İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası

İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası

İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası bünyesinde de kullanılabilmekle birlikte, 48 aya kadar vade ile ve maksimum 150.000 TL’ye kadar kullanılabilecek bir kredi türüdür. Pek çok kişinin nakit kredisi olarak da bildiği İhtiyaç Kredileri, müşterilerin ihtiyacına göre farklı isimler almaktadır. Tatil kredisi, Evlilik Kredisi, Bayram Kredisi, Eğitim Kredisi, Beyaz Eşya Kredisi, Sağlık Kredisi gibi isimler alabilmektedir. İhtiyaç kredisi bireysel bir kredi olup gerçek kişilere verilmektedir. Ticari nitelikteki işletmeler bu kredi türünden yararlanamamaktadır. Fakat ticari işletmenizi gelir olarak gösterip bireysel olarak bu krediden faydalanabilmeniz mümkündür. İhtiyaç kredisi ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca konut kredisi de vergiden muaf olduğu için ihtiyaç kredisi kapsamına girmektedir. Fakat Ziraat Bankası içerisinde bu kredi farklı tutulup farklı faiz oranları uygulanmıştır. Başvurularınızı gelişen teknoloji sayesinde şubelerden yapabileceğiniz gibi cep telefonu uygulamalarından, internet bankacılığından da gerçekleştirebilirsiniz.
Ziraat Bankasının ihtiyaç kredisi ile tatil, eğitim, evlilik ve eşya gibi ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür. Ziraat Bankasında ihtiyaç kredisi olarak ayrı bir kredi türü bulunmayıp tüketici kredisi içerisinde yer verilmiştir. İpotekli olmadığı sürece eşinizin rızasına gerek bulunmayıp en fazla 48 ay vade yapılmaktadır.
İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?
İhtiyaç kredisi çekebilmek için belirli şartları yerine getirmek gereklidir. Bu şartlar şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • SGK kaydınızın ve vergi levhanızın bulunması
 • Kredi notunuzun yeterli olması
 • Gelirin resmi belgelerle beyan edilmesi

Bu şartların yanı sıra kredi vermek için bankalar farklı yollar izlemektedir. Faiz oranı ise oldukça düşük tutulmaktadır. İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası içerisinde kredi tahsis ücreti alınmayan kredilerdendir ve faiz oranı 1,26 civarında tutulmaktadır. Vadeye bağlı olarak bu oran değişmektedir.
Bankaların Kredi Verirken Dikkat Ettiği Nedir?
Bankalar, kredi vereceği kişi ile ilgili belirli bir değerlendirme yapmak zorundadır. Her bankada farklılık gösterebildiği gibi değişmeyen kriterler de bulunmaktadır. Bu kriterler şunlardır:

 • Geçen 5 yıl içerisindeki hesaplarınızın durumu ve mevcut kredi hesaplarınız
 • Daha önceki kredilerinizi ödeme durumunuz
 • Kefil olduğunuz hesaplar ve gösterdiğiniz kefilin ödeme durumu
 • Gelir ve giderleriniz
 • Ödenmemiş borç bilgileriniz ve ödenmiş borçlarınız

Bu kriterlerin pozitif sonuçlu olması durumunda krediniz ön onaydan geçmektedir. Bu nedenle bu kriterlere uygun olarak hesaplarınızı düzenlemelisiniz. Borçların gecikmesi, kredi kartı borcu çokluğu kredi çekmenizi engelleyebilecek durumlardır. Bu durumlardan kurtulduğunuz sürece kredi notunuz da yükselecek ve işlemlerinizi rahatça yerine getirebileceksiniz.
Bankalarda ihtiyaç kredisi verilirken çok fazla evrak istenmemektedir. Nüfuz cüzdanı, gelir beyanı gibi her kredide istenen belgeler bulundurulmalıdır. Çünkü ihtiyaç kredisi çok fazla bir miktara sahip olmayıp kısa vadelerde verilen kredilerdir. Genel olarak 1000 lira ve katları olarak verilmektedir. Birçok bankada olduğu gibi ihtiyaç kredisi Ziraat Bankası içinde de belirli dönemlerde kampanya olarak sunulmaktadır. Rekabet ortamında bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Şubeye gitmeden telefon, sms ve internet ortamından ihtiyaç kredisi başvurunda bulunabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Mustafa Kulaksız

Mustafa Kulaksız 2 çocuk sahibi ve mutlu bir ailesi vardır, yazarlık hayatına ise hobi olarak başlamışken bi anda herşey değişti ve tüm işi yazarlık oldu.

7 Comments

  1. Merhaba Erdeniz Şen;
   Kredi çekmek için sitemizde mesaj yazarak kredi başvurusu yapamıyorsunuz. Kredi kullanmak istiyorsanız sitemizdeki kampanyalardan size uygun gördüğünüz kampanyayı belirleyip o kampanya için kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 1. Yapi.kiradi.Bankasina.3ooo.TL
  IS.BANKASINA..KIRADI…KARTI
  BORCUM.VARDIR..22.SUBATTA.Odemem
  Gerekir
  Maas.kartim.ziraat..bsnkasi.odemeli.4ooo.T.L.kiredi.kullanabilirmiyim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir