor

Bankalarda bulunan yabancı para mevduatı ise geçen hafta 355.000.000 dolar artarak 200 milyar 293 milyon dolara yükseldi. Bunun 183 milyar 970 milyon doları mevduat bankaları ve 16 milyar 323 milyon doları katılım bankaları bünyesinde bulunuyor.

Mevduat bankalarındaki yabancı para (YP) mevduat tutarının 155 milyar 314 milyon dolarını yurt içinde yerleşik kişiler ve 4 milyar 451 milyon dolarını da yurt içinde yerleşik bankaların mevduatları oluşturdu. Yabancı para mevduatlarında, yurt dışında yerleşik kişilerin mevduatı 17 milyar 476 milyon dolar ve yurt dışında yerleşik bankaların mevduatı ise 6 milyar 729 milyon dolar oldu.

Geçtiğimiz Hafta Ticari Taksitli Krediler de Arttı

11 – 15 Şubat haftasında mevduat bankalarındaki tüketici kredileri % 0,40 oranında azalarak 378 milyar 344 milyon 291 bin TL ‘ye düştü. Aynı dönemde kredi kartları bakiyesi % 0,72 azalışla 131 milyar 21 milyon 978 bin TL oldu. Taksitli ticari krediler ise aynı haftada % 0,90 artışla 344 milyar 488 milyon 553 bin TL ‘ye yükseldi.

Mevduat bankalarındaki tüketici kredilerinin 172 milyar 212 milyon 308 bin TL ‘si konut kredisi, 5 milyar 277 milyon 892 bin TL ‘si taşıt kredisi ve 200 milyar 854 milyon 91 bin TL ‘si ise diğer kredilerden oluştu. Sektörün TCMB dahil toplam kredi hacmi ise geçtiğimiz haftada 10 milyar 853 milyon 14 bin TL artarak 2 trilyon 297 milyar 428 milyon 189 bin TL ‘ye yükseldi. Toplam kredi hacmi, geçen yılın aynı dönemine göre ise % 11,22 artış kaydetti.

The post Bankacılık Sektörünün Mevduatında Artış appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/bankacilik-sektorunun-mevduatinda-artis/feed/ 0
Bakan’dan Kredi Yapılandırma Müjdesi https://www.banka-kredileri.com/bakandan-kredi-yapilandirma-mujdesi/ https://www.banka-kredileri.com/bakandan-kredi-yapilandirma-mujdesi/#respond Fri, 22 Feb 2019 11:28:45 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30483 Son dönemde arka arkaya gelen kredi yapılandırma olanakları ile pek çok kesimin eli rahatladı. Kredi kartı borçlarının yapılandırılması, ihtiyaç kredilerinin yapılandırılması, ticari kredilerinin yapılandırılması gibi önemli adımların ardından şimdi de Tarım Kredileri ile ilgili kredi yapılandırma müjdesi geldi. Çiftçinin elini rahatlatacak çalışmayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu. Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası ‘ndan kullandırılan tarımsal kredilerle ilgili borçların yapılandırılacağını duyurdu. Bakan’dan Kredi Yapılandırma Müjdesi Bakan Bekir Pakdemirli’den çiftçilere de kredi yapılandırma müjdesi geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün mazot ve gübre destek ödemelerinin bugün itibariyle başlayacağını duyurmuştu. Pakdemirli, çiftçilere bugün bir müjde daha vererek tarımsal kredi borçlarının da […]

The post Bakan’dan Kredi Yapılandırma Müjdesi appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Son dönemde arka arkaya gelen kredi yapılandırma olanakları ile pek çok kesimin eli rahatladı. Kredi kartı borçlarının yapılandırılması, ihtiyaç kredilerinin yapılandırılması, ticari kredilerinin yapılandırılması gibi önemli adımların ardından şimdi de Tarım Kredileri ile ilgili kredi yapılandırma müjdesi geldi. Çiftçinin elini rahatlatacak çalışmayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli duyurdu. Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası ‘ndan kullandırılan tarımsal kredilerle ilgili borçların yapılandırılacağını duyurdu.

