Gün İçi Kredisi Ziraat Bankası'nda

Gün İçi Kredisi Ziraat Bankası'nda

Yüzyılı aşkın süredir faaliyet gösteren kamu sermayeli Ziraat Bankası, bireylerin finansman sorununu gidermek adına sunduğu Gün İçi Kredi kampanyası ile acil nakde sıkışanların yardımına yetişiyor.
Türk bankacılık sektöründe çok yeni bir ürün olan gün içi kredisi, gün içinde ortaya çıkan acil nakit ihtiyaçları için kullanıla bir kredi türüdür. Gün içi kredi ile şahısların ya da  şirketlerin gün içinde karşılaştıkları çeşitli havale, EFT sorunlarını ya da provizyon açıklarını gidermek amaçlanmıştır.

T.C. Ziraat Bankası’nın Sunduğu Gün İçi Kredi Nedir?

Ziraat Bankası kredi kampanyası çerçevesinde oluşturulan Gün İçi Kredide, kullanılan kredinin günün sonunda geri ödemesinin yapılması zorunlu tutulmaktadır. Onun için adına “gün içi” denmektedir. Bu krediyi kullanmaya hak kazanan kişiler kredilerinin ödemesini gün sonuna kadar yapmalıdırlar. Bu da yetmezmiş gibi ertelemeli tüketici kredisi veren banka, müşterisinden başka bir koşul istemiyor.
Bunun nedeni ise her kredi ürününde olduğu gibi bunda da banka tarafından aynı belgeler isteniyor. Yani her zaman kullandığınız normal ihtiyaç kredisinden hiç bir farkı yok. Yalnız bankaların kara listesinde bulunmamak ve kredi sicil notunun yüksek olması gibi durumlar bu kredi türünde de geçerli. Gün içi kredi, şahısların ya da şirketlerin gün içinde karşılaştıkları çeşitli provizyon açıkları veya  havale, EFT sorunlarını gidermek için oluşturulmuş bir bankacılık ürünüdür. T.C. Ziraat Bankası bireylerin finansman sorununu gidermek için sunduğu “Gün İçi Kredi” ile acil paraya sıkışanların yardımına yetişiyor. Yalnız krediyi kullanacak kişinin Ziraat Bankası’ndan daha önce kredi çekmiş olması gerekiyor. Eğer bu şartı sağlayabiliyor iseniz, gün içi kredisinden faydalanabiliyorsunuz. Bankacılık sektöründe yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan gün içi krediler, gün içinde oluşan mali sıkıntıları ortadan kaldırıyor.

T.C. Ziraat Bankası Gün İçi Kredi Kampanyasının Genel Özellikleri Nelerdir?

  • Şahısların ya da şirketlerin gün içinde oluşan çeşitli banka provizyon açıklarını veya havale, EFT sorunlarını çözmek adına oluşturulmuştur. T.C. Ziraat Bankası’nın bireylerin her türlü nakit ihtiyacını gidermek için oluşturduğu bu krediden yararlanma ön koşulu, daha önceden Ziraat ihtiyaç kredisi kullanmış olmak ve geri ödemelerde herhangi bir sorun yaşamamaktır.
  • Vadesi gün sonu dolduğu için borcun gün sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir.
  • Gün sonuna kadar ödenmeyen borç, normal ticari kredi muamelesi görür ve ona göre faiz uygulanır.
  • Gün içinde çekilen kredilerde faiz işlenmiyor olması kişiler açısından avantajlı bir durumdur.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir