Fenerbahçe Borç Batağında, Ali Koç Açıklama Yapıyor

/ 24 Temmuz 2018 / 55 views / yorumsuz
Fenerbahçe Borç Batağında, Ali Koç Açıklama Yapıyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dakikalar önce FB TV’de “Camiaya Sesleniş” adlı programında gündeme dair açıklamalarda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ali Koç’un açıklamaları tüm Fenerbahçe camiasında şoka neden olurken kulübün ekonomik çıkmazda olduğu anlaşıldı. Ali Koç, Fenerbahçe’nin borcunun 621 milyon euro olduğunu bildirdi.
Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç, FB TV’de seçim sürecinden kulübün mali duruma kadar pek çok konuda açıklama yaptı. Ali Koç, “Borcumuzun 400 milyon EURO olduğu söyleniyordu. 31 Mayıs 2018 itibariyle bizim borcumuz 621 milyon EURO. Kur hesabı yaparsak 3.2 milyar Lira. Bu borçların 2 milyar 200 milyon Lira’sını kısa vadeli borçlar oluşturuyor. Bu kısa vadeli borçların bir yıl içerisinde ödenmesi gerekiyor. Borçların 1 milyar Lira’sı ise uzun vadeli borçlar.” dedi.

Fenerbahçe Camiası Değişiklik İstiyordu

Ali Koç açıklamalarını şöyle sürdürdü;”Gelir gelmez 2 denetim başlattık. Hukuki ve mali denetim. Hukuki denetim sonuçlandı. Mali denetim ise eylül sonu, ekim başı ortaya çıkacak. Camiaya sunulacak. 50 gün oldu. Fenerbahçe seçim öncesinde tarihi bir seçim yaşayacak demiştik. Katılım oranları ve sandık sayısıyla tarihi bir seçim olacak demiştik ve bunu yaşadık. Fenerbahçe camiası sadece Fenerbahçe’yi sevenlere değil, Türkiye’nin tamamına hitap ettiği bir seçim süreci oldu. Seçim sürecini camiamıza yakışır bir şekilde geçirdiği için herkese teşekkür ederim ve bu seçim sürecinde taraftarlara teşekkür ederim.
Seçim sonucu da tarihi oldu. Bir taraf kazanacak ama farklı olacak demiştik. Bu ne demekti? Camianın zihniyet değişimine olan arzusunu dile getirdi. 20 yıldır süre gelen bir başkanlık, yönetimler, iyi veya kötü günler, tarihi işlerin yapıldığı zamanlar ama olumlu olumsuz bir çok şey söyleyebiliriz. Fenerbahçe camiası değişiklik istiyordu, biz de bunu istiyorduk. Seçim sonuçları ile de felsefe değişikliğimizi anlattık.” dedi.

 

Fenerbahçe’de Tek Bir Kuruş Nakit Yoktu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamaları şöyle devam etti; “Kampanya süresince söylediklerimizden yapabildiklerimiz var, yapmak isteyip de bazı nedenlerden dolayı yapamadıklarımız var. Sadece Fenerbahçe değil, Türk futbolunun mali açıdan sürdürülemeyeceğini, mali anlamda Avrupa ile yarışamayacağımızı söylemiştik. Toz pembe olduğunu, iyi olmadığını bilerek söyledik. Geldiğimizde gördüğümüz tablo olumsuz anlamda beklediğimizden daha fazla kötü çıktı. Bugün anlatacaklarımız Fenerbahçe camiasının bilmesi gereken bir şey.

Her Ay Camiaya Sesleniş Programında Soruları Cevaplayacak

“Dertleşeceğiz, kafamızdakileri aktaracağız, son yarım saat taraftarlarımızdan gelen soruları alacağız, inşallah güzel bir program olur. Bu ilk defa oluyor. Sürç-i lisan olursa, arzu etmediğimiz bir durum olursa özür dileriz. Bizim en önenli prensibimiz şeffaflık. Camiaya Sesleniş olarak adlandırdığımız programlar, ayda bir ya da iki ayda bir mutlaka olacaktır. Bu bağlamda soruları cevaplamaya çalışacağız.”

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.