İş Bankası Arsa Kredisi için Gerekli Belgeler

İş Bankası Arsa Kredisi için Gerekli Belgeler

İş Bankası, bankacılık sektöründe uzun yıllardan beri müşterilerine ihtiyaçları olan krediyi en uygun faiz oranlarında ve uzun vadelerde sunarak onların kazançlarını katlamayı, ihtiyaçlarını en iyi olanaklarda giderebilmelerini ve işlerini büyütebilmelerini sağlamaktadır.  Müşterilerine sunduğu birçok kredi gibi İş Bankası Arsa Kredisi de çok özel bir faiz oranına ve oldukça uygun vade seçeneklerine sahiptir. Bu kredi sayesinde sahip olmayı planladığınız arsaya hemen kavuşacak ve arsanızı dilediğiniz gibi kullanma imkanına erişebileceksiniz. Arsa kredisi için ödeme tutarlarını kendiniz hesaplamak istiyorsanız bu hesap işlemini www.isbank.com.tr adresinde yer alan site içi kredi hesaplama mekanizması aracılığıyla yapabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası Arsa Kredisi faiz oranları ve vade seçenekleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz gibidir:

 • Bu kredi için seçebileceğiniz minimum vade 1 ay ve maksimum vade ise 60 ay olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi ile elde edebileceğiniz en düşük kredi tutarı 20 bin TL ve en yüksek kredi tutarı ise 1 milyon 500 bin TL olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredinin faiz oranı her vade seçeneği için sabit olup yüzde 1,35 olarak belirlenmiştir.
 • Bu kredi için ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti çekmek istediğiniz miktarın yüzde 0,5’i olacaktır.
 • Bu kredi ile ödemeniz gereken ekspertiz ücreti 950 TL’dir.
 • Ödemeniz gereken rehin tesis ücreti ise 110.63 TL olarak belirlenmiştir.
 • Yukarıda sizlere aktarmış olduğumuz hesaplama mekanizması ile hesap yaparken sigorta masraflarını ayrıca hesaplamanız gerekmektedir. Çünkü hesap mekanizmasına sigorta masrafları dahil edilmemiştir.

İş Bankası Arsa Kredisi için Gereken Belgeler

İş Bankası Arsa Kredisi için gerekli belgeler ise aşağıda sizlere aktarmış olduğumuz ve mutlaka başvuru yaparken yanınızda bulundurmanız gereken belgelerdir:

 • Arsa Kredisi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanınızın ya da sürücü belgenizin fotokopisi ve aslı
 • Gelir durumunuzu gösterecek olan herhangi bir belge
 • Tapu belgesi fotokopisi
 • İpotek olarak belirlenecek arsanın üzerinde başka bir ipotek, rehin ve benzeri işlemin bulunup bulunmadığını gösteren Tapu Dairesi yazısı.

İş Bankası Arsa Kredisi’ne Nasıl Başvuru Yapılır?

İş Bankası Arsa Kredisi başvurusu yapabilmeniz için size en yakın İş Bankası şubesine gidip müracaatta bulunmanız, www.isbank.com.tr adresinde ilgili krediye başvuru yapmanız, mobil bankacılık ya da SMS ile müracaat olanaklarından yararlanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu işlemi İş Bankası’nın tüm bankamatiklerinden de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra kredi işleminizin onaylanıp onaylanmadığına dair bilgiler sizlere en yakın zamanda iletilmiş olacaktır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir