Garanti Bankası % 13,85 oranında Yüksek Faiz Fırsatı

/ 7 Aralık 2017 / 32 views / yorumsuz
Garanti Bankası % 13,85 oranında Yüksek Faiz Fırsatı

Garanti Bankası, E-Vadeli Hesap kampanyası ile bireylerin birikimlerini aynı gün içerisinde değerlendiriyor ve hesaptan para çekilse dahi bozulmayan vade olanağı sağlıyor. Bireyler kampanyadan yararlanmak için mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da banka şubelerinden müracaatta bulunabilirler.

E-Vadeli Hesap ile yüksek faiz imkanı

Paralarını yüksek faiz oranıyla değerlendirirken acil ihtiyaç durumunda hesaptan çekmek isteyen bireyler için Garanti Bankası E-Vadeli Hesap, Türk Lirası ve yabancı para cinsinden hesaplara şu tarifeyi uyguluyor:
25 bin TL – 1 milyon TL arasındaki mevduat hesap meblağları için 32 günden 370 güne kadar vade seçeneklerine hoş geldin faizi olarak yüzde 12 ile 13,85 arası faiz uygulanıyor.
100 bin TL – 1 milyon TL arasındaki yatırımlara mevduat hesabında değerlendirmek isteyenler 32 ve 45 günlük vade opsiyonlarında yüzde 11 faiz oranından yararlanabiliyorlar. Uzun vadede paralarını değerlendirmek isteyen bireyler ise 100 bin TL – 1 milyon TL arası paralarını 46 ve 400 gün vade opsiyonunu kullanarak yüzde 10,25 ile 11,75 faiz imkanlarından faydalanırlar.
Amerikan doları cinsinden açılacak mevduat hesaplarında 25 bin ila 2 milyon dolar arası meblağlar için 32 ve 45 gün vade opsiyonunu kullananlara banka yüzde 2,6 ile yüzde 3 faiz oranı fırsatı sunuyor.
Euro türündeki dövizlerini değerlendirmek isteyen bireylere Garanti Bankası E-Vadeli Hesap 25 bin – 2 milyon Euro arası meblağlara 32 ve 400 gün vade opsiyonlarını tercih etmeleri durumunda akdi aylık yüzde 1,2 ile yüzde 1,4 mevduat faizi fırsatı veriyor.

İkinci bir vadeli mevduat hesabı açtırmak gerekiyor

Hoş geldin faizlerinden yararlanmak için son bir ay içinde Garanti vadeli mevduat hesabı açtırmamış olmanız gerekmektedir. E-Vadeli Hesap kampanyasından yararlanmak isteyen bireyler banka üzerinden vadeli mevduat hesabına sahip iken ikinci bir vadeli mevduat hesabı açtırmaları halinde yararlanabiliyorlar. Uzun vadeli hesap faiz oranlarından yararlanmak isteyen bireyler ise kampanya vade seçenekleri ve tutarlarında vadeli mevduat hesabı açtırmaları kafi oluyor.
Belirtilen koşullar dahilinde açılmayan vadeli mevduat hesaplarında standart aylık faiz oranı Garanti müşterisine sunuluyor. Tüm aylık faiz oranları bireylerin mevduat hesabında bulunan miktara bakılarak hesaplandığından hoş geldin faizi yeni müşteriler kazanmak amacıyla sunuluyor. Verilen oranlar döviz kurlarına göre değişiklik gösterebileceğinden müracaat sırasında faiz oranlarını detaylıca incelemeniz birikimlerinizin doğru zamanda değerlendirilmesi konusunda çok büyük önem arz etmektedir.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.