Kara Kartalda Şok Gelişme Var

/ 13 Temmuz 2018 / 20 views / yorumsuz
Kara Kartalda Şok Gelişme Var

Kara Kartal 2018-2019 lig sezonu öncesinde transfer çalışmalarına Başkan Fikret Orman ve Teknik Direktör Şenol Güneş koordinesinde devam ederken elindeki futbolcularla da sözleşme yenileme yoluna gidiyor. Ancak bunlardan birisinde bugün bir pürüz ortaya çıktı. Beşiktaş takımının 35 yaşındaki tecrübeli ve yıldız ismi Atiba Hutchinson ile menajeri arasında bonservis bedeli ve toplam bedelinde yeni sezonda anlaşmaya varılamadığı ve bu nedenle Atiba’nın menajerinin yeni kulüp arayışı içerisinde olduğu iddia edildi. Söz konusu bu iddiaya dayanarak taraftarın da gönlünde taht kuran yıldız stoperin yeni sezonda Beşiktaş takımında oynayıp oynayamayacağı şimdiden taraftarı meraklandıran aynı zamanda üzen bir gelişme olarak karşımıza çıktı.

Menajeri Yeni Kulüp Arayışına Başladı

Diğer yandan menajerinin Hutchinson için şimdiden Avrupa’nın dev kulüpleriyle anlaşma sağlayabileceği gelen bilgiler arasında. Eğer bu kulüplerden herhangi birinden bekledikleri miktar gelirse bu durumda Atiba’nın yeni takımında lig sezonuna kaldığı yerden devam edeceği belirtilmekte. Diğer taraftan yıldız oyuncunun Kanada’da bulunduğu ve Beşiktaş takımının yeni sezon öncesi çalışmalarında da yer almamaması iplerin giderek kopma noktasına geldiğine bir işaret olarak yorumlanıyor. Gerçekten de iyice gerilen iplerin kopma noktasına geldiği Kara Kartal yönetimi ile Atiba menajeri arasındaki son gelişmelerin tamamen ayrılık kararıyla şekillenip şekillenmeyeceği şimdilik merakla beklenenler arasında geliyor.

Atiba Henüz Açıklamada Bulunmadı

Sözleşme yenilemek için menajeriyle birlikte masaya oturan Atiba Hutchinson’ın kendisine yeni sezon için belirlenen fiyata sıcak bakıp bakmadığına ilişkin olarak henüz net bir açıklama gelmedi. Fakat onun aynı zamanda basın sözcülüğünü de yapan menajeri bu durumun kendilerinin beklediği bir bedel olmadığını ve bu nedenle önümüzdeki sezon için başka bir kulüple çalışmalarının daha makul olacağını açıkça dile getirdi. Öte yandan yine yer verdiği demeçte kendilerine şimdiden Avrupa kulüpleriyle birtakım transfer görüşmelerinin başlatıldığı ve eğer olumlu sonuçlanırsa bu durumda Atiba Hutchinson ile söz konusu yönetim arasında sıkı bir pazarlığın ardından transfer görüşmelerinin netlik kazanacağı gelen bilgiler arasında. Bu yaşanan gelişmeler de Beşiktaş ile Atiba’nın yollarının ayrılmasına ramak kaldığını gözler önüne seriyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.