Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi

Halkbank ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve muharip/malul gaziler için güzel bir hizmete öncülük etti. Vefa kredisi ile şehit ailelerinin ve gazilere düşük faizli ve vadesi oldukça fazla olan paketler sunmuştur. Bu kredi Vefa İhtiyaç Kredisi, Vefa Konut Kredisi ve Vefa Taşıt Kredisi seçenekleriyle ve özel avantajlarıyla sunulmaktadır. Gazilere faizsiz kredi devlet destekli olarak konut kredisi şeklinde verilir.

Vefa Kredisini Kimler Alabilir?

  • Şehadet belgesi olan tüm şehit yakınları; anne, baba, eş, çocuk dahildir.
  • Muharip Gazi veya Malul Gazi belgesi olan bütün gazilerimiz oldukça avantajlı bu kredi paketlerinden faydalanabileceklerdir. Kendilerinden kredi tahsis ücreti alınmayacaktır.

Not: Gazilerin de normal kredi taleplerinde olduğu gibi kredi notlarına bakılır.

sehit-ailelerine-kredi-kampanyalari.jpg

Şehit Ailelerine Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Şehit aileleri için kredi paketleri düzenlenmesinde ilk adımı Halkbank atmıştır. Halkbank bu kredi kapsamında ihtiyaç, taşıt ve konut kredisini çok düşük faizlerle ve yüksek vadelerle vermektedir. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) şehit aileleri ve gaziler için ihtiyaç ve konut kredisi sağlamaktadır.

Vefa Kredilerinin Faiz Oranları Nedir?

Halkbank vefa kredisi faiz oranları;

Vefa ihtiyaç kredisi: Halkbank ihtiyaç kredisini 50.000 TL’ ye varan tutarlarda, 48 ay vade ile %1.07 faizli kredi paketleriyle sunmaktadır. Kredi tahsis ücreti alınmaz.

Vefa taşıt kredisi: Halkbank taşıt kredisini şehit aileleri ve gazilere 50.000 TL’ ye kadar 48 ay vade süresi ile %1.02 faiz oranıyla sunmakta ve bu kredi için kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.

Vefa Konut kredisi: 3- 36 ay arasında %0.80, 37- 120 ay aralığında ise %0.89 olarak değişmektedir. Kredi tahsis ücreti alınmaz ancak ek olarak konut kredilerinde ekspertiz ücreti olarak 650 TL ve ipotek tesis ücreti için ise 155,76 TL ücret ödenmesi gerekir. Kredi tahsis ücreti alınmaz ancak kredilerin erken kapatılması halinde kalan vade 36 aydan az ise %1 daha fazla ise %2 oranlarında erken kapatma ücreti alınır.

TEB bankası faiz oranları: TEB, kredi faiz oranlarını Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyelerine özel olarak düşürmüştür. Bu dernek üyelerine özel olarak belirlenen faiz oranı %1.20 olmakla beraber kredi masrafı olarak 100 TL ücret almaktadır.

halkbank-sehit-ailelerine-kredi-kampanyasi.jpg

Şehit Aileleri Faiz Oranları

Şehit aileleri hiçbir şekilde faiz ödemesi yapmadan bu kredilere ulaşma hakkına sahip olmalıdır. Devletin bekası için ödedikleri bedel yeterli olmaktadır. Şehit ailelerine verilen önem ve saygı arttıkça onların yaşamlarını kolaylaştırmak için atılan adımlar ve verilen hizmetlerde artmaktadır. Halkbank’ın sunduğu düşük faizli ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinden yararlanabilecekleri gibi devlet bankalarından bütün ihtiyaçları için faizsiz kredi çekebilirler. Faizsiz kredilerden yararlanmak için hak sahibi olan şehit aileleri noterden onaylattıkları şehadet belgesi, hak sahipliği belgesiyle devlet bankalarına istedikleri kredi için başvuruda bulunabilirler.

Gelen Aramalar: VEFA KREDİSİ HALKBANKEtiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın