Hâlâ Banka Hesabınızı Değiştirmenin Vakti Gelmedi mi?

Hâlâ Banka Hesabınızı Değiştirmenin Vakti Gelmedi mi?

Bir banka hesabı düşünün. Hesap işletim ücreti olmayan, Havale / EFT ücreti almayan, dini hassasiyetlerinize zarar vermeden faizsiz ama hesabınızdaki paraya para kazandıran mükemmel bir sistem. Albaraka Kârlı Hesap avantaj ve yenilikleri bu kadarla da sınırlı değil. Bankaların sizin sırtınızdan belki yılda binlerce Lira hesap işletim ücreti ve Havale / EFT ücreti almasına son verin, kazançlı çıkın.
Bankacılık sektörünün en çok kazanç sağladığı kalemlerden biri de hesap işletim ücreti, kredi kartı aidatları ve havale/EFT ücretleri. Aslında bu ücretleri bize dayatan bankacılık sektörü tüm bu masrafları bizlerden almadan da ayakta kalabiliyor. Ve bizler de umursamaz davranarak yıllık bankalara milyonlarca Lira değerinde bir kârı ellerimizle hediye ediyoruz. Üstelik alın terimizden kazancımızdan keserek.
Bankalar aslında hesap işletim ücretim ücreti alarak, havale ya da EFT’den masraf alarak kazanç sağlayan finans kurumları değil. Bu kazançlar onlar için sadece ekstra ama biz umursamaz davrandığımız için yılda çok ciddi tutarlara erişiyor. Kabaca bir hesaplama yaparsak aktif olarak banka hesabını kullanan biri yılda neredeyse bir asgari ücreti bankalara masraf olarak veriyor. Her ay hesaptan kesilen hesap işletim ücretleri, kredi kartları için alınan yıllık ücretler ve her ay yapılan para gönderme işlemleri. Sadece bir EFT işlemi için 7,5 TL işlem ücreti alan bankalar var. En düşük alan kamu bankaları ise her EFT başına 3,5 TL ücret alıyorlar.
İşte tüm bu paraları aslında biz tam anlamı ile boşuna veriyoruz bankalara. Çünkü tüm bu işlemler için para almayan, müşterilerinin en kaliteli hizmeti ücretsiz alarak birikimlerini gönül rahatlığı ile değerlendirebilmesi için çalışan bankalar var. Katılım bankaları bu konuda öncü oldu ve birkaç katılım bankası yukarıda bahsettiğimiz hiçbir ücreti almıyor ve bu işlemlerin tamamını ücretsiz olarak sağlıyor. Üstelik sadece bir süre için değil, süresiz olarak.

Albaraka tüm bu kolaylıkların ve avantajların yanı sıra mevcut birikimlerinizi de değerlendirme şansı sunuyor. Birikimlerinizi ister TL, ister USD, ister EURO ya da isterseniz Altın olarak hesabınıza yatırabiliyor ve isteğinize göre aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık aralıklarla kâr payı alabiliyorsunuz. Kâr payı olarak bahsettiğimiz getiri tamamen faizden arındırılmış ve dini hassasiyetler dikkate alınarak helal çizgisi dahilinde elde edilen kazançlardır.
Albaraka Karlı Hesap açarak tüm bu bahsettiğimiz avantajlardan yararlanmak isteyenlerin yeni bir hesap açması da çok kolay. İnternet üzerinden sadece Adınız, Soyadınız ve Telefon Numaranızı girerek kolayca hesap açabiliyorsunuz. Hemen başvuru formunu inceleyin, banka yetkilileri sizi arayıp bilgi versin, sonrasında siz de hesap açıp açmama konusuna karar verin. Hesap açmak isterseniz sadece bir onay vermeniz yeterli oluyor.
Albaraka Kârlı Hesap Başvurusu için sadece BURADAKİ formu doldurmanız yeterli. Konu hakkında merak ettiklerinizi site editörlerimize sorabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir