Garanti Bankası Dijital Kredi

Garanti Bankası Dijital Kredi

Tatil, okul masrafları, işyeri tadilatı, ev eşyası yenileme ve daha birçok şey için nakde ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacı giderebilme adına banka kredilerine başvururuz. Bu yazımızda banka kredileri arasında şu aralar en popüleri olan Garanti Bankası Dijital Kredi kampanyasından bahsedeceğiz. Oldukça iyi bir kampanya. Ne bankaya gitme derdi var ne de sırada bekleme derdi. Müracaatınızı internetten online bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Garanti Dijital İhtiyaç Kredisi nedir ne değildir, buna bir göz atalım…

Dijital Kredi’nin Özellikleri

Garanti Cep ya da Garanti İnternet kullanıcısıysanız, hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi müracaatında bulunabilir ve banka şubesine gitmeden çekeceğiniz krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz farklı kanallar ile yaptığınız müracaatların takibini internetten yapabilir, dilerseniz de kredi risk durumunuzu Garanti İnternet’ten Risk Raporu sekmesinden öğrenebilirsiniz.
Garanti Cep veya Garanti İnternet‘ten yapılan müracaatlarda müşteriler onaylanan miktar kadar kredi kullanabilmektedirler. Maaş ödemelerini Garanti Bankası’ndan almayan müşterilerin Garanti İnternet veya Garanti Cep vasıtasıyla kullanılabilecekleri kredi üst limiti 25.000 TL’dir. Online olarak krediye başvuruyorsunuz, dolayısıyla ne imza derdi var ne de zaman kaybı. Ardından müracaatınız onay alırsa da krediniz hemen hesabınıza yatıyor.

Örnek Ödeme Planı

Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama örnekleri vermek gerekirse; 10.000 TL’lik krediyi % 1,45 faiz oranı ve 48 aylık vade ile aldığınızda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 309 TL’dir. Kredinin binde beşi olan 50 TL kredi tahsis ücreti adı altında kesilir. Sigorta ve vergi dahil masraflar toplamı ise 175 TL’dir. Kredinin toplam maliyeti size 14.882 TL olarak yansır.
25.000 TL’lik krediyi % 1,33 faiz oranı ve 48 aylık vade ile aldığınızda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 749 TL’dir. Kredinin binde beşi olan 125 TL kredi tahsis ücreti adı altında kesilir. Sigorta ve vergi dahil masraflar toplamı ise 375 TL’dir. Kredinin toplam maliyeti size 36.101 TL olarak yansır.
50.000 TL’lik krediyi % 1,19 faiz oranı ve 48 aylık vade ile aldığınızda ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 1446 TL’dir. Kredinin binde beşi olan 250 TL kredi tahsis ücreti adı altında kesilir. Sigorta ve vergi dahil masraflar toplamı ise 750 TL’dir. Kredinin toplam maliyeti size 69.671 TL olarak yansır.

Garanti Dijital Kredi Müracaatı Nasıl Yapılır?

Garanti İnternet’te Başvurular menüsü altında Garanti İhtiyaç Kredisi sekmesinden kredi müracaatında bulunabilir, değerlendirme sonrası sonucunuzu hemen öğrenebilir, kredi tutarınız banka şubesine gitmeden hesabınıza aktarılmaktadır. Garanti Cep’te ise Başvurular menüsünden Kredi Başvurusu sekmesine girerek anında kredi müracaatında bulunabilirsiniz. Hemen müracaat edin.

Kredi Müracaat Takibi Nasıl Yapılır?

Garanti İnternet’te Başvurular menüsü altında bulunan Devam Eden Kredi Başvuruları başlığından tüm müracaatlarınızı takip edebilir, Başvuru Tamamla seçeneği ile müracaatınızı tamamlayabilirsiniz. Garanti Cep’te ise Başvurular menüsü altından Kredi Başvurusu’na girerek Kredi Başvuru Takip kısmından kredinizin onay sürecini takip edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir