Hollywood Dünyasını Sarsan Skandal Olay

/ 11 Temmuz 2018 / 29 views / yorumsuz
Hollywood Dünyasını Sarsan Skandal Olay

Hollywood Film Akademisine bağlı olarak çalışan yapımcı Harvey Weinstein geçen hafta iki Hollywood aktrisleriyle cinsel taciz suçlamasından mahkemeye çıkarılmış ve mahkeme tarafından hem yeterli deliller olmaması hem de 1 milyon dolar kefalet ödemek kaydıyla serbest bırakılmasına karar verilmişti. Bu olay Amerika’da henüz unutulmazken söz konusu olaya bir yenisi daha eklenmiş ve ünlü yapımcı bir dünyaca ünlü yıldız aktris ile yine cinsel birliktelik yaşadığı üstelik bunu silah zoruyla yaptığı söylentileri Hollywood dünyasını ayağa kaldırmıştı. Bunun üzerine Hollywood Film Akademisi söz konusu yapımcının alelacele akademi ile olan ilişiğini kesmiş ve böylelikle yapımcı mahkemeye çıkarılmıştı. Arkasından elleri kelepçeli olarak mahkemeye çıkarılırken de avukatı bu duruma itiraz etmişti.

Avukatı Kelepçeli Olarak Götürülmesine İtiraz Etti

Ünlü Yapımcı Harvey Weinstein’ın avukatı Benjamin Brafman söz konusu müvekkilinin elleri arkasından kelepçeyle mahkeme salonuna götürülmesinin yasalara aykırı olduğunu ve kendisine bu şekilde suçluluk muamelesinin kesinlikle yapılamayacağını belirtmişti. Öbür yandan yine müvekkilinin kimseyle rızası olmadan zorla bir birliktelik yaşamadığını da mahkemede tekerrür etmişti. Bunun üzerine mahkeme kararını verdi.

Deliller Yok Yine Serbest

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada söz konusu tutuklu zanlının mahkemenin elinde yeterli delil olmaması ve 1 milyon dolar kefalet ödeme hükmünün devam ettirilmesiyle serbest bırakılmasına karar verildi. Böylelikle söz konusu sürece dayanarak söz konusu bu kişinin Hollywood yapımcısı olarak bundan sonra da çalışmalarına kaldığı yerden devam edip etmeyeceği merak edilen konular arasında gelmektedir.
Tüm bu yönleri dikkate alınarak değerlendirildiği zaman önümüzdeki zaman diliminde nasıl gelişmeler yaşanıp yaşanmayacağı şimdiden merak edilenler arasında gelecek. Bütün bu ortada duran özellikler bağlamında değerlendirildiği zaman ünlü Hollywood yapımcısının bu iddiaları kesinlikle kabul etmemesi ve hiçbir oyuncuyla rızası dışında birliktelik kurmadığını dile getirmesiyle mahkemenin elinde de yeterli deliller olmamasından dolayı serbest bırakılmasına hükmedildi. Hollywood Film Akademisinden de ilişiği kesilen Weinstein yeniden bu akademiye alınacak mı bunu önümüzdeki günler belirleyecek. Ayrıca ünlü yapımcının yaşadığı bu iddiaları filme dönüştürüp dönüştürmeyeceği de merakla beklenen konular arasında.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.