Bakan’dan Kredi Yapılandırma Müjdesi

Bakan Bekir Pakdemirli’den çiftçilere de kredi yapılandırma müjdesi geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün mazot ve gübre destek ödemelerinin bugün itibariyle başlayacağını duyurmuştu. Pakdemirli, çiftçilere bugün bir müjde daha vererek tarımsal kredi borçlarının da yapılandırılacağını bildirdi.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri Yapılandırılacak

Pakdemirli, “Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden kullandırılan tarımsal kredi alacaklarından, 31 Aralık 2018 itibarıyla borçları takibe düşen ve afetler nedeniyle borçları ertelenen üreticilerin tarımsal kredi borçları yapılandırılacak” dedi.

The post Bakan’dan Kredi Yapılandırma Müjdesi appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/bakandan-kredi-yapilandirma-mujdesi/feed/ 0
Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı https://www.banka-kredileri.com/mazot-ve-gubre-destek-odemeleri-basladi/ https://www.banka-kredileri.com/mazot-ve-gubre-destek-odemeleri-basladi/#respond Fri, 22 Feb 2019 09:39:12 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30478 Çiftçilere müjdeli haber Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘den geldi. Mazot ve gübre destek ödemeleri başladı. Pakdemirli konu ile ilgili dün yaptığı açıklamada; “2018 yılı mazot ve gübre destekleme ödemelerine yarından itibaren başlanacak, çiftçilerimize toplamda 2,87 milyar TL ödeme yapılacak.” ifadelerini kullandı. Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere müjdeli haberi duyurdu. Pakdemirli, “2018 yılına ait mazot ve gübre destek ödemeleri yarından itibaren ödenmeye başlanacaktır. 2018 yılına ait mazot ve gübre desteklemeleri çerçevesinde 2.126.968 çiftçimize toplam 2,87 milyar TL ödemiş olacağız.” şeklinde konuştu. Destek Ödemeleri T.C. Kimlik Numaralarına Göre Yapılacak Bakan Pakdemirli açıklamalarını şöyle […]

The post Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Çiftçilere müjdeli haber Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘den geldi. Mazot ve gübre destek ödemeleri başladı. Pakdemirli konu ile ilgili dün yaptığı açıklamada; “2018 yılı mazot ve gübre destekleme ödemelerine yarından itibaren başlanacak, çiftçilerimize toplamda 2,87 milyar TL ödeme yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere müjdeli haberi duyurdu. Pakdemirli, “2018 yılına ait mazot ve gübre destek ödemeleri yarından itibaren ödenmeye başlanacaktır. 2018 yılına ait mazot ve gübre desteklemeleri çerçevesinde 2.126.968 çiftçimize toplam 2,87 milyar TL ödemiş olacağız.” şeklinde konuştu.

Destek Ödemeleri T.C. Kimlik Numaralarına Göre Yapılacak

Bakan Pakdemirli açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Geçtiğimiz yıla ait mazot ve gübre destek ödemeleri, tüm ülke genelinde çiftçilerimize T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre bugünden itibaren ödenmeye başlanacaktır. Kimlik numarasının son hanesi 8 olan çiftçilerimize; bugün saat 18.00 ‘den itibaren ödeme yapmaya başlanacak. Kimlik numarasının son hanesi 4 ve 6 olan çiftçilerimize ödemeleri; 1 Mart tarihinde, kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olan çiftçilerimize ise 8 Mart tarihinde ödemeler yapılacak.

Destek Tutarı 2,87 Milyar Lira ‘yı Buluyor

Geçtiğimiz yıla ait Mazot ve Gübre Desteklemeleri çerçevesinde, 2.126.968 çiftçimize mazot desteği olarak 2.331.292.114 Lira, gübre desteği olarak ise 540.946.712 Lira ödeyeceğiz. Toplamda çiftçilerimize 2.872.197.508 TL ödemiş olacağız. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.”

The post Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/mazot-ve-gubre-destek-odemeleri-basladi/feed/ 0
Holdinglerin Yatırımları Bankaları 7`ye Katladı https://www.banka-kredileri.com/holdinglerin-yatirimlari-bankalari-7ye-katladi/ https://www.banka-kredileri.com/holdinglerin-yatirimlari-bankalari-7ye-katladi/#respond Thu, 21 Feb 2019 19:21:47 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30475 Holdinglerin yatırımları bankaları 7`ye katladı. Holdinglerin finans ve sigorta alanında yaptığı yurt dışı yatırımları geçtiğimiz yıl bir önceki seneye göre, 672 milyon dolar artarak 930 milyon dolara çıktı. Bankaların yurt dışı yatırımları ise aynı dönemde % 30 azalarak 126 milyon dolara düştü. Böylece holdinglerin yatırımları, bankaları yediye katladı. Holdinglerin Yatırımları Bankaları 7`ye Katladı Sigorta ve finans alanında 2018 yılında yurt dışına yapılan yatırımların 930 milyon doları holdingler, 126 milyon doları bankalar tarafından gerçekleştirilirken, bu da holdinglerin sigorta ve finans alandaki yatırımlar açısından bankaları yediye katladığını ortaya koydu. TCMB ( Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ) verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye’de yerleşik […]

