Hsbc Vadeli Mevduat

Hsbc Vadeli Mevduat

 Hakkında bilinmesi gerekenler
Birikimlerinize risk olmaksızın bir getiri sağlamak için, sunulan mevduat ürünlerinden size en uygun olanı seçebilir ve ayrıca sizin belirleyeceğiniz vadeye özel faiz oranları ile sabit bir getiri elde etmeniz mümkündür.

Vadeli Mevduat Nedir ?

Vadeli mevduat ; TL ve döviz birikimlerine 1 aydan 1 yıla kadar istenilen vadeler de vadeli mevduat hesabı açabilir, vade içinde olan faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden vade sonunda risk olmadan getiri elde etme imkanı sağlıyor.

Özellikler / Kolaylıklar

Vadeli mevduat hesaplarında vade süresince sabitlenen faiz, bütün vergiler düşüldükten sonra, vade tarihinde net bir şekilde ödenir. Vadeden öncesinde hesabınızı kaptmanız durumunda, yalnız ana para ödemesi gerçekleşir. Rahatlığınız açısından, aksi bir talep belirtilmediği sürecede hesaplarınız vadenin bitiminde, ilk hesap açılışındaki vade süresine eşit olacak bir şekilde, otomatik olmak kaydı ile güncel faiz oranları ile yenilenir.
Hesap hareketlerini, HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı veya HSBC Bank Telefon Bankacılığı üzerinden yılın istediğiniz herhangi günü 24 saat takip edebilirsiniz. Ayrıca finansal işlem yapabilir, şubeden temin edebileceğiniz  hesap cüzdanına belirli olan aralıklarla işletebilirsiniz. Vade dolduğu zaman ise HSBC Bank Şube ve Atm’leri kullanarak hesabınızdan nakit olarak çekim yapma imkanınız mevcuttur.
HSBC Bank Telefon Bankacılığı: 0850 211 01 11

Başvuru 

HSBC Bank Şubelerinde daha öncesinde açılmış olan vadesiz bir hesap yok ise en yakın HSBC Bank Şubesşne giderek ekli belgeler ile hesap açtırma kolaylığına sahipsiniz. Başvuru da gerekli olan belgeler
– Kimlik belgesi
– İkametgah belgesi veya
– 3 aydan eski olmamak koşulu ile abonelik gerektiren herhangibir hizmete ilişkin fatura veya
– Herhangi bir kamu kuruluşundan düzenlenmiş olan bir belge
– Türkiye’ de yerleşik yaşayan yabancı uyruklu kişiler için İkametgah Tezkeresi gerekmektedir.
HSBC Bank Şubeleri’nde daha önceden açılmış olan bir Vadesiz Tl Mevduat Hesabı var ise belirtilen evrakları getirmeden de, tek bir talimat ile yeni vadeli hesap açtırma kolaylığı vardır.
Ayrıntılı bilgi için HSBC Bank Telefon Bankacılığı *850 211 01 11 i arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
Detaylı faiz oranlarını ve konu hakkındaki detaylı bilgileri en yakın HSBC Bank Şubesi’ne giderek öğrenme şansınız vardır. Daha kapsamlı ve detaylı bilgi alacaksınızdır. HSBC Vadeli Mevduat‘ndan yararlanmak ve detaylı bir bilgi sahibi olmak için en yakın HSBC Bank şubesini ziyaret ediniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir