Karadeniz'de Sel Felaketi, 165 Kişi Mahsur Kaldı

/ 8 Ağustos 2018 / 78 views / yorumsuz
Karadeniz'de Sel Felaketi, 165 Kişi Mahsur Kaldı

Son yıllarda artan afet haberleri herkesi tedirgin ederken son felaket haberleri ise Karadeniz bölgesinden gelmeye devam ediyor. Karadeniz’de sel felaketi, 165 kişi mahsur kaldı. Geçtiğimiz günlerde Rize’den gelen sel haberlerinin ardından biraz önce de Ordu’dan büyük bir felaket haberi geldi. Özellikle Ünye ilçesinde meydana gelen sağanak yağış sele neden oldu. 165 kişi bir tekstil fabrikasında kurtarılmayı bekliyor ve göçük sonucu 4 kişi yaralandı.

Karadeniz’de Sel Felaketi, 165 Kişi Mahsur Kaldı

Ordu’nun Ünye ilçesinde sahil yolunda bugün meydana gelen aşırı yağışlar sebebiyle 3 köprü yıkıldı. Karadeniz sahil yolunda ulaşım durdu. Konu ile ilgili açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı, 165 kişinin bir tekstil fabrikasında kurtarılmayı beklediğini ve göçük sonucu 4 kişinin yaralandığını bildirdi.
Karadeniz'de Sel Felaketi
Ordu’nun Ünye ilçesinde sahil yolunda aşırı yağışlar sebebiyle 3 köprü yıkıldı. Karadeniz sahil yolunda ulaşım çift taraflı olarak durduruldu. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilçede 3 köprünün yıkıldığı bilgisini verirken, kendisinin de bulunduğu bölgede 165 kişinin bir tekstil fabrikasında kurtarılmayı beklediğini söyledi. Çamyar, göçük sonucu 4 kişinin yaralandığını belirterek, ‘Büyük bir afet var’ dedi.

Sağanaklar İl Genelinde Etkili Oluyor

Sağanak yağışlar hemen hemen tüm karadeniz bölgesinde etkili olurken özellikle Ordu’nun Ünye ilçesi, Çaybaşı ilçesi, İnkur ve Yeşilkent Mahallelerinde etkili oldu. Sabah saatlerinde bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. İlçe genelinde sabah saatlerinde başlayan etkili sağanak pek çok fındık üreticisinin harmana serdiği fındıkların da telef olmasına neden oldu.

Şimdiye Kadar 8 Köprü Yıkıldı

Karadeniz’de sel felaketi bölgeye önemli zararlar da verdi. Selin verdiği zararlar ortaya çıkmaya başlıyor. Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz meydana gelen afetle ilgili bir açıklama yaparak,”7 ilçemizde ciddi şekilde afet var. AFAD yağışların gece 12’ye kadar devam edeceğini söyledi. Karadeniz Sahil Yolu’nda bir köprü yıkıldı, ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanıyor. Toplamda sekize yakın köprünün yıkıldığını biliyoruz şu ana kadar. AFAD uyardığı için tedbir aldık ama köprülerin yıkılması öngörülmedik şeyler. Mahsur kalan 165 vatandaşımızı helikopterlerle kurtarıyoruz. En ağır tablo Çaybaşı ve Perşembe ilçelerinde.” dedi.

Karadeniz’de Sel Felaketi

Vali’den Önemli Uyarı; Evlerinizden Çıkmayın

Ordu Vali Yardımcısı, kritik bir uyarıda bulunarak “Vatandaşlarımız evlerinden çıkmasın. Metrekareye 150-200 kilo yağış düştü.” dedi
Alınan son bilgilere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da olay yerine ulaştı. Ordu’ya giden Süleyman Soylu sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulunuyor. Sel anında zarar gören vatandaşları teselli eden ve acılarını paylaşan Soylu, bölgede zarar gören tüm vatandaşların zararlarının karşılanacağını belirterek afetzedelerin  yüreğini su serpti.
İşte felaket anından görüntüler;

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.