The post Holdinglerin Yatırımları Bankaları 7`ye Katladı appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Holdinglerin yatırımları bankaları 7`ye katladı. Holdinglerin finans ve sigorta alanında yaptığı yurt dışı yatırımları geçtiğimiz yıl bir önceki seneye göre, 672 milyon dolar artarak 930 milyon dolara çıktı. Bankaların yurt dışı yatırımları ise aynı dönemde % 30 azalarak 126 milyon dolara düştü. Böylece holdinglerin yatırımları, bankaları yediye katladı.

Holdinglerin Yatırımları Bankaları 7`ye Katladı

Sigorta ve finans alanında 2018 yılında yurt dışına yapılan yatırımların 930 milyon doları holdingler, 126 milyon doları bankalar tarafından gerçekleştirilirken, bu da holdinglerin sigorta ve finans alandaki yatırımlar açısından bankaları yediye katladığını ortaya koydu.

TCMB ( Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ) verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye’de yerleşik kişiler 2018 yılında yurt dışına 3 milyar 997 milyon dolarlık doğrudan yatırım yaptılar. Bu tutarın 2 milyar 227 milyon dolarını hizmetler, 1 milyar 753 milyon dolarını sanayi oluşturdu. Yatırımların 17 milyon dolarını ise tarım sektörlerine yapılan yatırımlar oluşturdu.

Doğrudan yatırım tutarları, geçtiğimiz yılda bir önceki yıla göre tarımda % 19 azalırken, sanayide % 24 ve hizmetlerde % 28 artış kaydetti. Diğer yandan Türkiye’de yerleşik kişilerce yurt dışına yapılan toplam doğrudan yatırımların bir önceki yıla kıyasla % 26 arttığı görüldü. Söz konusu rakam 2017 yılında 3 milyar 177 milyon dolar düzeyinde bulunuyordu.

Holdinglerin Finans Yatırımlarında Önemli Artış

Alt kalemlere bakıldığında, 2018 yılında yurt içi yerleşiklerin en fazla doğrudan yatırımı 1 milyar 186 milyon dolarla sigorta ve finans alanına yaptığı görüldü. Bu yatırım tutarının % 53 ‘lük bölümü ise holdingler tarafından gerçekleştirildi.

Yurt içinde yerleşik holdinglerin yurt dışındaki sigorta ve finans alanında yaptığı yatırımlar, 2018 yılında 930 milyon dolara çıktı. Bu rakam 2017 yılına göre 672 milyon dolar artış gösterdi. Bu da holdinglerin yurt dışı yatırımlarını neredeyse dört katına çıkardığını gösteriyor. Bu dönemde bankaların yurt dışında sigorta ve finans alanında yaptığı doğrudan yatırımlar ise % 30 oranında azalarak 126 milyon dolara düştü. Bu değerler, holdinglerin sigorta ve finans alanında yurt dışı yatırımlarda bankaları yediye katladığını gösteriyor.

Madem Sektörüne Yatırımlar Arttı

Türkiye’de yerleşik kişilerin yurt dışı doğrudan yatırımlarında sigorta ve finansın ardından en büyük payı madencilik ve taş ocakçılığı sektörü aldı. Söz konusu sektöre yurt içi yerleşiklerce 2018 yılında 830 milyon dolarlık doğrudan yatırım gerçekleştirildi. Aynı dönemde yurt dışında imalat alanında 536 milyon dolarlık doğrudan yatırım gerçekleştirildi. Bu yatırımı 433 milyon dolarla gayrimenkul, 387 milyon dolarla da elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı takip etti.

Diğer taraftan, 2018 yılı verilerinde yurt içi yerleşiklerin yurt dışı faaliyetleri kapsamında konaklama ve yiyecek hizmetine 161 milyon dolarlık doğrudan yatırım yapıldığı görülüyor. Ayrıca mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetlere 112 milyon dolarlık, inşaata 66 milyon dolarlık doğrudan yatırım yapıldı.

