ING Bank Kredi Postam Nedir?

ING Bank Kredi Postam Nedir?

ING Bank Kredi Postam nedir sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kredi postam, ING Bank ile PTT işbirliği dahilinde hazırlanmış olan yeni bir kredi türüdür. PTT müşterisi olan ve de maaşının PTT’den çeken emeklilere özel faiz oranları ile kredi imkanı sunan ING Bank Kredi Postam, PTT müşterisi olan herkesin yararlanabileceği bir kampanyadır.

ING Bank Kredi Postam Faiz Oranları

ING Bank Kredi Postam faiz oranları her müşteriye göre değişkenlik göstermektedir. Maaşını PTT’den alan emekliler için kredi faiz oranı aylık %1,54 olarak belirlenmiştir. PTT müşterisi olup da ING Bank Kredi Postam avantajından yararlanmak isteyen kişileri için ise aylık faiz oranı %1,99 olarak hesaplanmaktadır.

ING Bank Kredi Postam Başvuru Koşulları

ING Bank Kredi Postam kullanacak olan kişilerin başvuru için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunların başında ise kullanılacak olan kredi miktarı ile kredi vadesi toplamının 75’i aşmaması gelmektedir. Şöyle ki, 72 yaşında olan bir kişi kredi için başvuru yaptığında en fazla 3 yıl vade ile krediye sahip olabilmektedir. 4 yıl vade ile krediyi alması mümkün değildir. 75 yaşın üzerindeki müşteriler ise bu kampanyadan faydalanamamaktadır. Başvuru için bir de nüfus cüzdanı ibraz ettirmeniz gerekmektedir. Krediyi alabilmek için hayat sigortası yaptırmanız da zorunlu tutulmaktadır.

  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi
  • Maaş bordrosu – gelir belgesi
  • Çiftçiler için ise çiftçilik belgesi

ING Bank Kredi Postam Avantajları

ING Bank Kredi Postam avantajları arasında birçok madde yer almaktadır. Bunların başında ise krediden hem PTT müşterilerinin hem de maaşını PTT’den alanların yararlanabiliyor olması gelmektedir. Bunun yanı sıra kredinin uygun faizler ile sunulması da bir başka avantaj olarak yerini almaktadır. Kredi en az 1.000 TL, en fazla ise 45.000 TL olarak kullanılabilmektedir. 48 ay gibi uzun bir vade süresine sahip olan ING Bank Kredi Postam, tüm bu nedenler göz önünde bulundurulduğunda oldukça avantajlı kredi türlerinden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Dosya masrafı alınmayan ING Bank Kredi Postam, PTT müşterisi olanlar için en cazip kredilerden biridir.

ING Bank Kredi Postama Nasıl Sahip Olunur

ING Bank Kredi Postam avantajından yararlanmak ve bu kapsamda size sunulmakta olan 45.000 TL’ye kadar olan krediden yararlanmak için en yakın ING Bank şubesine gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra ING Bank web sitesi üzerinden de başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir