Fibabanka İşletme Kredileri

Fibabanka kredi ihtiyacı içinde olan işletmeler için avantajlı faiz oranlarıyla çeşitli fibabank işletme kredileri kampanyaları sunmaktadır.

Fibabank işletmelere ihtiyacı olan yatırımlar için işletmenin çeşitli maliyetleriyle alakalı ve bunların benzeri ihtiyaçları için çözüm ortaklığı sunarak işletmelerin yanında yer alarak hizmetlerini sürdürüyor.

Fibabank işletmelerin çeşitli gereksinimleri için hızlıca yanıt vermek suretiyle onlara kolaylıklar sunan ürünleri ve hizmetleri ayağına getirerek uzun vadelerle avantajlı faiz oranlarıyla çeşitli fırsatlar sunarak işletmelerin yüzünü güldürüyor.

isletme-kredisi-firsatlari.jpg

Ticari işletmeler için Fibabank' ın sunduğu İşletme Kredileri türleri

İşletmeler için çeşitli kampanyalarla farklı ihtiyaçlarına cevap vermek için hizmetlerini sürdüren Fibabank'ın işletme kredilerinin türlerini şöyle sıralayabiliriz:

Rotatif Kredi

İşletmelerin kısa süre için gereken nakit ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı belirli bir kredi limiti çerçevesi içinde serbest bir şekilde kullanarak geri ödeme yapabilecekleri faizin tahsilatı dönem dönem ( 1 ay ya da 3 ay gibi) olacak şekilde yapılan ve faiz oranları piyasanın koşulları baz alınarak değiştirilebilen kredi kampanyasıdır.

Spot ve Kapama Seçenekli Spot Kredi

İşletmelerin kısa vade nakit ihtiyaçlarını sabit vadelerle ve faiz seçenekleriyle tek seferde kullanılarak vadenin bitiminde anaparanın faiziyle beraber tek bir sefer olacak şekilde ödemesi yapılabilen kredi çeşididir. Spot kredilerle vadenin ve faiz oranlarının , kredi kullanılırken sabit tutulmasıyla, oluşabilecek piyasa dalgalanmaları yüzünden etkilenmesi önlenir.

Taksitle Ticari Kredi

Bir seferde işletmelerin kullanabildiği ihtiyaca göre çeşitlendirilebilen ,vadesi 60 aya kadar çıkabilen ,ödemelerinse belirlenmiş vadeler içinde anaparanın, faizin ve diğer kesintilerin toplanmasından oluşmuş aylık olarak ve denk taksitlerle geri ödemesi yapılabilen kredi kampanyasıdır.

Taksitle Ticari Araç Kredileri

Firmaların araç veya filo alımları ya da yenilemeleri halinde nakit sağlama amaçlı kullandırılabilen kampanyadır. Eşit taksitlerle ödemesi yapılabilmektedir. Firmaya uzun vadede nakit desteği olanakları sunar. Ayrıca ikinci el araçlarda da sıfır araçlarda da kullanılabilir.

İşletme Kredisi

İşletme kredileri ,Türkiye'de yerleşmiş bireyler aracılığıyla yurt dışı kaynaklı döviz olacak şekilde sağlanmış ve bankalar tarafından Lira bazlı olacak şekilde tek bir seferde kullandırılabilen kredi çeşididir. Vadelerde kısıtlama yoktur .Bu nedenle ödemelerde esnek olunabilir. Bu yolla ödemelerde sıkıntı yaşanmadan işletmeye yatırım imkanı sağlanmaktadır.

Döviz Kredisi

İhracat işlemlerinde ihracat yerine geçen satışlarda ve teslimlerde döviz kazandıran hizmetler ve faaliyetler için Lira ya da döviz olacak şekilde kullandırılabilen krediler ihracat taahhütleri doğurduğu için işletmenin ihracat potansiyelinin olması gerekmektedir. Bu çeşit krediler ihraç edilecek malların sevkiyatı öncesinde işletmeye göre koşullar ve vadeyle alınabilir.

İşyeri Kredisi

İşyeri alımlarında 60 ay vade seçeneğine kadar uzatılabilen eşit taksitlerle ödenebilecek olan bir kredi kampanyasıdır.

isletme-kredisi-kampanyasi-fibabank.jpg

Dövize Endeksli Kredi

Kur değişebilirliğiyle risk taşıdığı için döviz gelirine sahip firmalar için kullanabilecekleri kredidir. Spot ya da taksitle kredi kullanılabilir. Döviz kredisinin tersine ihracat taahhüdü oluşmaz.

Eximbank Kredisi

İhracatçılığın gelişmesi amacına yönelik Eximbank aracılığıyla ihracatçıların kullanabileceği kredidir. Eximbank tarafından belirlenmiş Türk kaynaklı malların ihracatı ve döviz taahhütleri karşılığıyla ucuza kaynak sağlama için kullandırılmaktadır. Eximbank kredisinde ihracat için taahhüt bulunması gerekmektedir. İhracatı yapılan malın karşılığında döviz, belirli bir zamanda ve koşulda ülkeye getirilmeli ve ihracatçıların taahhüdü kapatması gerekmektedir.

İskonto Kredileri

Şirketin işlemlerinde doğan kısa vade senetlerin , belirli bir faiz oranıyla ve masrafların düşürülmesiyle vadesi gelmeden paraya çevrilmesi ile kısa vadede destek sağlamak amaçlı kullandırılan kredi kampanyasıdır.

Depo Finansmanları

Depoda bulunan malların teminatıyla yüklenme tarihi gelene kadar kısa vadede sunulan destektir.

Fibabanka işletme kredi başvurusu için gerekli şartlar şunlardır:

-Bu tip kredileri alabilmek için şahısların kendi hesaplarına bir işletme sahibi olmaları gerekmektedir.

-İşletme pasif olmamalı ve geçmişte bankalarla sorunlu olmaması gerekmektedir.

-Bunlara ek olarak kredi türünün özellikleri işletme tarafından taşınmalıdır.

-Banka tarafından istenmiş olan evraklar temin edilmelidir.

Fibabanka işletme kredi hesaplama ve işletmeye en uygun kredi hangisi belirlemek için size en yakın şubelere gitmeniz gerekmektedir.
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın