İşbaşı Eğitim Programı İle Gençlere Günlük 75 Lira

/ 12 Mart 2018 / 27 views / yorumsuz
İşbaşı Eğitim Programı İle Gençlere Günlük 75 Lira

Ülkemizde faaliyetlerine deva eden ve iş arama, bulma süreçlerinde vatandaşlara yardımcı olan İŞKUR günümüzde popüler hale gelen bazı meslek dalları ile ilgili eğitimler düzenleyecek ve bu eğitimlere katılan gençlere günlük 75 lira cep harçlığı verilecek. Mevcut zaman diliminde de deva eden eğitimlere katılan gençlere günlük 54 lira olarak cep harçlığı veriliyordu. Yapılan yeni değişikliklerle birlikte yenilenebilir enerji kaynakları, bulut bilişim, siber güvenlik, kodlama gibi geleceğin iş alanı ve mesleği olarak görülen birçok alanda yeni işbaşı eğitim programı düzenlenecek ve bu kapsamda işbaşı eğitim programlarına katılan gençlere günlük 75 lira harçlık verilecek.

Destek 9 Aya Kadar Sürebilecek

İŞKUR tarafından düzenlenecek olan eğitimlere katılan gençler hem geleceğin mesleği olarak görülen meslek dallarında eğitim alma fırsatı yakalarken hem de cepleri verilecek olan harçlık sayesinde hiç boş kalmayacak. Gençler işbaşı eğitim programı eğitimlerini kısa sürelerden başlamak üzere 9 ay kadar sürecek olan bir döneme göre programladıkları taktirde 9 ay süresince eğitim  aldıkları için günlük harçlık olarak kendilerine 75 lira para ödenecek ve gençler bu para desteği sayesinde eğitimlerine devam etme imkanı sağlayabilecekler. Eğitimlere katılan kişiler aynı zamanda gelecekte iş bulma imkanı kolay olan ve gittikçe popülerleşen alanlarda eğitim aldıkları için bu anlamda da büyük avantaj sağlamış  olacaklar.

Programa 18-29 Yaş Arası Katılabilecek

İşbaşı eğitimleri adından da anlaşılacağı üzere alınan eğitim sonucunda eğitimi alan kişinin, işinin başına geçmesi amacıyla düzenlenmektedir. O nedenle genç insanların desteklenmesinde büyük önem arz eden bu program sayesinde iş bulma arayışı içinde olan ve bu sürece yaklaşan gençler alacakları eğitim aracılığı ile iş bulma imkanlarını artırmış olacaklar. Programa 18 ve 29 yaş aralığında bulunan tüm gençler başvurabilecekler. 18-29 yaş aralığında bulunan gençler yapacakları eğitim başvurusu ardından eğitimlerin başlaması ile birlikte desteklerini de almaya başlayacaklar. İŞKUR’un sunduğu bu işbaşı eğitim programı aracılığı ile eğitimlerden günlük 75 lira ile cep harçlıklarını çıkarma imkanı ve daha kolay iş bulma imkanı bulacaklar.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.