Geçtiğimiz 20 Yılın En İyi Motoru Ferrari’de

/ 14 Haziran 2018 / 588 views / yorumsuz
Geçtiğimiz 20 Yılın En İyi Motoru Ferrari’de

Geçtiğimiz 20 Yılın En İyi Motoru Ferrari’de

Spor otomobil markası markası olarak nesilden neslin kullandığı bir marka olarak yıllara meydan okuyan Ferrari son 20 yılın en iyi performansına sahip motoruyla da bir kere daha otomotiv endüstrisinin gündeminde kalmayı başardı. Geçtiğimiz son 20 yıl içerisinde en iyi motora sahip olduğu tescillenen Ferrari 2018 yılında da Ferrari 488 Pista modelinin sahip olduğu 3,9 litrelik çift turbo beslemeli motoruyla bir kere daha birinciliği göğüslemeyi başardı. Spor otomobil markası bundan yıllar önce de performans bakımından birinciliği elde etmeyi başararak geçtiğimiz 20 yılın en iyi motorunu üzerinde toplayan marka olmaya hak kazandı. Ayrıca tam 68 jürinin en iyisinin de en iyisi unvanıyla tercih ettiği bu motor yılın en iyi motoru olarak ödüle layık görüldü.

V8 Tam Bir Sanat Eseri

Jüri üyeleri tarafından V8 Pista 488 modelinin motoru sadece yılın en iyi motoru seçilmekle kalmayıp en iyisinin de en iyisi denilerek adeta ölümsüzleştirildi. Öte yandan tam bir sanat eseri denilerek her yönüyle sıra dışı ve orijinal olarak tasarlanmış olmanın getirdiği hayranlığa vurgu yapıldı. Tüm bu özellikleri bakımından değerlendirildiği zaman V8 modeli kullanıcılarının tamamen sıra dışı performansa sahip olan söz konusu aracı kullanma fırsatı yakalamış olduklarını net bir şekilde ifade etmemiz mümkün olabilmektedir. Ayrıca son 7 yılda da 4 litre ve üstü turbo motor kategorilerinde de birincilik ipini elinde tutan bir spor otomobil markası özelliğini korumaktadır.

Ferrari’nin Toplam Ödül Sayısı 27 Oldu

Bu yıl da ödül törenlerini boş geçmeyen Ferrari markası böylelikle toplamda almış olduğu ödülünü 27’ye çıkararak bir kere daha otomobil üreticileri arasındaki farkını herkese kanıtlamış oldu. Her yönüyle tamamen kusursuz ve tamamen eşsiz bir otomobil üreticisi olma yönüyle dikkatleri üzerine çekmeye devam eden otomobil markası tüm bu özellikleri yönünden değerlendirildiği zaman rakiplerini her zaman kıskandıracak eşsiz performans ortaya koymaya devam etmektedir. Tüm bu unsurları yönünden de değerlendirildiği zaman Ferrari spor otomobil markasının eşsiz özellikleriyle yanı başımızdaki yerini korumaya devam ettiğini söylemek mümkün olmaktadır. Tümüyle ortada duran bu özellikleri bakımından otomobil markasının dünden bugüne dek uzanan yolculuğuyla rakiplerini saf dışı bıraktığını belirtmemiz mümkün. Ferrari Pista 488 V8 model turbosuyla tam 3,9 litrelik hacmiyle dikkat çeken bu motor 2018 yılının en iyi motoru seçilerek toplamda 27. kez ödüle layık görüldü.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.