Garanti Bankası Ara Ödemeli Mortgage

Garanti Bankası Ara Ödemeli Mortgage

Garanti bankası ev kredileri konusun da en başarılı bankalarımızdan biri olması dışın da yeni kampanyaları ile vadeyi uzatarak ve ara ödeme seçenekleri de uygulayarak,tüketicinin rahatlamasını sağlamaktadır.
Ev kredilerin de uygulanan Mortgage sistemi geçtiğimiz yıllarda gerekli esnekliğe sahip değildi ve ev kredisi kullananları zorlayıcı özellikleri mevcuttu ,sistem kredinizi belli bir düzende ödemenizi sağlarken bütçeniz müsait olduğun da dahi kredi kapatma işlemi yaparken cezai işlem uygulamasına maruz kalabiliyordunuz.

Yeni sistem de ara ödeme seçeneklerinin olması kredinizi daha kolay kapatmanızı öngörülen tarihin önüne geçmenizi bu uygulamayı yaparken faiz indiriminden yararlanmanızı ve kalan taksitlerinizin oranını düşürebilmenizi sağlamakta.

Ara Ödemeli Konut Kredisi Hesaplama

Garanti bankasının internet sitesi üzerinden alamak istediğiniz evin tutarını ve peşin ödemenizi düştükten sonra kalan bedeli gerekli tabloya girerek hesapla butonuna basmanızın ardından karşınıza çıkacaktır.Bu tabloda aylık ödeme miktarınızı dosya masrafınızı ve kredi tahsisinde sizden istenen bedelleri ayrı kalemlerde görebilirsiniz,güncelllenen tabloda 240 aya kadar ödeme seçeneği ve ara ödeme kalemlerinide görebilirsiniz.Size hem fikir vermesi hem de ön hazırlık için ideal olan internet sitesi hesaplama tabloları dışın da herhangi bir Garanti bankası şubesi ne gittiğiniz de müşteri temsilcisinden bu yardımı kolaylıkla alabilir detayları size anlatmasını isteyebilirsiniz.
Bu işlemi yaptırmak için almak niyetinde olduğunuz evin bilgilerini ve fiyatını şubeye bildirmeniz yeterli olacaktır.

Konut Kredisi Ara Ödeme Yapmak

Garanti bankasın da ara ödemeli konut kredisi faiz oranları 1.18 ve sabit faiz olarak uygulanmakta
ara ödeme seçeneği için belli kalıpların dışında talebiniz olduğun da (kendi gelir durumunuza göre ayarlama) bu talep te göz önünde bulundurularak esneklik sağlanmaktadır yüz bin lira ve üzeri konut kredisi kullanımların da bu uygulama ve faiz oranı geçerlidir.
240 ay gibi uzun vadede kullanılacak krediler de ara ödeme seçeneği olması açısın dan faiz oranları da elbette daha aşağı seviyelerde oluyor,bunun üzerine kredi notunuz ve bankacılık sicilinizin iyi olması da eklendiğin de müşteri temsilcisi ile görüşmeler yaparak faiz oranının daha aşağı basamaklara indirebilmeniz de mümkün oluyor.

Ara Ödemeli Konut Kredisi Sağlayan Bankalar

Birçok banka özellikle devlet bankaları da son dönemde tahsis ettikleri ev kredilerin de ara ödeme seçeneğini kullanıyor,ara ödeme seçeneğini kullandıran bankalar arasındaki farkı görmeniz için bunu sağlayan bankaların internet sitesine girerek faiz ve masraf oranlarını incelemeniz gereklidir.
Bu detayları görmeniz uzun vadeli ve hem sizin hem de bankanın avantajına olan ara ödeme seçeneğinin her iki tarafın da lehine olması açısın dan önemlidir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir