Fikriyle Sosyal Medyayı Tek Kuruş Harcamadan Salladı

/ 2 Temmuz 2018 / 13 views / yorumsuz
Fikriyle Sosyal Medyayı Tek Kuruş Harcamadan Salladı

Kiersten Rich isimli Amerikalı kadın dünyada pek az insanın cesaret edebileceği türden bir işe soyundu. 2011 yılında hayatının kırılma noktalarından birini yaşayan Amerikalı kadın Kiersten Rich, Los Angeles’ta oldukça iyi bir gelir elde ettiği işini bırakarak büyük bir risk aldı. İşten ayrılmasının ardından uzun bir seyahate çıkan genç kadın, şu anda dünyanın en çok tanınan seyahat yazarlarından biri.

Kim Bu Kiersten Rich?

Kiersten Rich, Los Angeles’ta kurumsal finans departmanındaki işini bırakarak kendini en çok mutlu eden şeyin peşinden gitmenin “yaşamak” olduğuna karar verdi. Bu yüzden 2011 yılında çıktığı seyahati milat kabul ederek gezgin oldu. Başka birinin hayalini yaşıyormuş gibi hissettiğini fark eden genç kadın, theblondeabroad.com adresinden ve sosyal medya hesabı üzerinden maceralarını paylaşmaya başladı. Aynı zamanda hatırı sayılır sitelere ve dergilere yazdığı yazılarla da başarı yakaladı. Geçimini sitesine aldığı reklamlar, yazdığı yazılar vb. finansal yardımlarla sağlamaya başladı. 525 bin takipçisi bulunan Kiersten, bugüne dek 54 ülkeden mutlu pozlar verdi.

Bu Hayalini Gerçekleştirme Yolunda Kiersten’ın Yaşadıkları

Her şey üniversite yıllarında başladı aslında Kiersten için. İyi not ortalamasının yanı sıra tam zamanlı bir işe sahip olması da onu mutlu etmeye yetmedi ve yurt dışı eğitim programlarından birine kaydolarak İspanya’da İspanyolca dersi almaya gitti. 2008 yılında yaşadığı bu tecrübe onu mutlu ve özgür hissettiren şeyi keşfetmesini sağladı. Geleceğini garantiye almak adına finans üzerine eğitim almayı seçmişti. Gönüllü olarak katıldığı uluslararası bir program, onun nasıl bir hayat yaşamak istediği konusunda bir fikir verdi. Günün birinde başkalarına yardım etmeye adayacaktı kendini. Mezun olduktan sonra yoğun bir çalışma hayatı olan Kiersten, işinden nefret ettiğini anladı. Hayatında nefes aldığı tek şey ise yardım organizasyonları oldu. Daha sonra radikal bir karar alarak 4 aylık bir tatile çıkmaya karar verdi. Macerasının başında geçimini sağlamak için ufak tefek işler yapması gerekse de daha sonra zamanının çoğunu seyahat ederek geçiren ve yardım organizasyonlarına katılan mutlu bir kadın oldu.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.