İçişleri Bakanlığı Denetçi Yardımcısı Alacak

İçişleri Bakanlığı Denetçi Yardımcısı Alacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 18 adet Dernekler Denetçi Yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu.
Yayımlanan ilanda sınavın sözlü olarak yapılacağı belirtildi. Yazılı sınav uygulaması yapılmayacak. KPSS şartı olan sınava üniversitelerin siyasal bölümler, hukuk ve benzer bölümlerinden mezun olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Ön başvurular e-devlet üzerinden alınacak. Sözlü sınav tarihi olarak 06-09 Mart 2018 olarak belirlenmiş. Sözlü sınav Ankara’da uygulanacak.
Giriş (Sözlü) Sınava Katılma Şartları
En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.
Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (Sınav 2018’de yapılacak).
ÖSYM tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23 puan türünden en az 70 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 108 kişi içerisinde bulunmak.

Sınavın Şekli ve Konuları
Giriş sınavı; sözlü olarak tek aşamada yapılacaktır. Giriş (Sözlü) Sınavında; adayların genel olarak hukuk, iktisat, maliye ve kamu yönetimi bilgileri ile ifade kabiliyeti, temsil yeteneği, tavır ve hareketleri gibi şahsi vasıfları da göz önünde bulundurulacaktır.
Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi
Sözlü sınavda adaylara, sınav kurulu başkan ve üyelerinin her biri tarafından ayrı ayrı 100 üzerinden puan verilir. Bu puanların aritmetik ortalaması Giriş (Sözlü) Sınav notunu teşkil eder. Sözlü sınavında başarılı olabilmek için adayın notunun 70’den aşağı olmaması gerekir. Sınav sonucuna göre, başarı puanı en yüksek puanlı adaydan başlanmak üzere kesin olmayan başarı listesi oluşturulacaktır.
Sınav Sonuçlarının Duyurulması
Giriş (Sözlü) Sınavını kazananlar, kesin başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda yer alan boş kadro sayısı kadar asıl ve yeteri kadar yedek olmak üzere açıklanır. Adayların kesin başarı puanının eşitliği halinde yabancı dil notu yüksek olan adaya öncelik verilir. Başarılı olan adaylara ait kesin başarı listesi, www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilecektir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir