İstanbul’da Şehrin Ortasına Askeri Helikopter Düştü

/ 26 Kasım 2018 / 237 views / yorumsuz
İstanbul’da Şehrin Ortasına Askeri Helikopter Düştü

Biraz önce gelen son dakika gelişmesine göre İstanbul’da şehrin ortasına askeri helikopter düştü. Askeri helikopterde 4 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı. Olay İstanbul Sancaktepe’de bir mahallede gerçekleşti ve alınan bilgilere göre Skorsky tipi bir askeri helikopter henüz belirlenemeyen bir nedenle binaların arasına düştü.

İstanbul’da Şehrin Ortasına Askeri Helikopter Düştü

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde bir askeri helikopterin düştüğü ihbarları üzerine olay yerine anında ulaşan kurtarma ekipleri ve haberciler gözlerine inanamadı. Şehrin ortasına, binaların arasına Skorsky tipi bir askeri helikopter düşmüştü. Sancaktepe’de askeri helikopter henüz belirlenemeyen nedenle düştü. Bölgeye anında güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edildi. Düşen askeri helikopterde 4 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı.

İki apartmanın arasına düşen helikopterde bulunan 4 asker şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı. Yaralı asker, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ekipler Çalışmalarını Sürdürüyorlar

Olay yerine gelen ekiplerin çalışmaları sürüyor. Sokakta güvenlik şeridi oluşturan polis, vatandaşların olay yerine girişine izin vermiyor.

 

İstanbul Valisi Konu ile İlgili Kısa Bir Açıklama Yaptı

İstanbul Valisi Yerlikaya, “Samandıra’da eğitim uçuşu yapan askeri helikopterimiz bilinemeyen sebepten dolayı düşmüştür. 4 şehidimiz, 1 yaralımız var” şeklinde açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı Olay Yerine Gidiyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri helikopterin düştüğü Sancaktepe’ye giderek incelemelerde bulunacak.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.