HSBC Advance Kredi Kartı

HSBC Advance Kredi Kartı

Dünyaca tanınmış bankalardan birisi olan HSBC’nin kullanıcılarına sunduğu avantajlarla dolu kredi kartı HSBC Advance Kredi Kartı sunduğu taksit imkânları ve indirimlerle göze çarpıyor. Ülkemizde olduğu kadar tüm dünyada da kullanım olanağı sunan bu kartla dilediğiniz yerde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1. HSBC Advance Kredi Kartının Özellikleri

Bazı özellikleri ile diğer kredi kartlarından farkını belli eden HSBC Advance kredi kartının kullanıcılarına sağladığı imkânları şu şekilde sıralayabiliriz:
– İnternet üzerinden HSBC Advantage üye işyerleri üzerinden yapılan tek çekim ödemelerin %10’u iade ediliyor. Ancak bu geri ödenen miktar aylık en fazla 10 TL.
– Alışverişlerde ve ödemelerde kazanılan puanları Tatilpuan olarak kullanmak istemeniz durumunda puanınız 2 kat değer kazanıyor.
– İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar Terminali’nde yer alan HSBC Club Lounge’dan faydalanmak isteyen kart sahiplerine indirimli giriş ücreti olanağı sağlıyor.
– Kayıp veya çalıntı durumunda alışveriş teminatı sağlıyor.
– Yurt dışında asistanlık hizmetleri bulunuyor.
– Yurt içinde veya yurt dışında gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için Ferdi Kaza Sigortası imkânı sunuyor.
– Yolculuklar sırasında bagajınızı kaybetmeniz veya zamanında bagajınızı teslim alamamanız durumunda bagaj sigortası yapıyor.
– HSBC Advance kredi kartı ile 100 TL ile 10.000 TL arası yaptığınız alışverişlerinizi ekstre tarihinden önce 6 takside bölebiliyorsunuz. Ancak kozmetik, gıda, doğrudan pazarlama, yemek, benzin, ofis malzemeleri, Telekom ve kuyum harcamalarında HSBC taksit yapma fırsatından yararlanamıyorsunuz.
– Son 2 ay içerisinde kart sahibi olanlar ile kartını son 3 ay içerisinde en az 1 kere kullanan HSBC Advance kredi kartı müşterileri 50 TL, misafirleri 70 TL ödemek kaydıyla Lounge’dan faydalanabiliyor. Bu koşulları sağlamayan kart sahipleri ise 70 TL ödemek koşuluyla bu imkândan faydalanabiliyor.

2. HSBC Advance Kredi Kartına Nasıl Sahip Olabilirim?

HSBC Advance kredi kartına sahip olabilmek için öncelikle HSBC bankalarında vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Kendi adınıza açılmış olan vadesiz hesaba en az üç düzenli ödeme ile ilgili talimat verilmesi gerekmektedir. Bu düzenli ödeme talimatlarından birisinin de otomatik ödeme iile ödenmesi gerekiyor. Ayrıca ödenecek olan düzenli ödeme talimatlarındaki tutarın en az 500 TL olması şartı da bulunuyor.

3. HSBC Advance Kredi Kartı İle İlgili Açıklamalar

– Kartın sağladığı Advance avantajlarına kayıt durumunda belirtilen ödemelerin ödendiği aydan bir sonraki ay sahip olabiliyorsunuz.
– HSBC Advance kredi kartının sağladığı avantajlara sadece bu kart ile yapılan ödeme ve alışverişlerde sahip olabiliyorsunuz.
– Tüm hizmetler ve belirtilen teminatların kapsamları için HSBC Advance müşteri hizmetleri telefonu: 0850 211 0 115’tir.
– Ayrıca belirtilen hizmetleri ve koşulları değiştirme ve durdurma hakkı HSBC Bank A.Ş.’ye aittir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir