Hsbc Modern Hesap Nedir?

Hsbc Modern Hesap Nedir?

Dünya çapında faaliyet gösteren HSBC bankacılık işlemlerinde her geçen gün kullanıcılarına yeni fırsatlar sunuyor. Mevduat ürünleri içinde yer alan modern hesap da bunlardan birisi.

1. HSBC Modern Hesap İle Neler Yapılır?

– HSBC modern hesap ile vade bozdurma sıkıntısı yaşamadan para çekip yatırabilirsiniz.
– İnternet Bankacılığı üzerinden ücretsiz olarak EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
– Fatura ödemelerini yapabilir, düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.
– Ödemelerinizle ilgili SMS bilgilendirmesi alırsınız.
– HSBC Advance dünyasına katılmanız durumunda, HSBC hesap içinde yer alan modern hesabın en büyük avantajlarından birisi olan sürekli hoş geldin faizi imkânından yararlanabilirsiniz. HSBC Advance dünyasına katılmak için vadesiz hesabınızdan her ay ödenecek miktar en az 500 TL olacak şekilde, 3 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor. Bu ödeme talimatlarından birisi fatura olmak zorunda.

2. HSBC Modern Hesabın Özellikleri Nelerdir?

– Hesabınız Türk Lirası üzerinden açılır ve alt limite ihtiyaç duyulmaz.
– Günlük olarak para yatırma/çekme, KMH limiti tanımlama, otomatik fatura ile düzenli ödeme talimatı verme ve havale/EFT işlemlerini yapabilirsiniz.
– Modern hesabın faiz oranı günlüktür. Faiz getirisi kazanabilmeniz için bakiyenizin alt limit olarak belirlenen 2.000 TL’nin üzerinde olması gerekmektedir.
– Modern hesabı bankada bulunan mevcut hesabınızın üzerine tanımlanır. Hesabınızda bulunan bakiye ile daha sonra ekleyeceğiniz paralar günlük olarak değerlenir.
– Modern Hesap her müşteri için sadece 1 tane açılır.
– Modern hesaba saat 17:00’dan sonra gönderilen paralar, diğer gün valörlü bir şekilde faiz kazanmaya başlar.
– Bireysel internet bankacılığı üzerinden ücretsiz para transferlerini yapabilirsiniz.

3. HSBC Modern Hesap Nasıl Açılır? Hangi Belgeler Gerekir?

Eğer HSBC Bank’ta daha önce açılmış olan bir hesap yoksa HSBC vadesiz hesap açma işlemi banka şubeleri üzerinden yapılır. Bunun için; T.C. Nüfus Cüzdanı/Sürücü Belgesi/Pasaport, İkametgâh Belgesi/Pasaport veya İkamet Tezkeresi veya son 3 aydan en az birine ait abonelik gerektiren bir hizmet faturası veya herhangi bir kamu kurumundan alınan belge gerekmektedir. Bu belgeler ile hesap açıldıktan sonra yine banka şubelerinden, ATM’lerden, telefon veya internet bankacılığından HSBC Modern Hesap açabilirsiniz.

4. Hoşgeldin Faizi Hesaplama

Modern hesapta hoş geldin faizi açılıştan itibaren 30 gün içindir. Hesapta bulunan en az 2000 TL için hoş geldin faizi oranı %11,00’dir. Faiz oranı günlük uygulanmaktadır. Gösterilen oranlar yıllık brüt faiz oranlarıdır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir