İş Bankası’ndan Anında Kredi Başvurusu Şartları

İş Bankası’ndan Anında Kredi Başvurusu Şartları

İhtiyacınız veya hayaliniz yeni bir bilgisayar, son model bir cep telefonu, sakin bir tatil mi? İhtiyaç ve hayalleriniz ne olursa olsun, Türkiye İş Bankası bu ihtiyaçlarınızı ve hayallerinizi karşılamak üzere sizi bekliyor. İhtiyaçlarınızı karşılayacak ve hayallarinizi gerçekleştirecek olan bireysel kredi için, dilediğiniz zaman İşCep ya da İnternet Şubesi üzerinden İş Bankası’ndan Anında Kredi’ye başvuruda bulunabilir ve şubeye gitmeye ihtiyaç duymadan kredinizi kullanabilirsiniz.

İş Bankası Anında Krediye Nasıl Başvurabilirsiniz?

“Anında Kredi”ye başvurabilmek için İş Bankası’nın İnternet Şubesi’ni veya İşCep Uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternet Şubesi aracılığıyla başvuracaksınız önce “Kredilerim” veya “Başvuru –  Ürünler” sekmesine sonra da “Anında Krediler” menüsüne tıklamanız yeterlidir. İşCep Uygulaması üzerinden  başvuru yapmak için ise “Krediler” veya “Başvurular” menüsünden “Anında Kredi Başvuru” seçeneğini seçmelisiniz.
Eğer cep telefonunuzda İşCep Uygulaması yoksa, www.isbank.com.tr/indir yazıp, cep telefonunuza hemen uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Anında Kredinin Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası’na “Anında Kredi” başvurusunda bulunmadan önce bu kredinin özelliklerini bilmeniz iyi olacaktır. “Anında Kredi”nin özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Kullanabileceğiniz azami kredi miktarı 25,000. TL ile sınırlandırılmıştır.
  • Bu krediyi kullanabilmeniz için şubeye gitmenize gerek yoktur.
  • Kredi için haftanın 7 günü, günün her saatinde başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Kredinizin İş Bankası tarafından onaylanması durumunda, kullanacağınız kredi tutarı hesabınıza anında yatar.
  • Anında Kredi sadece bireysel nitelikli müşteriler için olup, ticari nitelikli kişilerin bu krediye başvurup krediyi kullanması mümkün değildir.

Anında Kredinin Vadesi ve Faiz Oranları Nedir?

İş Bankası İnternet Şubesi veya İşCep Uygulaması aracılığı ile başvuracağınız kredinin vadesi 3 aydan 48 aya kadar değişmektedir. Kredide hayat sigortası yaptırılması zorunlu olmayıp isteye bağlıdır. Bununla birlikte, kredinin hayat sigortalı veya hayat sigortasız kullanılmasına göre kredinin faiz oranları %1.42 ile %1.47 arasında değişiklik göstermektedir. Kredinin meblağı ya da vadesine göre faiz oranlarında bir farklılık bulunmamaktadır. Kredi tahsis ücreti ise kullandığınız kredi tutarının % 0.5’i (binde beş)+ bunun % 5 BSMV’si üzerinden hesaplanarak tahsil edilmektedir. Kredinizin geri ödemeleri, kredi kullanımınızdan 30 gün sonra başlamaktadır.
İş Bankası, başlatmış olduğu  “Anında Kredi” kampanyasını süresi dahilinde değiştirme hakkına sahiptir.

Kullanmış Olduğunuz Anında Kredinin Taksitlerini Nasıl Ödersiniz?

İş Bankası’ndan kullanmış olduğunuz “Anında Kredi”nin taksitlerini İş Bankası Şubeleri’nden, İşCep’ten, İnternet Şubesi’nden ya da Bankamatiklerden yatırabilirsiniz. Arzu ederseniz İş Bankası vadesiz hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek, hesabınızda bakiye olması halinde kredinizin otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir