HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Taşıt alımlarında artan kredi kullanımı bankaların cazip tekliflerle taşıt kredisi alternatifi sunmalarını sağlamıştırr. HSBC Bankası da uygun faiz oranlarıyla ve uzun vadelerle müşterilerine taşıt kredisi çekebilme imkanı sunmaktadır. İster 0 km ister 2. el taşıt alımlarınızda kefilsiz olarak taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Taşıt kredisi kullanımının başlangıcında bir kereye mahsus olarak kredi miktarı üzerinden %0.5 oranında talep ve tahsis ücreti alınmaktadır.
HSBC taşıt kredisi başvuru için minimum 3 ay maksimum 48 ay vadeyle %1,40 faiz oranı uygulanmaktadır. Minimum kredi tutarı 3 bin TL, maksimum kredi tutarı 50 bin TL’dir. Yani 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay gibi vadelerde HSBC taşıt kredisi faiz oranı %1,40’tır. Örneğin; 10 bin TL taşıt kredisini 12 ay vade ile aylık 973 TL taksitle alabilirsiniz. Toplam geri ödemeniz 11.125,33 TL’dir. Bu tutarın içinde 50 TL kredi tahsis ücreti de bulunmaktadır.

HSBC-Tasit-kredisi.jpg

Hsbc Taşıt Kredi Özellikleri Ve Avantajları Nelerdir?

  • HSBC taşıt kredisinde en fazla 48 aya kadar vade uygulanabilmektedir.
  • 0 km taşıt alımı yaptğınızda kullanabileceğiniz kredi tutarı aracın değerine göre değişkenlik göstermektedir. Eğer alacağınız aracın fiyatı 50 bin TL’yi aşıyorsa 50 bin TL kadarı için %70 oranda, 50 bin TL’yi aşan tutar için %50 oranda kredi kullanımı yapabilirsiniz.
  • 2. el taşıt alımı yaptığınızda kasko bedelinin %70’i kadar kredi kullanımı yapabilirsiniz. 2. el taşıt kredilerinde taşıtın yaşı ve kredi vadesinin yıl sayısı toplamı 8 yılı aşamaz.
  • HSBC taşıt kredisinin uygun faiz oranları, erken ödeme, ara ödeme ve otomatik ödeme avantajları vardır.
  • Taşı kredisi başvurularınız taşıt rehni teminatı ile işleme alınır. Kefile ihtiyaç yoktur.
  • İsteğinize göre Kredili Hayat Sigortası ile güvence sağlanmaktadır.
  • Kredi vadesi süresince düşük miktarda sigorta prim ödemesi imkanından faydalanırsınız.

hsbc-tasit-kredisi-firsatlari.jpg

Hsbc Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC taşıt kredisi başvuru için 4 farklı yol bulunmaktadır. İnternet sitesi üzerinden, telefon bankacılığı aracılığı ile, internet bankacılığı aracılığı ile, size en yakın şubeye giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Banka tarafından sizde istenen başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Bu belgeler; nüfus cüzdanı, başvuru formu, gelir belgesi, alınmak istenen aracın ruhsat fotokopisi, sgk bildirgesi, adınıza kayıtlı fatura, işletme sahipleri için ticaret sicil gazetesi. Bunların dışında ilave belgeler ve kefil de istenebilir.
Detaylı bilgi alabilmek için 0850 211 0 111 numaralı telefondan banka personeline ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir