Finansçıdan Esnafa Aynı Gün İçinde 50.000 TL'ye Kadar Kredi!

Finansçıdan Esnafa Aynı Gün İçinde 50.000 TL'ye Kadar Kredi!

Bankaların işletmelere önemli destekler sağlamaları, ülke ekonomisinin canlanmasında ve sektörlerin gelişmesinde büyük bir öneme sahiptir. Esnafa büyük bir diğer destek de Finansçıdan geldi. Finansbank, esnafa aynı gün içerisinde kredi olarak 50.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunduğunu açıklayarak işletmecilerin yüzünü güldürdü. Sunulan bu fırsat, pek çok işletmeciyi yatırımcı ya da finansman arama derdinden kurtardı. Diğer esnaf kredilerinde olan bekleme süresinin bu kredide bulunmaması da Finansbank’ı diğer bankalardan öne çıkaran bir özellik oldu.

Aynı Gün Kredi Avantajı

Aynı gün içerisinde kredi alabilmek, pek çok esnaf için oldukça büyük bir avantaj olmaktadır. Sadece esnaf kredilerinde değil, diğer kredi türlerinde de başvuru süreci, evrak teslimi gibi süreçler yüzünden ihtiyaçları bir süre daha ertelemeyi gerektirmektedir. Kritik durumda olan ve acil sermayeye ihtiyaç duyan esnaflar, Finansçının sunduğu bu krediden faydalanarak istedikleri bütçeye sahip olabilirler. Yüksek kredi miktarına rağmen uygulanan faizin düşük olması da esnafın takdir ettiği özelliklerden biri oldu. Uygun ödeme planlarının düzenlenmesi ile kredinin geri ödenmesinde de herhangi bir zorluk söz konusu değildir.

Kredinin Özellikleri Arasında Neler Var?

Neredeyse anında başvuru onayı sağlayan bu kredi ile acil ihtiyaçlarınızı hemen giderebilirsiniz. İşletmenin durumunu kritik bir şekilde etkileyecek bir kriz içerisinde bu kredinin kullanılması hayat kurtarıcı olabilir. Bu miktar, işletmenin geliştirilmesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Maksimum çekilebilecek kredi miktarı 50.000 TL’dir. Bu miktarın üzerinde kredi tahsis edilememektedir.  Alınan kredi, aynı gün içerisinde kullanılmaya başlanabilir. Krediden faydalanmak isteyen işletmelerinin resmi cirosunun 2 milyon Türk Lirasının altında olması gerekmektedir. Bu miktarın üzerindeki işletmeler bu fırsattan faydalanamamaktadır. Kredi başvurusu yapan kişinin ise işletmenin sahibi ya da ortağı olması gerekmektedir. Çalışanlar bu krediden faydalanamamaktadır.

Aynı gün içerisinde kredinin hesaba yansıması için evrakların eksiksiz olarak bankaya teslim edilmesi gerekmektedir. SMS ile gönderilen başvuru bilgilendirme mesajı, ön onay niteliği taşımaktadır. Kredi talebi ile ilgili resmi işlemler şubede gerçekleştirilmektedir. Kredinin şube tarafından da onaylanmasının ardından hesaplara aktarımı gerçekleşir.

İstenen Belgeler

İstenen belgeler işletme türüne göre değişmektedir. Şahıs firmaları için kimlik fotokopisi, vergi levhası, imza beyannamesi, esnaf sicil kaydı ve oda kayıt belgeleri istenmektedir. Limited ve Anonim şirketleri için ise yetkili ve ortakların kimlik fotokopileri, imza beyannameleri ve sirküleri, vergi levhası, oda kayıt belgesi, ticaret odasından alınmış güncel sicil belgesi, kuruluş yapısını gösteren sicil gazetesi talep edilmektedir.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir