İngiltere Hükümeti Bitcoin Ve Kripto Para Düzenlemelerini Sıkılaştırıyor

İngiltere Hükümeti Bitcoin Ve Kripto Para Düzenlemelerini Sıkılaştırıyor

İngiltere’de İktidar, sanal para birimleri üstüne yapıldığı söylene bir darbe akımı medya akımını duyurdu. İngiltere Hazine Sözcüsü, düzenlemenin amacının sanal paraya ait borsaların bir düzenlemesi amacı güdülmüştür, dedi.

Sanal Para Lideri Bitcoin

İngiltere Hükümeti, hem vergi kaçırma hem de kara para aklama suçları ile mücadele adına bazı düzenlemeleri hayata geçirdiği öğrenildi. Sanal para sistemi üstünde uygulanmayı planladıkları düzenlemeler ile alakalı yeniliklerin sıklaştırıldığı vurgulandı. İngiltere Hükümetinin, kara para aklama ile yaptıkları mücadele kapsamında dijital para piyasalarına yeni bir denetleme ve düzenleme içeren yenilikler getirdikleri bildirildi. Terör örgütlerinin sanal âlem üstünden olası işlemlerine bir önlem niteliği içeren bu düzenlemeler hakkında Hükümet kanadı açıklamalarda bulundu.

İngiltere Hükümeti Hazine Sözcüsü

Sanal şifreli yazılımlı para birimlerini kullanan bireyler adına açık bir şekilde vergi kurallarının var olduğunu anlatan İngiltere Hükümeti Hazine Sözcüsü, bütün vergi kurallarının olduğu gibi sanal sisteme dair kurallarında incelemeye tabi tutulduğunu anlattı. Sanal para birimlerinin hem alım hem de satım sistemlerinin kara para aklamaya müsait olduklarının altını çizen İngiltere Hükümeti Hazine Sözcüsü, hem kara para aklama hem de terör faaliyetleri kapsamında finansman desteği bulmalarını engelleme çabalarının sürdüğünü vurguladı. Terör finans yöntemlerinin yeni kaynaklara yönelmesi düşüncesi ile bu tür düzenlemelerin kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Hükümet olarak güncellemelerinin süreceğinin özellikle altını çizdi.

Sanal Piyasa Darbesi

İngiltere Hükümetinin yaptığı düzenlemeler ve açıklamalar sanal para piyasası üstüne bir darbe olarak addedildi. Hızlı bir şekilde ana akım şekli ile medyada duyurulan darbe vari açıklamalar, kamuoyu ile paylaşıldı. İşin aslının da sanal para piyasasının İngiltere Hükümetinin getirdiği yeni düzenlemeler ile uyumunu temin etmek olduğu belirtildi. Bu yeni olan düzenlemeler sayesinde İngiltere Hükümeti, hem Londra içerisinde bulunan Bitcoin Sanal Para Birimine dair tüm Bitcoin Automatic Teller Machinelerinin hem uyuşturucu satıcılarının hem de kara para aklayıcılarının kullanımına mani olmayı hedefliyor.
Bitcoin Sanal Para birimine dair düzenlemenin getirilmesi planını önce ekonomi sekreterinin bir fikri olarak hazineye açıklandı. Ekim ayı sonlarına doğru yapılan açıklama Stephen Barclay şahsına yapıldı. Stephen Barclay da İngiltere Parlamentosunda bir konuşma yaptı. Hazine Bakanlığı tarafından borsalar üstünde bir düzenlemenin yapılmasını planladıklarını açıkladı. Hükümet, gerek döviz alımı ve satımı gerek saklama altında cüzdan sağlayıcıları gerek kara para aklayıcıları gerekse de yeni finansman oluşturma çabasındaki terör örgütleri ile mücadeleyi içeren bir düzenleme peşinde olduklarını açıkladı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir