Katliamı Savunanlar Gerilimi Tırmandırıyor

/ 16 Mayıs 2018 / 45 views / yorumsuz
Katliamı Savunanlar Gerilimi Tırmandırıyor

Katliamı Savunanlar Gerilimi Tırmandırıyor
İsrail Başbakanı tarafında yapılan ”Meşru savunma” olarak değerlendirilen olaylar sonucunda yapılan katliam savunulmuş oldu.
Barışçıl Gösterilerde Katliam
Abluka altında olan Gazze sınırında Filistinliler tarafından yapılan barışçıl gösterilere savunma amacıyla müdahale edilerek sınırın korunmaya çalışıldığını ifade eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tepkilere neden oldu. İsrail askerleri abluka altında olan Gazze sınırında barış temalı gösteriler yapan Filistinlileri katlederek 55 Filistinli’nin yaşamına son verdiler.
Ülke Sınırını Korumuşlar
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sosyal medya hesabında yayınlamış olduğu mesajla dikkatleri çekti. Netanyahu yayınladığı mesajda her ülkenin kendi sınırını korumak için zorunlu bir girişim yapması gerektiğini vurgulayarak İsrail askerleri tarafından barış içerikli gösteri yapan Filistinlilerin öldürülmesini savundu.
Hamas Sorumludur
İsrail Başbakanı yaptığı açıklamalarda yaşanan olaydan Hamas’ı sorumlu tutarak İsrail’in yok edilmek istendiği için Filistinlilerin İsrail sınırına gönderildiğini ve gönderilme nedenlerinin ise İsrail sınırının aşılması olduğunu belirtti. Gösterilerin suçlusu olarak Hamas’ı gösteren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, binlerce kişinin telleri geçmesi için suçlu olarak Hamas’ı bulduğunu ve bunun amacının İsrail’in sınırlarının aşılması için yapıldığını ifade etti.
Ülke Sınırı Korundu ve Güvenlik Sağlandı
Hamas tarafından İsrail sınırlarını aşması amacıyla gönderilen Filistinliler için İsrail askerlerinin sınırı korumak adına bu girişimi yaptıklarını belirterek, orantısız güç kullanılmasını kabul etmedi. Askerlerin asıl amacının ülke sınırlarını korumak ve vatandaşların güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.
Barışçıl gösteriler amacıyla sınıra gelen Filistinliler İsrail açısından sınırı aştıkları ve bunu sınırı ihlal etmek için Hamas tarafından kasıtlı gönderildikleri için askerlar tarafından vurulmuşlar. Açıklamalarında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu durumu bu şekilde izah ediyor ve barışçıl gösteriler yapan Filistinliler’in sınır ihlalinin korunması amacıyla katledildiğini ifade ediyor.
Gelecekte de Egemenlik ve Güvenlik İçin Aynı Kararlılık Devam Edecek
Yapılan bu girişimlerin haricinde İsrail için egemenlik ve vatandaşların güvenliği için kararlı bir şekilde hareket etmeleri yönünde devam edeceklerini belirtti. İsrail’in egemenliğini ve vatandaşların güvenliği söz konusu olduğunda bunları korumak amacıyla kararlı bir şekilde hareket edeceklerini ve halkı koruyacaklarını dile getirdi.
 

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.