IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Genel Müdürü Çiğdem Koyutürk oldu

/ 6 Haziran 2018 / 93 views / yorumsuz
IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Genel Müdürü Çiğdem Koyutürk oldu

Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’de, Genel Müdür pozisyonuna Çiğdem Koyutürk getirildi.
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Çiğdem Koyutürk, yurt dışında University of Minnesota’da pazarlama eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Yönetimi bölümünde yüksek lisans yapan Koyutürk, sigorta alanındaki kariyerine 1998 yılında Marsh Brokerlık’ta müşteri temsilcisi olarak başladı. Burada Affinity-Projeler Segmenti liderliği görevine kadar yükselen Koyutürk, daha sonra sırasıyla LSG’de (Assurant) Kurucu Ülke Müdürü, Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği Birleşik Arap Emirlikleri ofisi Affinity Segmenti Kurucu Direktörü ve Dubai Ofisi İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2016 yılı sonunda IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği’ne Şirket Direktörü olarak katılan Koyutürk, bugüne kadar IRB’nin yeniden yapılanma sürecini yönetirken, aynı zamanda Kibar Holding Risk Yönetimi bünyesinde de aktif yer aldı.
Çiğdem Koyutürk 2018 Haziran ayı itibariyle IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı.

IRB Sigorta Hizmetleri Nelerdir?

IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. ülkemizde 2015 yılında sigortacılık ve reasürans brokerliği faaliyetlerine Kibar Holding bünyesinde başlamış olup yurt içi ve yurt dışında finansal açıdan güçlü ve güvenilir sigorta şirketleri ve reasürörleri ile doğrudan irtibattadır. Kurumsal müşterilerinin yanında bireysel müşterilere de danışmanlık hizmetleri sağlayan IRB Sigorta, tüm bu hizmetlerinin yanı sıra Risk Mühendisliği Hizmetleri de vermektedir. Risk Mühendisliği Hizmetleri ile risk unsurları tespit edilmekte, proaktif önlemlerin belirlenmesi ve uygulanması sağlanmakta ve risk faktörünün en düşük seviyelere indirilmesi konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Sigorta sektöründeki kuvvetli underwriting bilgisi, teknik deneyimi ve ilişkileri ile birlikte mühendislik tecrübelerinin birleşimi IRB Sigorta’yı sektöründe farklı bir konuma yerleştirmektedir. IRB Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş,, zararın doğru ve süratli bir şekilde tazmin edilmesi, hak ve yükümlülüklerin takibi gibi konularda Hasar Danışmanlığı hizmeti de sağlayarak her alanda sigortalılarına destek olmaktadır.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.