HSBC Mortgage Kredisi Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

HSBC Mortgage Kredisi Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

HSBC Bank, düzenlediği kampanlara ile hem ticari müşterilerinin hem de bireysel müşterilerine finansal destek sağlamaktadır. Bireysel müşterileri için sunduğu hizmetler kredi kartı ve bireysel kredilerdir. Bireysel kredi çeşitleri ise ihtiyaç, taşıt ve konut ( Mortgage ) kredisidir. HSBC Mortgage Kredisi ile uygun faiz ve ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyen kişilerin başvurduğu bir kredidir.

HSBC Mortgage Kredisi Özellikleri

  • Mortgage Kredisi tamamı bitmiş konut alımlarında minumum 5.000 TL olmak şartı ile kullanılabilmektedir.
  • Mortgage Kredisi kullanarak satın alacağınız evin ekspertiz değerinin en fazla %80’i oranında konut kredisi kullanılabilmektedir.
  • Mortgage Kredisi için belirlenen en fazla vade 120 aydır.
  • Mortgage Kredisi’ni kefilsiz olarak ve erken ödeme, ara ödeme veya otomatik ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Kredi kullanacak kişinin talebi doğrultusunda, Hayat Sigortası yaptırarak, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı konut kredinizi güvence altına alarak, düşük sigorta prim ödemesinden yararlanabilirsiniz.

HSBC Mortgage Kredisi Faiz Oranı

HSBC Mortgage Kredisi faiz oranı %1,50’dir. Bu faiz oranı ile kullanacağınız kredinizi 120 aya kadar vadelendirebilirsiniz. HSBC’nin faiz oranını değiştirme hakkı vardır. Mortgage kredisi kullanmadan önce güncel faiz oranlarını takip etmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

HSBC Mortgage Kredisi Kamsamında Alınan Ücretler

HSBC Bank, Mortgage Kredisi kapsamında kredi tahsis ücreti, ekpertiz masrafı, ipotek tesis masrafı, DASK poliçe tutarı ve talebe bağlı olarak konut sigortası ile hayat sigortası bedeli tahsis etmektedir. Kredi tahsis ücreti, konut kredisi tutarının %0,50’si olarak tahsis edilmektedir.Ekpertiz masrafı, ipotek tahsis ücreti ve DASK poliçe bedeli ise kredi kullanılacak evin metrekaresine, lokasyonuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi kullanacak kişinin talebi doğrultusunda yapılan konut ve hayat sigortası bedeli ise kredi kullanacak kişinin özelliklerine göre değişmektedir. HSBC tarafından yapılan hayat sigortası bedeli, HSBC vadesiz hesaptan peşin veya HSBC kredi kartı ile 9 taksit yapılarak ödenebilmektedir.

HSBC Mortgage Kredisi Limit Ve Teminatları

HSBC Mortgage Kredisi en az 5.000 TL olarak kullanılabilmektedir. Maksimum konut kredi limiti ise konutun ekspertiz değerinin %80’i oranındadır. Başka bir deyişle, Mortgage Kredisi ile alınacak evin ekpertiz değerinin %80’i oranında kredi verilebilmektedir. HSBC Mortgage Kredisi teminatları ise,

  • Konut İpoteği: Yaptırılması zorunludur. Kredi vadesi bitene kadar banka tarafından konulan ipotek kaldırılmaz.
  • Konut Sigortası: Yaptırılması zorunlu değildir. Müşteri isteğine göre yapılmaktadır.
  • Kredili Hayat Sigortası: Müşteri talebi doğrultusunda yapılmaktadır.
  • DASK: Yapılması zorunludur. Ancak HSBC Bank veya başka bir sigorta şirketinden yaptırılabilir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir