Instagram'da Bu Tuşa Dikkat

/ 6 Ağustos 2018 / 3.504 views / yorumsuz
Instagram'da Bu Tuşa Dikkat

Instagram’a gelen yeni güncelleme kullanıcıların beklemediği eylemlere neden olabiliyor. Instagram’da bu tuşa dikkat. Eğer Instagram’da aşağıda belirteceğimiz tuşa yanlışlıkla basarsanız hiç beklemediğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz ve arkadaşlarınızla aranız da bozulabilir. İşte Instagram’ın çok tepki toplayacak yeni güncellemesiyle gelen o ‘ara bozacak’ tuş…

Instagram’da Bu Tuşa Dikkat

Instagram’da takip ettiğiniz bir arkadaşınızın profiline girdiniz diyelim. Profilde dolaşırken ya da ekranı aşağı kaydırırken “Mesaj Gönder” butonu yanındaki insan sembolünün bulunduğu kısma yanlışlıkla eliniz değdi ya da dokundunuz. Bu tuşa dokunduğunuz anda Instagram artık anında o kişiyi takip ettiğiniz arkadaşlarınızdan çıkaracak.

Daha önce bu butona basıldığında Instagram size ’emin misiniz’ sorusu yöneltiyor ve sizin bunu onaylamanız halinde arkadaşlarınızı takip listesinden çıkarıyordu. Ancak bu onay bölümünü yeni güncellemede kaldıran Instagram, yanlışlıkla bir arkadaşınızı takibi bırakmanızı da kolaylaştırmış oldu.
Yanlışlıkla böyle bir işlem yaptınız ve bunu hemen farkettiniz diyelim. Ancak tekrar “Takip Et” butonuna tıkladığınızda bu arkadaşınızın bu yaptığınız işlemi farketmeyeceği anlamına gelmiyor. Çünkü tekrar takip ettiğinizde karşı tarafa sizin ilgili kişiyi takip etmeye başladığınıza dair yeni bir bildirim gidiyor.
Takip etmeyi yanlışlıkla bıraktığınız kişinin hesabı gizliyse durum daha da kötü. Çünkü o kişi yeni takip isteğinizi onaylayana kadar onu artık takip edemeyeceksiniz. Instagram’ın bu özelliği neden devredışı bıraktığı bilinmiyor; ancak yanlışlıkla sıkça dokunulan bu tuş pek çok kişinin başını yakacağa benziyor.

Instagram Yeni Güncellemeleri

Instagram sık sık güncelleme yapan, sürekli kendini geliştiren ve hemen hemen birkaç günde bir yeni bir özelliği kullanıma sunan sosyal medya hesaplarından biri. Instagram’ın bu baş döndürücü yeniliklerini ve güncellemelerini takip etmek de bir o kadar zor.
Ancak son dönemde İşletme Profillerine önemli avantajlar ve çok farklı özellikler sunan Instagram’ın bu yeniliklerinden yararlanmak için siz de bir işletme profili oluşturabilir ya da mevcut profilinizi işletme profiline çevirebilirsiniz. Bu işlem sandığınızdan çok daha kolay ve profil istatistikleri gibi pek çok avantajı da size kazandıracak. Ayrıca Instagram reklamları ile işletmelerinize çok önemli avantajlar da sağlayabilirsiniz.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.