Fibabanka Zirai Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde geçim söz konusu olunca toplam üretim içinde en büyük payı tarım alıyor. Bankalar çiftçilerin faaliyetlerini desteklemek için çeşitli kampanyalarla kredi imkanları sunuyor.Bu kredilerle çiftçiler için tarımsal sahada yapılacak yatırımlar ya da işletmenin giderleri konusunda destek olunmaktadır.Tarım kredisi kampanyası bulunan bankalardan biri de Fibabank .Bu yazımızda sizler için Fibabanka zirai krediler hakkında bilgileri derledik.

KGF Kredileri

Fibabank çiftçiler için çeşitli masrafları ya da arazi alımı ya da traktör alımları gibi masraflarında yeterli teminat imkanı sunmak amaçlı çözümler sunuyor.

Fibabank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında sunulan kefalet desteği teminat konusunda sıkıntısı bulunan çiftçilere ve tarımsal işletmelere sermaye ve yatırım ihtiyaçları için çözümler sunuyor.

KGF Teminatıyla Kredide Avantajlar Neler?

-İşletmeler ve yatırım kredileri için %90'a kadar Hazine Desteği sunuluyor.

-Çiftçiler ve tarımsal işletmeler için 12 milyon liraya kadar kefalet yardımı söz konusu.

-1 yıl için ödeme yapılmayabilir ve 5 yıllık vade seçenekleri bulunuyor.

-Çeşitli başka ürün ve hizmetler konusunda çeşitli fırsatlar sunuluyor.

ciftci-kredisi-veren-bankalar.jpg

KGF Kredilerinden Yararlanma Şartları

– SGK' ya ve başka vergi borçları olmayanlar ile bu tür borçları olsa dahi yapılandırılmış olması ve yapılandırılmış kredilerinde gecikme olmayan çiftçiler ve işletmeler yaralanabilir.

-Çiftçi ya da işletmenin banka kayıtlarına göre iflas durumu olmaması gerekmektedir.

-Bankadan istenecek belgeler KGF teminat şekli , kredinin türü ve müşterinin durumuna göre farklılık gösterebilmektedir.

-KGF teminatıyla kredilerin başvurusu Fibabank şubelerinden yapılabilmektedir.

Fibabank Tarım Kredileri Çeşitleri

Bu kampanyalar dahilindeki krediler tarım faaliyetiyle geçinen çiftçilerin ve tüzel kişilikteki tarım işletmelerinin kullanması içindir. Fibabank tarımsal kredilerin çoğunlukla ödemeleri senede bir tarımsal faaliyette bulunulan ürünün hasat zamanında yapılabilmektedir.

İşletmeler İçin Krediler

Tarımsal işletmede bir üretim dönemine yayılan toplam giderler için ihtiyaç duyulan çeşitli masrafları karşılamak amaçlı kredi kampanyasıdır.Kredilerin vadeleri en fazla 1 yıl içindir.

Bu krediler spot tarımsal kredi, rotatif kredi gibi çeşitli kredilerdir.

fibabanka-ciftci-kredisi.jpg

Çiftçiler İçin Yatırım Amaçlı Krediler

Çiftçiler veya tarımsal işletmeler için üretim kapasitesi arttırma , modernizasyon ya da tesis kurulumlarını karşılamak amaçlı kullanılan kredilerdir.Bu kredilerin vadeleri 1 yıldan fazladır.

Bunlar arasında traktör alımı kredisi, tarla almak için kredi, sera faaliyetleri için kredi, çeşitli proje amaçlı yatırım kredisi ve benzeri kampanyalar bulunmaktadır.

Çiftçilerin Başka İhtiyaçları İçin Kullanabileceği Krediler

Çiftçiler için tarımsal faaliyet dışında ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilecekleri kredi kampanyasıdır.Bunlar ev ve taşıt kredileridir.

Bunlara ek olarak Fibabanka zirai krediler nasıl alınır , bilgi almak için ve Fibabanka zirai kredi hesaplama yapmak için bankanın internet sitesi üzerinden tarım kredileri bölümünde yer alan Fibabank şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Fibabank sunduğu bu çeşitli tarımsal kredilerle çiftçilerin ve tarımsal işletmelerin ihtiyacı olan finans desteğini sunarak 2017 yılında da çiftçilere destek olmaya devam ediyor.
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın