İstanbul Üniversitesi Personel Alacak

/ 4 Nisan 2018 / 43 views / yorumsuz
İstanbul Üniversitesi Personel Alacak

Bir zamanlar İstanbul’un en gözde merkezi olan Beyazıt ve Laleli arasında konuşlanmış olan 500 yıllık İstanbul Üniversitesi, Türkiye’nin en kaliteli ve köklü eğitim kurumlarından biri olması ile biliniyor. Beyazıt Meydanı’nı süsleyen, eskiden Harbiye Nezareti girişi olan ikonik kapısı ve yemyeşil kampüsü İstanbul’un simgelerinden biri olmaya devam ediyor. Albenisi yüksek olan bu üniversitenin, geçtiğimiz günlerde tam 301 adet sözleşmeli personal alımı yapacağını açıklaması pek çok kişinin yüzünü güldürmüş ise de kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Kpss Puanı Gerekiyor

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan bildiriye göre, personal alımı 2016 KPSS (B) gurubu puan sırasına bakılarak gerçekleştirilecek. Başvuruların, Komisyon değerlendirmesinin ardından en fazla 7 iş günü içinde www.istanbul.edu.tr adresinde yayınlanmış olacağı belirtildi.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Adayların, ilan yayımlandıktan itibaren 15 gün süresince, mesai saatleri içerisinde,
www.istanbul.edu.tr adresinde bulunan Başvuru Formu’nu ve Başvuru Dilekçesi’ni eksiksiz doldurarak  Personel Daire Başkanlığına bireysel müracaat gerçekleştirmeleri gerektiği söylendi. Müracaat sonunda adayların sundukları KPSS sonuçlarının ÖSYM Başkanlığı’ndan teyit edileceğinin üzerinde duruldu. Yapılan başvuruların, belirtilen pozisyon koduna göre olması gerektiği kesin olarak ifade edildi ve birden fazla başvuru yapmanın mümkün olmadığı, yapanların ilk başvuruları dahil bütün taleplerinin geçersiz sayılacağı belirtildi. Posta yoluyla yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği, yalnızca internet üzerinden müracaat işleminin yapılabileceği söylendi. Tarihlerin geçirilmemesi ve başvuruların eksiksiz ve doğru olması gerektiği de ayrıca belirtildi.

Başka Bildiri Yok

Bildiride, başvuru yapan adayların sonuçları İstanbul Üniversitesi’nin internet sitesinden takip etmeleri söylenirken, yazılı veya sözlü başka herhangi bir tebligat yapılmayacağının altı çizildi. Bunun yanında, gerçeğe aykırı veya yanıltıcı beyanlarda bulunanların mazaretsiz bir şekilde sözleşmelerinin feshedileceği, bu kişilerin herhangi bir hak talep edemeyeceği de verilen bilgiler dahilindeydi.

Başvuru İçin Gereken Belgeler

– Fotoğraflı Başvuru Formu
– Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
– Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)
– 2016 KPSS Sınav Sonuç Belgesi
– İlanda Belirtilen Nitelikleri Taşıyor Olunduğunu Gösterir Belgeler (D1 ünvanı İçin)

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.