ING Bank Mini Kredi

ING Bank Mini Kredi

İnsanların gün içerisinde ufak tefek acil ihtiyaçları doğabiliyor. Bu gibi durumlarda hızlı ve kolay kredi almak ne kadar güzel olurdu, öyle değil mi? “Eski köye yeni adet” sloganıyla bildiğimiz ING Bank bireylerin acil ihtiyaçları için “Mini Kredi” adı altında kredi kampanyası sunmaktadır. Memura, ev hanımına, iş adamına, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında önemli bir yere sahip olan ING Bank, “Mini Kredi” kampanyasıyla bireylerin anlık oluşan finansman ihtiyaçlarını gidermektedir.

ING Bank Mini Kredi Kampanyasının Özellikleri

ING Bank, müşterilerine bu kampanya kapsamında 5.000 TL’ye kadar kredi kullanımına olanak tanımaktadır. Sadece nüfus cüzdanıyla, gelir belgesiz kredi veren bankalar bu tip limiti düşük ihtiyaç kredileri için vade sayılarını maksimum 12 ya da 24 ay olarak belirlerken, ING Bank 5.000 TL tutarındaki bu krediyi 48 aya kadar taksitlendirme imkanı sunmaktadır. ING Bank, Mini Kredi’nin faiz oranını ise %1,84 olarak belirlemektedir. İlk etapta faiz oranı kulağa biraz yüksek geliyor olsa da, sağladığı kolaylıklar göz önüne alındığında Mini Kredi çekiciliği oldukça yüksek bir kredi kampanyası.

Hesabınıza Anında Yatan Kredi

ING Bank Mini Kredi’yi çekici kılan özelliği başvuru süresinin birkaç dakika sürmesi denebilir. Bankaya gitme, sıra bekleme derdi olmaksızın kredilerini bireyler internet üzerinden rahatlıkla kullanabilirler. ING Bank’ın resmi internet sitesi olan www.ingbank.com.tr adresine girip başvuru formunu doldurduktan sonra gün içerisinde bankadan geri dönüş alabilirler. Eğer birey ING Bank müşterisi ise kredi anında hesabına yatmaktadır. ING Bank müşterisi olmayanlar ise nüfus cüzdanlarıyla bankaya giderek kredilerini alabilmektedirler. ING Bank gerek görürse, kişiden kefil ya da ek belgeler isteyebilmektedir.

ING Bank Mini Kredi Örnek Hesaplama

48 ay vade ve %1,84 faiz oranı ile kullandırılan 5.000 TL tutarındaki kredinin aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 170 TL olarak hesaplanmaktadır. Bireyden kredinin %0,5 (binde beş) oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır ve bu da 25 TL’ye tekabül etmektedir. Bankanın internet sitesinde yer alan ING Hesaplama aracı vasıtasıyla edinilen bilgiye göre; 5.000 TL’lik ihtiyaç kredisinin Aylık Toplam Maliyet Oranı %2,2332 iken, Yıllık Toplam Maliyet Oranı ise %30,3472 olarak hesaplanmaktadır. Maliyet oranlarına hayat sigortası ücreti dahil değildir.
ING Bank müşterisi olsun olmasın herkesin kullanabileceği “Mini Kredi” hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler, bankanın internet sitesine göz gezdirebilir ya da en yakın ING şubesine gidebilirler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir