Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Fenerbahçe'nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Ülkemizin en köklü ve en büyük spor kluplerinden olan Fenerbahçe bugün yeni başkanını seçmek için sandık başına gitti. Seçin biraz önce bitti ve oy sayımları yapıldı. Peki Fenerbahçe’nin yeni başkanı kim kazandı? Başkanlık yarışını Aziz Yıldırım mı yoksa Ali Koç mu galip geldi?

Fenerbahçe’de Seçim Sona Erdi

Fenerbahçe Spor Klübü bugün başkanlık seçimi yapıyor. Milyonlarca taraftarın heyecanla beklediği seçim yaklaşık bir saat önce sona erdi. Yaklaşık 20.000 Fenerbahçe üyesinin oy kullandığı seçim sonrasında resmi olmayan kesin sonuçlara göre Ali KOÇ’un galiyebetle yeni Fenerbahçe başkanlığına hak kazandığı duyuruldu.

Yeni Başkan Ali KOÇ

Fenerbahçe Spor Klubü’nün yaklaşık 20 yıldır başkanlığını yürüten, farklı kesimler tarafından bazen sertçe eleştirilen ancak Fenerbahçe’ye de önemli katkıları olan efsanevi başkan Aziz Yıldırım, seçim yarışında geri kalarak koltuğunu Ali Koç’a kaptırdığı belirtiliyor.

Aziz Yıldırım 20 Yıl Sonra Koltuğunu Kaybetti

Çok uzun yıllardır girdiği her seçimden galibiyetle çıkan Aziz Yıldırım bugün yapılan son seçimde galibiyet serisini sürdüremedi. Fenerbahçe’nin başkanlık seçimlerinde Ali Koç, 20 bin 736 oyun 16 bin 92’sini aldı. Aziz Yıldırım ise seçimlerde 4 bin 644 oy alarak önemli bir yenilgi aldı. Bu seçim sonuçlarına göre ise Ali Koç Fenerbahçe’nin 33. başkanı oldu.

İşte Ali KOÇ’un Üye Listesi

■ Semih Özsoy
■ Nevres Erol Bilecik
■ Mehmet Burhan Karaçam
■ Sevil Zeynep Becan
■ Şaban Erdikler
■ Mustafa Tankut Turnaoğlu
■ Fethi Pekin
■ Metin Şen
■ Turhan Şahin
■ Mustafa Kemal Danabaş
■ Acar Sertaç Komsuoğlu
■ Simla Türker Bayazıt
■ Ömer Okan
■ Burak Çağlan Kızılhan

YEDEK ÜYELER

■ Belgin Aral
■ Alper Pirşen
■ Ozan Korman Tarman
■ Metin Sipahioğlu
■ Selahattin Baki
■ Muhittin İlker Dinçay
■ Esra Nazlı Ercan

Ali Koç Güçlü Bir Rakipti

Fenerbahçe üyeleri arasında uzun yıllardır Aziz Yıldırım’ın uzun süren başkanlık döneminden rahatsızlığı olan bir kesimin bulunduğu biliniyordu. Bu zamana kadar Aziz Yıldırım’ın karşısına güçlü bir rakip çıkmadığı için 20 yılı aşkın bir süredir başkanlık koltuğunu bir başka rakibine kaptırmadığı konuşuluyordu. Ali Koç’un başkanlık yarışına aday olduğunu açıklaması ile beklenen güçlü rakibin sonunda bulunduğu söylentileri kulaklarımıza geliyordu. Ve seçim sonuçları da Fenerbahçe camiasının değişim istediği ve üyelerin de değişimden yana oy kullandıkları görüldü.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir