HSBC Concept Kart

HSBC Concept Kart

HSBC bankasının “İçi dışı bir kart” sloganı ile sunduğu yepyeni kredi kartı HSBC Concept, ülkemizin ilk aidat istemeyen kredi kartı olarak göze çarpıyor. HSBC Concept kart kampanya kapsamında herkes senelik kart aidatı ödemeksizin kartın Advantage Nakit Puan ve taksitlendirme özelliklerinin hepsinden faydalanabilmektedir.

Yalnız birey Advantage Nakit Puan ve taksit arttırma/öteleme kampanyalarına katılmak isterse seçtiği kampanya başına ücret ödemesi gerekmektedir. HSBC Concept kredi kartıyla bir sene boyunca yararlanmak istenilen kampanya ve hizmetlere ödenecek toplam ücret ekstrelerden takip edilebilir. Söz konusu ücretlerin ne kadar olduğuna bireyler, bankanın internet sitesinden göz atabilir ve HSBC Concept kredi kartının kendilerine uygun olup olmadığına kanaat getirebilirler.
HSBC Concept, yurtiçi ve yurtdışında MasterCard/Visa amblemi olan her mağazada kullanılabilir. Yurtiçinde yüz bine yakın HSBC üyesi kuruluşta yapılan alışveriş ödemeleri isteğe bağlı olarak tek seferde ya da taksitlendirerek yapılabilir.

HSBC Concept Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Bireyler, harcama öteleme ve taksit arttırma kampanyalarına alışveriş esnasında HSBC üyesi işletmelerde bulunan POS vasıtasıyla ücret karşılığında dahil olabiliyorlar. Kampanya ücreti kısa mesaj ve işlem slipi vasıtasıyla paylaşılıyor.

Bireyler, kısa mesajla belli bir ücret dahilinde kayıt olup Advantage Nakit Puan kampanyalarından faydalanabiliyorlar.
HSBC üyesi işletmelerin sağladığı puan ve taksit avantajlarından hiçbir ücret ödemeksizin faydalanmak mümkün. Ayrıca HSBC kredi kartı puanları nerelerde kullanılır sorusunun cevabını bireyler, bankanın resmi internet sitesinden kolaylıkla öğrenebilirler.
Ekstreler e-mail yolu ile almak istenirse e-ekstreler ücretsiz olarak geliyor. Ekstre klasik posta yolu ile almak istenirse şayet, ekstre başına ücret kesiliyor.
Karttan otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda, fatura başına belirlenmiş bir ücret ekstreye yansıtılıyor.
Kısa mesaj güven paketlerine üye olunması durumunda aylık olarak her paket ücretlendiriliyor.
Nakit Avans işlemleri için yurtiçinde HSBC şubeleri ve ATM’leri ile yurtiçi ve yurtdışındaki diğer tüm banka ATM’leri kullanılabiliyor.
Bireyin bankada hesabı olması halinde, birey HSBC Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığını kullanarak kredi kartından vadesiz hesabına nakit avans aktarabilir.
HSBC Concept kullananlar, Advantage Nakit Puan, Advantage Tatil Puan ve Advantage Avans Nakit Puan programlarından ücret ödemeden yararlanabilirler.
Akraba koşulu aranmaksızın birey istediği kadar ek kredi kartı çıkartabilir, bu kartların limitlerini kendi belirler.
HSBC Concept kart bireyin eline geçtikten sonra kart şifresi oluşturmak için birey banka tarafından aranıyor. Ardından HSBC ATM’leri, HSBC Telefon Bankacılığı 444 0 111 ve HSBC İnternet Bankacılığı vasıtasıyla şifre değiştirebilir. Telefon Bankacılığı şifresi HSBC şubeleri ve HSBC ATM’lerinden, İnternet Bankacılığı şifresi ise, HSBC şubeleri, HSBC ATM’leri ve HSBC Telefon Bankacılığından edinebilmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir