İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı
Çeşitli birikim modelleri ile yatırımcılar kar üstüne kar etmeyi hedeflerler. Altın ya da döviz hesapları son dönemin en popüler yatırım araçları olarak dikkat çekmektedir. Birikimlerine değer katmak için vadeli veya vadesiz hesaplar açtıran yatırımcılar, bu hesaplar üzerinden kolayca alım satım işlemlerini yapabilmektedirler. İş Bankası, vadesiz altın hesabı hizmeti sunan bankalar arasında yerini almaktadır. İş Bankası vadesiz altın hesabı ile altınlarınızın değerine değer katmasını sağlayabilirsiniz. Altınlarınızı bu hesap sayesinde, kaybolma ve çalınma gibi risklere karşıda korumuş olursunuz. Ayrıca İş Bankası vadesiz altın hesabı, altın alım ve satım işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlar.

is-bankasi-vadesiz-altin-hesabi.jpg

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı Özellikleri

– Açtıracağınız vadesiz altın hesabının birçok avantajı bulunur. Altın birikimlerinizi güvenle muhafaza ederek, çalınma veya kaybolma gibi risklerden kurtulmuş olursunuz.
– 0,01 gram 995 ve 1000 ayar saflıktaki altın ve katları ile vadesiz altın hesabında işlem yaparak, küçük miktarlarla bile birikim yapabilirsiniz.
– İş Bankası vadesiz altın hesabı ile yapılacak işlemlerde, 1 gram 995 ve 1000 ayar saflıktaki altın, 1 XAU değerine denk gelir.
– İş Bankası vadesiz altın hesabı özellikleri arasında bulunan bir diğer unsur da, vadesiz altın hesabında bulunan altın miktarının 100 bin TL’ye kadar olan kısmının Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında yer almasıdır.
– İlan edilen alış fiyatları İş Bankası altın alış fiyatlarını, satış fiyatları ise yine İş Bankası’nın hesaba altın satışında bulunacağı fiyatları belirtmektedir.
– İş Bankası vadesiz altın hesabı üzerinden herhangi bir komisyon ya da masraf alınmamaktadır. Altın alım ve satım işlemlerinden doğan kazançlarda ise vergi kesintisi yapılmamaktadır.
– Vadesiz altın hesabı üzerinden yapacağınız bütün işlemler, ekranda ve dekontlarda işlemin türüne göre 995-1000 ayar saflık ve 1000-1000 ayar saflık değerleri şeklinde ifade edilir.
– Fiziki olarak altın işlemleri için şubeniz ile temasa geçerek işlem yapılmadan 3 iş günü öncesinden yapılacak işlem belirtilir. 5 kg ve üzeri altın talep edilmesi koşulunda Borsa’dan alınarak işleminiz yapılır.

is-bankasi-altin-hesabi.jpg

Vadesiz Altın Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vadesiz altın hesabınızı, İş Bankasının şubelerinden, İş Cep üzerinden ve İnternet şubesinden açtırmanız mümkün. Herhangi bir başvuru yöntemini kullanıp ön başvuruyu tamamladıktan sonra, şubeye giderek gerekli görüşmeler yapılmalıdır. Gerekli evraklar imzalandıktan sonra hesabınız açılmış olur. İş Bankası vadesiz altın hesabı başvuru işlemlerini bu şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Altınlarınızın birikimini daha verimli ve güvenilir bir şekilde devam ettirmek için vadesiz altın hesabı açtırabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir