Güncel Kredi Notunuzu Öğrenin – 2017

2017 yılı ile birlikte kredi notlarımız da güncellendi.. Kredi kullanmak istediğimizde, kredi kartı almak istediğimizde ya da kredili mevduat hesabı açtırmak istediğimizde bankalar önce Findeks Kredi Notu‘muza bakıyorlar bildiğiniz gibi.. Peki 2017 başında güncellenen yeni kredi notu seviyemiz ne.. Güncel Kredi Notunu öğrenmek isteyenler için en hızlı hizmeti yine Akbank sunmaya başladı.. Akbank Direkt İnternet şubesi ile Güncel Kredi Notunuzu saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz…

.

Findeks Kredi Notu bilindiği üzere kredi ve kredi kartı ödemelerinizi ne kadar düzenli yaptığınıza bağlı olarak sürekli olarak güncellenmektedir. Her ay zamanında ödediğiniz kredi kartı borçlarınız kredi notunuzun yükselmesini sağladığı gibi ödemelerinizdeki gecikmeleriniz de kredi notunuzun düşmesine neden olmaktadır. Yine kredi kartı borçlarınızın asgari ödeme tutarlarını ödemeniz de kredi notlarınızda düşüşe sebep olacaktır.

.

Yine aynı şekilde kredi ödemelerinizdeki özen de kredi notunuzu etkileyen sebepler arasında yer almaktadır. Daha önce kullanmış olduğunuz İhtiyaç Kredisi / Tüketici Kredisi, Konut Kredisi ya da Taşıt Kredisi taksitlerinizi tam da zamanında ödemiş olmanız kredi notlarınızın hızla yükselmesine neden olacaktır. Kredi taksitlerini çok erken ödemekten taksit gününden bir gün önce ya da aynı gün düzenli olarak ödemek daha yararlı olacaktır. Ancak kredi taksitlerini gecikmeli ödemekten erken ödemek daha avantajlı olacaktır.

.

Findeks Kredi  Notu‘nuza etki eden bir diğer kredi ürünü de Kredili Mevduat Hesabı’dır. Kredili Mevduat Hesabı kullanan bireyler ya da tüzel kişilikler (yani işyeri sahipleri ve şirketler) de kullanmakta oldukları Kredili Mevduat Hesapları’na eksi bakiyede oldukları durumlarda zamanında ödeme yapmalılar. Kredili Mevduat Hesaplarına zamanında yapılmayan ödemeler de kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

.

Findeks Kredi Notu sadece kişiler/şahıslar için değil, şirketler/tüzel kişiler için de oluşturulmaktadır. Tüzel kişi ve şirketler ayrıca daha önce yazmış oldukları çekleri, borçlanmak için vermiş oldukları borç bonolarını (borç senedi) zamanında ödemeliler. Bankada tahsile konulmuş her çek ve senedin zamanında ödenmesi kredi notunu artırırken gecikmeli ödeme ya da ödenememesi durumunda ise kredi notunu düşürecektir.

.

Tüm bu detayları açıkladıktan sonra bu yıl yeniden güncellenen kredi notunuzu Akbank Direkt aracılığı ile sadece saniyeler içerisinde öğrenebilir, güncel kredi notu seviyenize göre bankacılık işlemlerinizi şekillendirebilirsiniz. Güncel Kredi Notu Sorgulaması yaptığınızda kredi notunuz 1-699 puan arasında yer alıyorsa en riskli grupta yer alıyorsunuz demektir. Bu grupta yer alan birinin kredi başvurusuna onay alması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle de kredi başvurusu yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Kredi Notu‘nuz 700-1099 puan arasında yer alıyorsa orta riskli grupta yer alıyorsunuz demektir. Bankalar o anki risk iştahına göre size kredi onayı verebilir ama bu çok düşük bir ihtimaldir. Ancak kredi notunuz 1100-1499 puan aralığında ise az riskli grupta yer alıyorsunuz demektir. Bu grupta yer alanlara kredi kullandıran pek çok banka bulabilirsiniz. Bu grupta yer alanlar kredi başvurularını gönül rahatlığı ile yapabilirler. Güncel Kredi Notu 1500-1699 puan arasında yer alanlar iyi bir seyiyede bulunuyorlar demektir. Bu grubun kredi kullanma ihtimali çok çok yüksektir. Kredi Notu çok iyi grubun kredi notu aralığı ise 1700-1900 puan aralığıdır. Bu aralıkta bulunanlara bankalar kredi verip müşterisi yapabilmek için yarışırlar desek abartmış olmayız.. Bu kredi notu seviyesi kişi ya da şirketin ödemelerini  halk tabiri ile saat gibi yaptığını gösterir…
Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Güncel Kredi Notunuzu Öğrenin – 2017 (4 Yorum)

  1. Merhaba Saban;

    Kredi almak için sitemizden şartlarını uygun bulduğunuz kredi kampanyasını belirleyip o kredi kampanyası için kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.