The post Holdinglerin Yatırımları Bankaları 7`ye Katladı appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/holdinglerin-yatirimlari-bankalari-7ye-katladi/feed/ 0
Vakıfbank’tan Kredi Faiz Oranlarında Büyük İndirim https://www.banka-kredileri.com/vakifbanktan-kredi-faiz-oranlarinda-buyuk-indirim/ https://www.banka-kredileri.com/vakifbanktan-kredi-faiz-oranlarinda-buyuk-indirim/#respond Thu, 21 Feb 2019 11:54:29 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30471 Vakıfbank’tan kredi faiz oranlarında büyük indirim.. Kısa bir süre önce de KOBİ’lere sunduğu özel kredi paketleriyle faiz oranlarında indirime giden Vakıfbank, bireysel ihtiyaç kredi, konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarında da indirime gittiğini duyurdu. VakıfBank tarafından faiz indirimlerine ilişkin yapılan açıklamaya göre borç yapılandırma ve KOBİ ‘lere destek kredilerinin ardından bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarında da indirim yapıldığı duyuruldu. Vakıfbank’tan Kredi Faiz Oranlarında Büyük İndirim Kredi faiz indirimi öncesinde Vakıfbank’ta aylık % 1,77 ‘den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları önemli oranda indirim yapılarak % 1,59 ‘a çekildi. Vakıfbank ayrıca 1,5 milyon Lira ‘ya kadar olan konut […]

The post Vakıfbank’tan Kredi Faiz Oranlarında Büyük İndirim appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Vakıfbank’tan kredi faiz oranlarında büyük indirim.. Kısa bir süre önce de KOBİ’lere sunduğu özel kredi paketleriyle faiz oranlarında indirime giden Vakıfbank, bireysel ihtiyaç kredi, konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarında da indirime gittiğini duyurdu. VakıfBank tarafından faiz indirimlerine ilişkin yapılan açıklamaya göre borç yapılandırma ve KOBİ ‘lere destek kredilerinin ardından bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarında da indirim yapıldığı duyuruldu.

Vakıfbank’tan Kredi Faiz Oranlarında Büyük İndirim

Kredi faiz indirimi öncesinde Vakıfbank’ta aylık % 1,77 ‘den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları önemli oranda indirim yapılarak % 1,59 ‘a çekildi. Vakıfbank ayrıca 1,5 milyon Lira ‘ya kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını da % 1,63 ‘ten % 1,49 ‘a indirdi. Taşıt kredisi faiz oranlarında da indirime giden Vakıfbank, sıfır ya da ikinci el araçlarda, % 1,72 olan aylık faiz oranını % 1,55 ‘e düşürdü.

Vakıfbank Kredi Faiz İndirimi Müjdesi

İndirim sonrasında 10 sene vadeyle 100.000 TL konut kredisi kullanacak olan bir kişi kredi faiz indirimi nedeni ile 13.120 Lira daha az ödeme yapacak. Yine 48 ay taksitle 100.000 TL taşıt kredisi kullanacak bir müşterinin avantajı ise faiz indirimleri ile 6.469 Lira’yı buluyor. VakıfBank’tan ihtiyaç kredisi kullanacaklar da 36 ay vade ile kullanacakları 10.000 Lira’lık bireysel ihtiyaç kredisinde 490 Lira daha az ödeme yapacaklar.

The post Vakıfbank’tan Kredi Faiz Oranlarında Büyük İndirim appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/vakifbanktan-kredi-faiz-oranlarinda-buyuk-indirim/feed/ 0
Büyük İstanbul Depremi İçin Korkutan İddia https://www.banka-kredileri.com/buyuk-istanbul-depremi-icin-korkutan-iddia/ https://www.banka-kredileri.com/buyuk-istanbul-depremi-icin-korkutan-iddia/#respond Wed, 20 Feb 2019 19:43:09 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30468 Bugün Dünya medyasında da geniş yer bulan bir habere göre İstanbul’da yarın büyük bir deprem olacağı iddiası ortaya atıldı. Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets mega deprem tahminini duyurdu. Dünya genelinde depremlerin birçoğu Pasifik Ateş Çemberi adı verilen bölgede meydana geliyor. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan Türkiye de aktif deprem kuşağı içerisinde bulunuyor. Büyük İstanbul depremi tarihi ise 21 Şubat olarak duyurdu.. Bu açıklamalar sadece bir iddia ve varsayım elbette.. Bu nedenle korku ve paniğe gerek olmadığını şimdiden belirtelim.. İşte o akılalmaz iddialar… Büyük İstanbul Depremi İçin Korkutan İddia Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets, bir dizi deprem tahminini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı. Hoogerbeets, […]

The post Büyük İstanbul Depremi İçin Korkutan İddia appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Bugün Dünya medyasında da geniş yer bulan bir habere göre İstanbul’da yarın büyük bir deprem olacağı iddiası ortaya atıldı. Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets mega deprem tahminini duyurdu. Dünya genelinde depremlerin birçoğu Pasifik Ateş Çemberi adı verilen bölgede meydana geliyor. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan Türkiye de aktif deprem kuşağı içerisinde bulunuyor. Büyük İstanbul depremi tarihi ise 21 Şubat olarak duyurdu.. Bu açıklamalar sadece bir iddia ve varsayım elbette.. Bu nedenle korku ve paniğe gerek olmadığını şimdiden belirtelim.. İşte o akılalmaz iddialar…

Büyük İstanbul Depremi İçin Korkutan İddia

Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets, bir dizi deprem tahminini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşmıştı. Hoogerbeets, şubat ayında gezegen hizalanması yaşanacağını ve bunun etkilerinin Dünya için korkunç olacağını söylemişti.

Hoogerbeets yaptığı açıklamalarda 13 Şubat tarihinde aynı düzlemde konumlanacak olan Mars, Uranüs ve Neptün’ün hareketleri Dünya’yı sarsacaktı. Hoogerbeets özellikle şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmişti. Tahmininden son derece emin olduğunu söyleyen Hoogerbeets bu defa mega deprem için net tarihi verdi. Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe günü 8’den daha büyük bir depremin yaşanacağını öne sürdü.

Deprem Açıklaması İnternet Sitesinden Yapıldı

Yeni nesil deprem tahmincisinin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceğine dikkat çekildi. 19 ve 21 Şubat tarihleri kritik günler olarak bildirildi. 19 Şubat ve 21 Şubat tarihleri kritik olarak bildirildi. 3 yıldır yoğun gözlemler yaptığını söyleyen Hoogerbets tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi’ne dayandırıyor.

3 Yıldır Deprem Gözlemleri Yapılıyor

Hoogerbets, 3 yıldır yoğum gözlemler yaptığını ve gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü iddia ediyor. Hoogerbets’in iddiaları son derece ilgi çekici olsa da birçok uzman depremlerin önceden tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu söylüyor. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nda görev yapan John Bellini, depremlerin ne zaman olacağının tahmin etmenin mümkün olmadığını vurguluyor. Bellini, büyük depremler öncesi zaman zaman artçı şokların yaşandığını belirtiyor.

Bugün Yaşanan Depremler Korkuttu

Bu açıklamalar akıl almaz bir iddia olarak bazı kesimlerde tedirginlik yaratırken bugün özellikle Çanakkale ve çevresinde yaşanan yoğun depremler de korkuya neden oldu. Sadece bugün içerisinde yaşanan depremlerle Marmara adeta beşik gibi sallandı. Son olarak bu akşam Çanakkale Ayvacık açıklarında gerçekleşen 5,4 büyüklüğündeki deprem tüm bölgede yaşayanları korkuttu. Deprem İstanbul’un pek çok bölgesinde, Bursa, Çanakkale ve İzmir’de de hissedildi.

