Garanti Dijital Kredi ile Krediniz Cebinizde

/ 15 Ocak 2018 / 217 views / yorumsuz
Garanti Dijital Kredi ile Krediniz Cebinizde

Garanti Bankası 2018 yılında da uygun koşullu her türlü kredi vermeye devam ediyor. Dijital kanallar vasıtasıyla oturduğunuz yerden, evden çıkmadan rahatlıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankasından ihtiyaç kredisi kullanarak borçlarınızı kapatabilir veya nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Peki bankanın müşterilerine sunduğu kredi türleri neler?

Dijital İhtiyaç Kredisi

Banka bu kredi ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullanma imkanı veriyor. Kredi geri ödeme taksitlerinizi 48 ay vadeye kadar şekillendirebilirsiniz. Garanti Bankası, Dijital İhtiyaç Kredisi için uygulanan faiz oranı ise vade sayısına göre değişiyor olup %1,39’dan başlıyor.

Kredi Şartları

Kampanyadan yararlanan müşteriler minimum 3 ay, maksimum 48 ay vade aralığında taksitlendirebilir. “Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı” adı altında tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşmaktadır. Tahsis ücreti, kredi tutarının 0,5%’i kadar olacak şekilde uygulanır. Garanti Bankası, başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK belgesi ya da gelir yazısı talep edebilir.

Kredi Başvuru İçi Gerekli Belgeler

T.C. Kimlik numarası gösteren nüfus cüzdanı.

Sigortalı bir işte çalışıyorsanız 2 aydan eski olmayacak şekilde güncel maaş bordrosu veya SGK sicil no, maaşınızda haciz, kesinti olmadığına dair gelir yazısı ve imza sirküleri.

Emekliyseniz, emekli belgesi, emekli maaşınızı gösteren belge, banka hesap cüzdanı.

İşyeri sahibiyseniz, güncel vergi levhası ve yıllık gelir beyannamesi.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti İnternet Bankacılık Şubesinden, Başvurular menüsü Kredi adımı İhtiyaç Kredisi seçeneğinden kredi başvurusunda bulunabilir, başvuru sonucunuzu anında öğrenebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında işlemleri tamamlamanız durumunda kredi tutarınız şubeye gitmenize gerek kalmadan hesabınıza aktarılır. Garanti Cep Başvurular menüsünden Kredi Başvurusuna tıklayarak anında İhtiyaç Kredisi Başvurusunda bulunabilirsiniz.

Dijital Kredi Örnek Geri Ödeme Hesaplama

Bankadan 48 ay vadeli 20.000 TL kredi kullanmanız halinde uygulanacak olan faiz oranı %1,69’dur. Aylık ödeme yapmanız gereken taksit tutarı 655 TL olacaktır. 48 ay sonunda bankaya borcunuzu bitirdiğinizde, toplam 31.476 TL geri ödeme yapmış olursunuz.

Bankadan 24 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanmanız halinde uygulanacak olan faiz oranı %1,89’dur. Aylık ödeme yapmanız gereken taksit tutarı 544 TL olacaktır. 24 ay sonunda bankaya borcunuzu bitirdiğinizde, toplam 13.077 TL geri ödeme yapmış olursunuz.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.