Galatasaray Golcüsünü Buldu

/ 14 Haziran 2018 / 85 views / yorumsuz
Galatasaray Golcüsünü Buldu

Galatasaray Golcüsünü Buldu
Transfer sezonunun başlaması ile beraber kulüpler hareketli bir döneme girdiler. Bu kulüplerden biride Galatasaray. Bu sene şampiyonlar ligine gidecek olması sebebiyle transferleri erken bitirip sezona hazır girmek arzusundalar. Basında birçok yıldız futbolcu ile görüştüğü bildiriliyor. Fakat UEFA ile yaptığı anlaşma gereği sattıkları oyuncudan kazandıkları bonservis kadar transfer için bonservis bedeli ödeyebilecek. Bu yüzden takımdan gönderilecek oyuncuların transferleride beklenmektedir. Dünya Kupasının başlaması ile beraber milli takımlarda forma giyen oyuncuların iyi performans gösterip bonservis bedellerini yüksseltmeleri beklenmektedir. Takımdaki bir çok oyuncunun almış oldukları yıllık yüksek ücret kulübü zor durumda bırakmaktadır. Bu yüksek ücretli oyuncuların satılıp yerlerine daha makul ücretli oyuncular almak istiyorlar. UEFA ile yaptıkları anlaşmaya uymak için çaba harcamaktadırlar.
Özellikle forvet hattına Gomis gibi yeni oyuncu bakıyorlar. Galatasaray mali kriterler sebebi ile Gomis’i uzak doğu pazarına satmak istemektedirler. Sezon başında 2,5 milyon euro’ya transfer ettiği Bafetimbi Gomis ligde göstermiş olduğu başarılı performansıyla Uzak Doğu ülkelerinden teklifler almaktadır. Gomis Galatasarayda maaşına zam istediğini ifade etmişti bu yüzden Galatasaray mali kriterler sebebi ile Gomis’i satıp yerine onun etkisini yapabilecek oyuncu satın almak istiyor. Uzun arayışlardan sonra Galatasaray yeni golcüsünü buldu.
Galatasaray şampiyonlar liginde mücadele edeceği için güçlü bir kadro kurmak istiyor. Galatasaray Championship ekiplerinden olan Hull City’ den ayrılan bonservisi kendi elinde olan Abel Hernandez ile ilgileniyor. İlk resmi girişim gerçekleşti iki tarafta anlaşamadı. Oyuncu ile Fiorentina Torino Wolverhampton ve Celtic’in ilgilendiği biliniyor. İtalyan basında yer alan habere göre Galatasarayın yaptığı ilk teklifi oyuncunun düşük ulduğu belirtildi. İki tarafın önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelmesi bekleniyor. 28 yaşındaki Abel Hernandez Hull City ile çıkmış olduğu yüzbir maçta otuz yedi gol attı. 2017-2018 sezonunda çıkış olduğu on maçta sekiz gol attı. Uruguay milli takım formasıda giyen Abel Hernandez mili takım ile çıktığı on iki maçta iki gol attı. Sakatlığından dolayı geçtiğimiz sezonun ilk yarısının büyük çoğunluğunda forma giyemedi. Bonservisnin elinde bulunması sebebi ile Galatasaray bu transveri çok istiyor. Ayrıca Galatasaray’ın Milan’dan Andre Silva ile ilgilendiği bilinmekteir.
 

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.