FETÖ'nün Kanalı Yumurcak TV TRT'yi Zarara Uğrattı

/ 12 Haziran 2018 / 120 views / yorumsuz
FETÖ'nün Kanalı Yumurcak TV TRT'yi Zarara Uğrattı
Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) medya ayağı olarak çizgi film yayını yapan televizyon kanalı Yumurcak TV, Caillou çizgi filmiyle tanınıyordu. Ayrıca çizgi filmin lisanslı ürünlerinin satışı da Kaynak Holding bünyesinde tüm satış mağazalarında yapılmaya devam ediyordu. Öte taraftan TRT’de yayınlanan Keloğlan çizgi filmi de ilk 100 çizgi film arasında gelmekteydi. Kaynak Holding, Caillou lisanslı ürünlerinin satılması için TRT lisanslı Keloğlan ürünlerinin tamamını deposunda saklı tutuyor ve piyasaya sürmüyordu. Bunun sonucunda da satışı yapılan ürünler Caillou ürünleri oluyordu. En çok takip edilen çizgi film Keloğlan olduğu halde neden Caillou’nun daha çok lisanslı ürünlerinin satışı yapıldığı hemen hemen herkesi meraka ve kuşkuya düşürmüştü. Meğerse minareyi çalan kılıfını da hazırlamıştı.

Keloğlan’ı Depoda Sakladılar

1. Fikri Sınai Haklar Mahkemesinde görülen davada eldeki deliller de incelenerek Keloğlan çizgi film karakteri ve lisanslı tüm ürünlerinin Kaynak Holdinge bağlı tüm satış mağazaları tarafından depoda saklı tutulduğu ve bunları piyasaya satışa çıkarmadıkları acı gerçeği ortaya çıktı. Bu ortaya çıkarılan acı gerçek aslında hem Türkiye Radyo Televizyon (TRT) kurumunun hem de Keloğlan filminin anlaşmalı şirketi olan Animeks şirketinin milyonlarca lira zarara uğraması anlamına geliyordu. Şimdi hem TRT hem de Animeks şirketi bu zararlarının tazmin edilmesi için dava açmaya hazırlanarak Caillou ürünlerinin piyasaya sürülerek kendi ürünlerinin neden depoda saklanarak satış yapılmasının önüne geçtiklerinin hesabını arıyorlar.

FETÖ Şirketi İki Yılda 3 Milyon 648 Bin Dolar Para Kazandı

Depoda saklanan Keloğlan lisanslı tüm ürünler dolayısıyla FETÖ şirketinin Caillou lisanslı tüm ürünlerinden 2 yılda tam 3 milyan 648 bin dolar para kazandığı tespit edildi. Bu gelişmeyle söz konusu Kaynak Holding ve iştiraki tüm şirketlerin hileli kazanç elde ettikleri ve bunu alenen yaptıkları kararına varılarak şimdi hem TRT hem de Animeks şirketinin haklarının alınmasına çalışılıyor.

TRT ve Keloğlan 112 Milyon Lira Zarara Uğradı

Söz konusu skandal olayın sonucunda hem TRT hem de Keloğlan karakterini çizerek TRT ile 5 yıllık anlaşma imzalayan Animeks şirketi 112 milyon Türk lirası zarara uğradı. Şimdi taraflar yasal yollardan haklarını arama peşinde.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.