Hava Şartlarına Dikkat! Meteoroloji Açıkladı…

/ 16 Nisan 2018 / 83 views / yorumsuz
Hava Şartlarına Dikkat! Meteoroloji Açıkladı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yapılan bir son dakika bildirisi, duyanlarda merak uyandırdı. Yapılan açıklama çerçevesinde bugün için yağış beklenmediği ancak ilerleyen günlerde yaz günlerini andıran sıcak havaların yağışla bölünebileceği bildirildi.

Beş Günlük Yağış

MGM’nin açıkladığı beş günlük beklenti ise şu şekilde: 17 Nisan günü İstanbul ve çevresi yağışlı olacak, Marmara bölgesinde genel olarak bulutlu bir hava görülecek. 18 Nisan Çarşamba günü İstanbul şehir merkezi çevresinde yoğun sis beklenirken 20 Nisan Cuma günü de ülkenin kuzeyinde bulunan Marmara ve Karadeniz bölgelerinin ikisinde de sağanak yağış görüleceğini ifade edildi.

Batı Bölgeleri Bulutlu

Türkiye’nin geri kalanında ağır bir yağış beklenmediğinin altı çizilirken; açıklanan raporda, ülkenin batı kısımlarının az bulutlu ve açık iken, 16 Nisan akşam saatlerinden itibaren bu bölgelerde çok bulutlu veya parçalı bulutlu bir havanın görüleceği kaydedildi. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ise açık ve az bulutlu olacağı öngörülüyor.

Sıcaklıklar Değişmiyor

Hava sıcaklıklarında ise büyük bir değişimin gözlenmeyeceği; sıcaklıkların Marmara ve Karadeniz bölgelerinde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerimizde ise mevsim normallerinin biraz üzerinde olmasının beklendiği ifade edildi. Rüzgarın ise çoğunlukla kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden çok sert olmamakla birlikte eseceği, bazen orta kuvvete çıkabileceği belirtildi.

İşte Hava Sıcaklıkları:

Marmara:
BURSA °C, 26°C
EDİRNE °C, 24°C
İSTANBUL °C, 20°C
KOCAELİ °C, 27°C
Ege:
A.KARAHİSAR °C, 24°C
DENİZLİ °C, 30°C
İZMİR °C, 28°C
MANİSA °C, 31°C
Akdeniz:
ADANA °C, 29°C
ANTALYA °C, 28°C
K.MARAŞ °C, 26°C
MERSİN °C, 25°C
İç Anadolu:
ANKARA °C, 22°C
ÇANKIRI °C, 22°C
ESKİŞEHİR °C, 25°C
KONYA °C, 23°C
Batı Karadeniz:
BOLU °C, 22°C
KARABÜK °C, 29°C
KASTAMONU °C, 24°C
ZONGULDAK °C, 15°C
Orta ve Doğu Karadeniz:
ARTVİN °C, 21°C
SAMSUN °C, 19°C
TOKAT °C, 22°C
TRABZON °C, 14°C
Doğu Anadolu:
BİNGÖL °C, 22°C
ERZURUM °C, 14°C
TUNCELİ °C, 23°C
VAN °C, 11°C
Güneydoğu Anadolu:
ADIYAMAN °C, 26°C
DİYARBAKIR °C, 23°C
GAZİANTEP °C, 23°C
ŞANLIURFA °C, 27°C

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.