Kamu Bankalarından Düşük Faizli Kredi

Kamu Bankalarından Düşük Faizli Kredi

Üç kamu bankası yeni bir çalışma yaparak imar barışından yararlanmak isteyenler için düşük faizli kredi kampanyası hazırladılar. İmar barışı hızla devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile ortak bir çalışma yürüterek düşük faizli kredi imkanı oluşturdu. İmar barışından yararlanarak ödemelerini yapmak isteyenler için kamu bankalarından düşük faizli kredi fırsatı sağlandı.

Kamu Bankalarından Düşük Faizli Kredi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kamu bankaları ile yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi. Kamu bankaları imar barışı uygulaması için düşük faizli kredi verecekler. 3 kamu bankası imar barışı yasası kapsamında Yapı Kayıt Belgesi alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti. Yeni kredi kampanyasında imar barışından yararlananlar bankaların faiz oranlarından oldukça düşük bir faiz oranı ile kredi kullanabiliyorlar.

Kredi Faiz Oranları Yüzde 1,33’ten Başlıyor

Pazartesi günü başlayacak kredi kampanyalarında kredi başvurusunda bulunanlar İmar Barışı’na konu tahakkuk tutarları kadar kredi ihtiyaçlarını 60 aya kadar vade seçenekleriyle aylık yüzde 1,33’ten başlayan faiz oranlarıyla kredi olarak karşılayabilecekler. Kredi Kampanyaları’nda 100.000 TL’ye kadar olan krediler için aylık % 1,48 faiz oranı belirlenirken bu rakamın üzerindeki krediler için ise yüzde 1,65 faiz oranı uygulanacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmalarını yürüttüğü düşük faizli kredi kampanyasına Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank dahil oldu. Bu 3 kamu bankasından önümüzdeki pazartesi gününden itibaren düşük faizli kredi kullanılabilecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir