Japonya'dan İnanılmaz Tayfun Görüntüleri

/ 5 Eylül 2018 / 669 views / yorumsuz
Japonya'dan İnanılmaz Tayfun Görüntüleri

Son yıllarda dünyanın çeşitli bölgelerinde meydana gelen felaketler dünya nereye doğru gidiyor sorusunu akıllara getiriyor. Son olarak yanıbaşımızda Yunanistan’da meydana gelen önce yangın sonra da sel felaketi ile ilgili çok özel fotoğraflar gelmişti. Şimdi de son 25 yılın en büyük tayfun felaketini yaşayan Japonya’dan gelen fotoğraflar, şok etkisi yarattı. Japonya’dan inanılmaz tayfun görüntüleri geliyor.

Japonya’dan İnanılmaz Tayfun Görüntüleri

Ülkeyi cehenneme çeviren felakette en sıra dışı kareler, ülkenin batısındaki Kyoto, Kobe, Nishinomiya ve Osaka’da çekildi. Kobe’de saatteki hızı 200 kilometreyi bulan tayfun yüzlerce aracı uçurup savurdu. Ortaya çıkan tablo, unutulacak gibi değil. Osaka’da ise bir sokağın hali, dehşete düşürdü. Kaldırımlar, yollar araçlarla dolu.

 

Araçlar Savruldu, Havalimanı Sular Altında Kaldı

Nishinomiya’daki bir park alanındaki araçlar alev aldı. Kansai Uluslararası Havalimanı, sular altında kaldı. Bir gemi, havalimanına giden yolun geçtiği köprüye sürüklendi. Havadan bakıldığında, pistlerin yerine su kanalları görünüyor. Yüzlerce yolcu havalimanında mahsur kalmış durumda. Havalimanı deniz kenarında yer alıyor.

Limanlar da Tayfundan Nasibini Aldı

Son 25 yılın en büyük tayfunundan limanlar da nasibini aldı. Nishinomiya limanında vinçler devrildi. Kobe’de ise konteyner bölgesinde yangın çıktı. Ve liman harabeye döndü. Nishinomiya’da tayfunun sürüklediği gemi, karaya oturdu.

2 Milyon Kişiye Tahliye Tavsiyesi

Japon hükümeti, 50 bin kişiye evlerini terk etmeleri emrini verdi. Yaklaşık 2 milyon insan için ise tahliye tavsiyesi yayınlandı. Uçak seferlerinin yanı sıra tren seferleri de yapılamıyor. Ülke çapında 2 milyon eve de elektrik verilemiyor. Osaka’da binalar parçalandı.


Temmuz Ayında da Ciddi Bir Felaket Yaşanmıştı

Ada ülkesi, Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunuyor. Japonya’nın batısında temmuz ayında meydana gelen heyelan ve su baskınlarında 200 kişi ölmüştü. Aynı ay içerisinde etkili olan sıcak hava dalgasında da 130 kişi yaşamını yitirmişti.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.