İşte sadece bu gün yaşanan depremler…

Tarih Saat Enlem(N) Boylam(E) Derinlik(km) MD ML Mw Yer Çözüm Niteliği
———- ——– ——– ——- ———- ———— ————– ————–
2019.02.20 21:53:45 39.6122 26.4230 5.4 -.- 3.0 -.- AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:45:30 39.6302 26.4380 7.5 -.- 2.6 -.- TARTISIK-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:35:29 39.6228 26.4325 5.5 -.- 2.3 -.- TARTISIK-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:35:01 39.6467 26.4198 16.0 -.- 2.3 -.- SAPANCA-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:32:59 39.6213 26.4257 5.4 -.- 2.2 -.- TARTISIK-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:31:49 39.6135 26.4172 4.2 -.- 1.9 -.- AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:30:43 39.6322 26.3983 13.4 -.- 2.0 -.- BUDAKLAR-AYVACIK (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 21:23:27 39.6158 26.3862 7.3 -.- 5.4 5.2 AYVACIK (CANAKKALE) REVIZE01 (2019.02.20 21:23:27)
2019.02.20 20:55:48 37.1223 28.6035 12.9 -.- 1.7 -.- ARICILAR-ULA (MUGLA) İlksel
2019.02.20 19:18:31 36.9703 27.7437 5.1 -.- 2.7 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 18:45:50 36.6237 26.8833 134.0 -.- 2.4 -.- ONIKI ADALAR (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 18:26:09 40.4073 27.1462 9.0 -.- 2.1 -.- DEGIRMENCIK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 18:07:16 40.0902 41.4460 8.6 -.- 2.6 -.- KOSKKOY-YAKUTIYE (ERZURUM) İlksel
2019.02.20 17:14:10 37.0785 28.5703 5.0 -.- 1.4 -.- BALCILAR-KOYCEGIZ (MUGLA) İlksel
2019.02.20 16:56:39 37.5902 38.4805 2.3 -.- 3.0 2.9 GOLTARLA-SAMSAT (ADIYAMAN) İlksel
2019.02.20 16:49:07 37.2315 28.2507 0.0 -.- 1.8 -.- KAFACA-(MUGLA) İlksel
2019.02.20 15:47:18 40.3678 27.1433 0.0 -.- 1.7 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 15:29:55 40.3890 27.1238 6.2 -.- 2.6 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 15:23:47 40.4058 27.1630 0.0 -.- 1.4 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 13:43:22 34.7707 23.8753 61.4 -.- 4.4 3.6 GIRIT ADASI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 13:40:11 40.2880 39.5960 6.8 -.- 2.2 -.- SUBASI-KOSE (GUMUSHANE) İlksel
2019.02.20 12:31:16 37.1952 27.8598 0.0 -.- 1.4 -.- CAMKOY-MILAS (MUGLA) İlksel
2019.02.20 12:19:24 40.3707 27.1552 16.5 -.- 1.3 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 12:18:17 39.7247 29.6600 0.0 -.- 0.9 -.- SEYDIKUZU-DOMANIC (KUTAHYA) İlksel
2019.02.20 12:13:23 37.1607 27.7820 0.0 -.- 1.4 -.- ALACAM-MILAS (MUGLA) İlksel
2019.02.20 12:10:54 37.1817 27.8523 0.0 -.- 1.8 -.- IKIZKOY-MILAS (MUGLA) İlksel
2019.02.20 12:09:23 39.5980 29.3703 0.0 -.- 1.4 -.- KOPRUCEK-TAVSANLI (KUTAHYA) İlksel
2019.02.20 12:00:54 37.1867 27.8393 0.0 -.- 2.0 -.- CAMKOY-MILAS (MUGLA) İlksel
2019.02.20 11:51:47 35.3230 33.3432 0.0 -.- 1.8 -.- KIBRIS-GIRNE İlksel
2019.02.20 11:31:24 36.9508 27.4352 20.3 -.- 1.9 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 10:02:20 36.8948 28.0927 11.7 -.- 1.6 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 09:41:46 38.9360 37.1828 17.9 -.- 1.8 -.- IRMAC-KANGAL (SIVAS) İlksel
2019.02.20 09:30:33 38.9747 26.2753 7.9 -.- 2.3 -.- MIDILLI ADASI (EGE DENIZI) İlksel
2019.02.20 08:46:31 36.8710 28.0032 3.4 -.- 1.5 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 08:44:13 39.8157 42.9997 16.9 -.- 1.8 -.- ZIYARET-(AGRI) İlksel
2019.02.20 08:35:20 36.0470 35.9015 9.5 -.- 4.1 4.1 SAMANDAG (HATAY) REVIZE01 (2019.02.20 08:35:23)
2019.02.20 08:32:06 36.8388 28.0387 14.5 -.- 1.5 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 08:29:48 36.8535 28.0597 27.6 -.- 2.3 2.1 GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 08:26:23 36.8298 28.0820 8.3 -.- 2.0 -.- HISARONU-MARMARIS (MUGLA) İlksel
2019.02.20 08:24:55 36.8433 28.0850 7.7 -.- 2.6 -.- HISARONU-MARMARIS (MUGLA) İlksel
2019.02.20 08:10:31 40.4017 27.1453 0.0 -.- 1.7 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 07:30:09 40.3212 27.1663 5.4 -.- 1.1 -.- H. HUSEYINYAYLASI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 07:29:29 40.3798 27.1507 5.6 -.- 1.5 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 07:24:19 40.3797 28.9878 6.2 -.- 3.2 2.9 ALTINTAS-MUDANYA (BURSA) İlksel
2019.02.20 07:11:28 40.3777 28.9857 5.3 -.- 2.0 -.- ALTINTAS-MUDANYA (BURSA) İlksel
2019.02.20 06:51:55 38.9548 27.6488 7.8 -.- 1.3 -.- ERDELLI-AKHISAR (MANISA) İlksel
