İŞKUR Aracılığıyla 969 Büro Memuru Aranıyor!

/ 2 Nisan 2018 / 84 views / yorumsuz
İŞKUR Aracılığıyla 969 Büro Memuru Aranıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmaların İŞKUR aracılığı ile personel alımları devam ediyor. Bu kapsamda İŞKUR aracılığıyla alımı yapılacak 969 büro memuru aranıyor. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak olan büro memuru alımlarında en az ilkokul mezunu olma şartı aranıyor. Bunun yanında adayların diğer şartları da taşıması gerekiyor. İşte büro memuru işi için başvuru şartları.

İŞKUR Üzerinden 969 Büro Memuru Aranıyor

Özel sektör firmalar ve kamu kurumları Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alımlarına devam ediyor. İŞKUR aracılığı ile büro memuru alımı yapmak üzere ilan yayınlayan firmalar toplamda 969 kişi istihdam edecekler.
İŞKUR üzerinden yayınlanan herhangi bir iş ilanına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikler İŞKUR kayıtlarını tamamlamaları gerekiyor. Kaydı tamamlayan adaylar İş Arayan Girişi ile istedikleri ilana başvurularını gerçekleştirebilirler.

İŞKUR Büro Memuru Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR üzerinden yayınlanan büro memuru ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin;
– En az ilkokul mezunu olmak,
– Bilgisayar kullanabilir olmak,
– Sorumluluk sahibi olmak,
– Microsoft Office programlarını kullanabilir olmak,
– Raporlama yapabilir olmak,
– Kayıt tutabilir olmak gibi koşulları yerine getirebilir olmaları gerekmektedir.

İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

Daha önceden İŞKUR üzerinden hiçbir online işlem yapmayan vatandaşların öncelikle üyeliklerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Üye Ol butonuna basılınca açılan ekranda Üyelik Sözleşmesi görüntülenir. Kurum sitesine üye olmak isteyenler “Üyelik Sözleşmesi” başlığı altında bulunan okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar.
İŞKUR portalına üye olan kullanıcılar, verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul eder. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kurum sorumlu değildir.
Sisteme üye olurken tercih ettikleri iletişim yöntemi (Fiziki adres, e-posta veya GSM numarasına kısa mesaj servisi) ile bilgilendirileceklerdir.
Sisteme üye olurken kullanıcılar tarafından şifre belirlenmektedir. Bu şifrenin gizliliği kullanıcının sorumluluğundadır. Daha sonra kimlik bilgileri ve güvenlik kontrolü alanları doldurulur ve üye kaydı tamamlanır.
İŞKUR kaydınızı yaptıktan sonra iş ilanları kısmından meslek bölümüne büro memuru yazarak arama yapmanız halinde personel alımı yapacak olan kuruluşları ve bulundukları şehirleri görebilirsiniz.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.