Fibabank Standart İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Fibabank 2010 yılından beri 79 şubesiyle vatandaşa bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenler arasında Fibabanka kredi kartları ve ihtiyaç kredisi vardır. Fibabanka kredi kartı başvuru yapmak ve kredi kartı almanız oldukça kolaydır. 18 yaş üstü ve belirli bir geliri olan herkes kredi kartı alabilmektedir.

Fibabanka ihtiyaç kredisi kredi kartları kadar hızlı alınmamaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyenlerin banka şubelerine getirmesi gereken belgeler vardır. Bu belgeler incelenir ve kredi başvurusu kabul edilerek kredi müşteriye verilir. İhtiyaç kredisi almak isteyenler bankanın şubesine gelir durum belgesini, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin fotokopisini alarak gitmelidir. Fibabanka internet üzerinden de kredi başvurularını kabul etmektedir.

İhtiyaç kredisi faiz oranları da oldukça düşüktür. En az 5.000 Tl veren Fibabanka bu miktara %1,49 faiz oranı uygulamaktadır. 10.000 TL alanlara uygulanan faiz oranı %1,45 olarak banka tarafından belirlenmiştir. En fazla alınan miktar 20.000 TL’dir ve bu rakama %1,45 faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca ödeme seçenekleri 12 aydan 48 aya kadar değişmektedir.

Fibabanka Kredi Notu Nedir?

Eğer Fibabanka müşterisi iseniz kullandığınız kredi kartları veya kredilerin bir puanı olmaktadır. Fibabank kredi notu sizin başka bankalardan yapacağınız bankacılık işlemlerini etkileyebilmektedir. Kredi notunuz düşük ise hem bankanızdan hem de başka bankalardan yapacağınız işlemler zorlaşmaktadır. Size bankalar kredi vermeyebilir.

fibabanka-kredi

Kredilerinizi ve kredi kartlarınızdaki borçları zamanında öderseniz bu kredi notunuzu yükseltir ve bankaların tercih ettiği müşterilerden biri olursunuz. Kredi notuna göre kara listeye alınabilir ve herhangi bir bankadan herhangi bir işlem yapamayabilirsiniz.

faizsiz-kredi-odemeleri

Banka Kara Liste Nedir? Kara Listeden Çıkılabilir Mi?

Kredi notunuzun düşmesi ve ödemelerinizde yaptığınız aksamalar yüzünden zamanla kara listeye alınabilirsiniz. Kara listeye girmekte kara listeden çıkmakta biraz zordur. Kara listeye giren biri borcunu düzenli ödemelidir. Veya borcunun hepsini ödeyerek kara listeden zamanla silinmeyi beklemelidir.

kredi-notu-kolay-hesaplama

Kara listeye giren müşteriler borcunu ödeyerek çıkabileceği gibi bazen gelen aflar sayesinde de kara listeden çıkabilmektedir. Kara listeden çıktıktan sonra tekrar ödemenizle ilgili sorun olursa kara listeye alınabilirsiniz. Ödemelerde gecikmeler yüzünden bankalar size kredi kartı vermek istemez. Bu kredi çekimleriniz için de geçerlidir.

Kullandığınız kredi kartının puanını hesaplamak için bankanızın şubesine giderek müşteri hizmetlerinden puanınızı öğrenebilirsiniz. Puanı yüksek olan müşterilere kredi kartı daha çabuk çıkarılmaktadır veya kredi çekmek isterlerse kredi anında verilmektedir. Bu yüzden kredi notunuz oldukça önemlidir.
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın