Hangi Konut Projeleri İyi Okullara Yakın?

/ 6 Temmuz 2018 / 64 views / yorumsuz
Hangi Konut Projeleri İyi Okullara Yakın?

Liseye Geçiş Sınavının tamamlanmasının ardından başarılı öğrenciler tercih dönemine girdi. Tercih edecekleri bölüm üniversite ve sonrası kariyer hayatları için çok önemli bir süreci oluşturacağından dolayı aslında lise sıraları şimdiden onların hayatını belirleyecek. Bunun için hem öğrencinin hem de ebeveynin uzman bir rehberlik öğretmeniyle birlikte ortak karar vererek çocuğunun geleceğine en iyi şekilde yatırım yapması gerekmektedir. Böylece öğrencilerin Türkiye’nin en iyi liselerinde okuması da anne – baba – öğretmen – öğrenci ortak kararıyla bütünlük kazanacaktır.

Türkiye’nin En İyi Liselerine Yakın Konutlar

Öğrencilerin en iyi liseleri hak ettikleri puanlarla seçmeleri kadar doğal bir şey yok. Bunun için veliler de şimdiden çocuklarının tercih edeceği liseye yakın yerde ev almanın telaşına düşmüş durumda. Bu da evet, öğrencilerin sınavı bitmiş olsa bile velilerin sınavının daha şimdi yeni başladığını söylemeye imkan tanıyor. Gerçekten de velilerin çocuklarının seçecekleri lisenin standartlarına göre bulacakları konut projesiyle onlara en iyi geleceği vaat etmesi de her anlamda mümkün olacaktır. Tümüyle bu özellikleri bakımından değerlendirildiği zaman Türkiye’nin en iyi liselerine yakın konut yerlerinin şimdiden merak edildiği düşünülen gelişmeler arasında gelmektedir.

Mahalli Yerleştirme Sisteminin de Payı Var

Öbür yandan hem çocuğun hem de velilerin ikamet ettiği yere en yakın okul uygulamasına bağlı olarak mahalli yerleştirme yapılmaktadır. Bu durumda da en iyi liselere yakın oturmak isteyen aileler şimdiden kolları sıvamış durumdalar. Çocuklarının hak ettikleri bir geleceğe uzanması için kendilerinin önünde duran bu sınavı başaracak olan ebeveynler böylelikle mahalli yerleştirme sistemine bağlı olarak tüm bu süreçte etkin olarak görev almış olacak. Bütün bu unsurlar da alenen çocukların aileleriyle birlikte her anlamda güzel bir şekilde vakit geçirmesi ve onların mutlu yarınlara ulaşması anlamına geliyor olacak. Mahalli yerleştirme sistemine göre ailelerin yeni ikamet adreslerini Türkiye’nin en iyi okullarına yakın yerlere çıkarması da onların karar verme sürecini biraz daha yavaşlatmaktadır. Çünkü hem en uygun fiyatlarla bulundukları yerden yeni bir konuta taşınmak belli bir süreçte gerçekleşecektir.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.