2019.02.20 06:42:58 40.3927 27.1448 10.2 -.- 0.7 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 06:39:02 36.8608 28.0373 9.4 -.- 1.6 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 06:37:59 40.3950 27.1393 4.7 -.- 1.1 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 06:34:09 40.4083 27.1312 2.2 -.- 0.9 -.- DEGIRMENCIK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 06:33:31 40.4102 27.1342 3.9 -.- 1.0 -.- DEGIRMENCIK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 06:15:52 40.3807 27.1380 6.8 -.- 1.3 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 05:54:26 38.6330 39.8797 5.0 -.- 2.1 -.- UCDEGIRMENLER-PALU (ELAZIG) İlksel
2019.02.20 05:52:16 40.3898 27.1445 5.4 -.- 1.3 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 05:47:56 36.7948 28.0585 13.6 -.- 1.5 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 05:33:41 40.3492 27.1778 6.4 -.- 0.9 -.- KOCAGUR-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 05:31:35 38.9390 29.4453 7.5 -.- 1.2 -.- SANDIKLI-GEDIZ (KUTAHYA) İlksel
2019.02.20 05:06:36 38.8315 37.7577 5.0 -.- 2.2 -.- KIZILHISAR-KULUNCAK (MALATYA) İlksel
2019.02.20 04:58:13 37.1575 35.8413 25.7 -.- 1.1 -.- ADAPINAR-CEYHAN (ADANA) İlksel
2019.02.20 04:51:47 40.3772 27.1258 5.4 -.- 1.5 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 04:43:32 40.3810 27.1400 4.6 -.- 2.2 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 04:35:45 40.3842 27.1453 5.5 -.- 2.6 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 04:32:51 40.3887 27.1295 5.7 -.- 2.7 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 04:27:41 40.3937 27.1403 6.1 -.- 3.4 3.1 CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) REVIZE01 (2019.02.20 04:27:41)
2019.02.20 04:18:46 40.3987 27.1545 4.8 -.- 1.5 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 04:17:52 40.3887 27.1670 11.5 -.- 1.8 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 04:14:48 36.9357 27.3920 5.0 -.- 1.0 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 04:12:00 36.8098 28.0402 5.3 -.- 1.1 -.- GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ) İlksel
2019.02.20 04:05:18 40.3885 27.1483 8.8 -.- 2.3 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 03:59:29 40.3692 27.1503 4.0 -.- 2.1 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 03:41:09 40.3895 27.1532 9.5 -.- 1.3 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 03:34:56 40.3813 27.1593 10.1 -.- 1.3 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 03:30:46 40.3905 27.1453 5.5 -.- 3.1 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) REVIZE01 (2019.02.20 03:30:46)
2019.02.20 03:27:57 40.3893 27.1507 5.9 -.- 3.7 3.4 CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) REVIZE02 (2019.02.20 03:27:57)
2019.02.20 03:09:51 40.3800 27.1495 10.6 -.- 1.4 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 02:45:43 40.3810 27.1432 9.6 -.- 1.4 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 02:44:17 40.3928 27.1322 4.9 -.- 1.4 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 02:15:03 40.3882 27.1443 8.0 -.- 2.6 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 02:06:52 40.3900 27.1342 4.1 -.- 1.1 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:33:41 40.3852 27.1387 4.6 -.- 1.7 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:24:14 40.3780 27.1337 6.7 -.- 1.5 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:19:27 40.3482 27.1417 2.0 -.- 1.4 -.- KARAHAMZALAR-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:18:41 40.3825 27.1600 5.7 -.- 1.9 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:16:25 40.3620 27.1543 5.4 -.- 1.3 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:08:42 40.3555 27.1392 5.3 -.- 1.3 -.- KARAHAMZALAR-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:06:28 40.3808 27.1473 5.8 -.- 1.9 -.- KARAPURCEK-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 01:04:05 40.3813 27.1583 6.4 -.- 2.1 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 00:48:18 38.5907 40.3150 9.4 -.- 1.8 -.- SERVI-GENC (BINGOL) İlksel
2019.02.20 00:43:31 38.6618 43.7792 10.0 -.- 2.0 -.- CALIMLI-(VAN) İlksel
2019.02.20 00:33:54 40.3958 27.1513 9.0 -.- 4.1 4.1 CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 00:29:42 40.3828 27.1510 7.4 -.- 3.0 2.9 CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 00:22:59 40.3367 27.1638 7.3 -.- 1.7 -.- H. HUSEYINYAYLASI-BIGA (CANAKKALE) İlksel
2019.02.20 00:07:58 40.3890 27.1418 10.5 -.- 2.1 -.- CAKIRLI-BIGA (CANAKKALE) İlksel

Kaynak; Hürriyet ve Sabah

The post Büyük İstanbul Depremi İçin Korkutan İddia appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/buyuk-istanbul-depremi-icin-korkutan-iddia/feed/ 0
İstanbul’da Deprem Oldu https://www.banka-kredileri.com/istanbulda-deprem-oldu/ https://www.banka-kredileri.com/istanbulda-deprem-oldu/#respond Wed, 20 Feb 2019 18:40:41 +0000 https://www.banka-kredileri.com/?p=30458 Son dakika.. İstanbul’da deprem oldu .. İstanbul’da bugün akşam saatlerinde bir deprem yaşandı ve deprem İstanbul’un pek çok ilçesinde hissedildi. İstanbul’da hissedilen deprem nedeni ile bir çok vatandaş tedirginlik yaşadı ve bazı kişiler evlerinden inerek sokaklarda bekledi. Peki depremin merkez üssü neresi ve kaç şiddetinde.. İstanbul’da Deprem Oldu Kandilli’den İstanbul’da yaşanan depreme ilişkin bir açıklama geldi. Depremin merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi olarak açıklandı. Depremin şiddeti ise 5,3 olarak duyuruldu. Deprem Çanakkale, İstanbul, Bursa ve İzmir’de Hissedildi Merkez üssü Çanakkale Ayvacık’ta 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Bursa’da hissedildi. AFAD deprem büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı. Depremle ilgili Kandilli Rasathanesi ise şu paylaşımı yaptı; […]

The post İstanbul’da Deprem Oldu appeared first on Banka Kredileri.

]]>
Son dakika.. İstanbul’da deprem oldu .. İstanbul’da bugün akşam saatlerinde bir deprem yaşandı ve deprem İstanbul’un pek çok ilçesinde hissedildi. İstanbul’da hissedilen deprem nedeni ile bir çok vatandaş tedirginlik yaşadı ve bazı kişiler evlerinden inerek sokaklarda bekledi. Peki depremin merkez üssü neresi ve kaç şiddetinde..

İstanbul’da Deprem Oldu

Kandilli’den İstanbul’da yaşanan depreme ilişkin bir açıklama geldi. Depremin merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi olarak açıklandı. Depremin şiddeti ise 5,3 olarak duyuruldu.

Deprem Çanakkale, İstanbul, Bursa ve İzmir’de Hissedildi

Merkez üssü Çanakkale Ayvacık’ta 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Bursa’da hissedildi. AFAD deprem büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı.

Depremle ilgili Kandilli Rasathanesi ise şu paylaşımı yaptı;

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde deprem meydana geldi. Saat 21.23’teki deprem İzmir, İstanbul, Bursa gibi illerde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi, depremin merkezinin Çanakkale Ayvacık olduğunu açıkladı. Yerin 8.4 kilometre altında meydana gelen depremin saati 21,23 olarak açıklandı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık, ekiplerin depremle ilgili hazırlıkların tamamladığını belirtti.

 

The post İstanbul’da Deprem Oldu appeared first on Banka Kredileri.

]]>
https://www.banka-kredileri.com/istanbulda-deprem-oldu/feed/ 0